'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

Rezolucja i pieniądze Rady Powiatu w podziękowaniu dla medyków za walkę z pandemiąDrukuj

Rezolucja i pieniądze Rady Powiatu w podziękowaniu dla medyków za walkę z pandemią

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu w Bochni rajcy podjęli rezolucję w sprawie podziękowania za pracę i szacunek dla wszystkich środowisk zaangażowanych w walkę pandemią. Jest to forma uznania dla tych osób, które od wielu miesięcy angażują się w działania związanie z walką z pandemią.


"Kierując się obowiązkiem moralnym i powinnością samorządową, a także rozumiejąc potrzebę wspierania środowisk medycznych Rada Powiatu w Bochni mając na uwadze trudny rok z jakim przyszło się mierzyć całemu społeczeństwu, a przede wszystkim środowiskom medycznym wyraża podziękowanie i uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w codzienną pracę na rzecz walki z pandemią SARS-CoV-2. Walka ta jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla pracowników systemu ochrony zdrowia i opieki społecznej. Pracownicy medyczni są na pierwszej linii frontu walcząc o nasze zdrowie i życie, jednocześnie codziennie narażając też swoje. Cały personel szpitala stawiając czoła pandemii pracuje intensywnie przez całą dobę nad zapewnieniem opieki medycznej – już od wielu miesięcy. Dostrzegamy działania tych osób i wyrażamy ogromny szacunek dla ich pracy. Bardzo im za ten trud dziękujemy!"- czytamy w rezolucji.


Rezolucja ta została podjęta by wyrazić szacunek i nasze wspólne podziękowanie, za ciężką pracę jaką wykonują wszyscy zaangażowani w walkę z pandemią. Wspólnie z radnymi zadecydowaliśmy, że w ten sposób chcemy docenić cały personel szpitala, który codziennie pracuje po kilkanaście godzin, zapewniając pacjentom opiekę – uzasadnia Adam Korta, starosta bocheński.

W ślad za rezolucją w bocheńskim szpitalu zabezpieczone zostały środki na zwiększenie wynagrodzeń, które mają być realną gratyfikacją za tą ciężką prace.

Są pewne priorytety w działalności samorządu, a na pewno wśród nich obecnie znajduje się walką z pandemią. W związku z tym w budżecie szpitala zostały zabezpieczone środki w wysokości ok. 2 miliony złotych na wydatki związane ze zwiększeniem wynagrodzeń, które są realizowane już od października - dodaje starosta.

Warto też zaznaczyć, że tym roku dodatkowe środki na wynagrodzenia w wysokości ponad 400 tys. zł. trafiły też do Domu Pomocy Społecznej w Bochni związku z pracą podczas epidemii.


(info/foto_powiatbocheński)


Zdjęcia

  • projekt_rezolucji_1_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.