'
Temat dniaRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie
Gmina DrwiniaPrzedstawiamy władze Gminy Drwinia po wyborach samorządowych

DANE POJAZDU PRZEZ INTERNET OD 1 STYCZNIA 2024Drukuj
Dzień wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających stosowanie art. 80cba ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1047, z późn. zm.) określa się na 1 stycznia 2024 r. – czytamy w komunikacie Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie określenia terminu wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających stosowanie art. 80cba ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.
Należy przypomnieć, że na mocy ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości, w ustawie – Prawo o ruchu drogowym został dodany art. 80cba, zgodnie z którym każdemu zainteresowanemu, po podaniu numeru rejestracyjnego pojazdu, udostępnia się, za pośrednictwem usługi sieciowej, następujące dane pojazdu:

🔹markę, typ i model (nazwę handlową);

🔹poziom emisji zanieczyszczeń (normy EURO);

🔹rodzaj paliwa, rodzaj pierwszego paliwa alternatywnego, rodzaj drugiego paliwa alternatywnego;

🔹rok produkcji.

Dodatkowo, ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. w art. 23 zobowiązuje ministra właściwego do spraw informatyzacji do ogłoszenia komunikatu określającego dzień wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających stosowanie ww. art. 80cba, przy czym dzień wdrożenia tych rozwiązań nie może być późniejszy niż 1 stycznia 2024 r.

Oznacza to, że już od nowego roku każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać dane o pojeździe za pośrednictwem internetowej usługi.

Komunikat Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie określenia terminu wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających stosowanie art. 80cba ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (M. P. z 2023 r., poz. 1463)

(Info:wartowiedziec.pl/źródło:monitorpolski.gov.pl/fot.fotolia.pl)

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.