'
Temat dniaTropem inwestycji - Nowe życie starej szkoły Województwo MałopolskieWystartował konkurs Małopolskie Orkiestry Dęte 2020 Turystyka i RekreacjaTropem inwestycji - kolejne trasy pieszo-rowerowe
Powiat BocheńskiInformacyjny materiał filmowy dla kierowców

E-budownictwo w powiecie bocheńskimDrukuj

E-budownictwo w powiecie bocheńskim

Starosta bocheński Adam Korta podpisał porozumienie z Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego dotyczące wprowadzenia w powiecie bocheńskim pilotażowego programu cyfryzacji procedur prawa budowlanego. W praktyce oznacza to możliwość elektronicznego składania i rozpatrywania wniosków dotyczących m.in. zgłoszeń dotyczących rozbiórki czy też zmiany sposobu użytkowania.


W starostwie przechodzimy do cyfryzacji procesu inwestycyjno-budowlanego. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców i inwestorów. Mam nadzieję, że dzięki temu procedury przede wszystkim się uproszczą - mówi Adam Korta, starosta bocheński.


Powiat bocheński jest jednym z 17 powiatów, w których pilotaż będzie realizowany i wprowadzony, tym samym już teraz jest możliwość wypełnienia wniosków za pośrednictwem portalu e-budownictwo. Należy zaznaczyć, że jedynym w Małopolsce.


W chwili obecnej trwa pierwszy etap, który związany jest z testowaniem możliwości wypełnienia formularza on-line i złożenia go elektronicznie za pośrednictwem e-puap lub w formie tradycyjnej w urzędzie po wydrukowaniu i podpisaniu - tłumaczy Agnieszka Rudek, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa w Bochni Starostwa Powiatowego w Bochni.

Z czasem do systemu dodawane będą kolejne funkcjonalności. Docelowo cały proces tj. złożenie i rozpatrzenie kompletnego wniosku będzie się odbywało za za pośrednictwem portalu e-budownictwo. Warto dodać, że cyfryzacja budownictwa wymaga kolejnych zmian prawnych. Poprawki do Prawa budowlanego znalazły się w projekcie ustawy o zmianie ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa.


Dostęp do platformy znajduje się TUTAJ>>>

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.