'
Temat dniaTropem inwestycji - Nowe życie starej szkoły Województwo MałopolskieWystartował konkurs Małopolskie Orkiestry Dęte 2020 Turystyka i RekreacjaTropem inwestycji - kolejne trasy pieszo-rowerowe
Powiat BocheńskiInformacyjny materiał filmowy dla kierowców

Remont śluz wałowychDrukuj

Remont śluz wałowych

Jak informuje Urząd Gminy w Drwini będzie remont, długo oczekiwany, śluz na Drwince.


„Po wielu prośbach kierowanych w ostatnich latach przez Wójta Gminy Drwinia najpierw do ówczesnej instytucji zarządzającej wałami przeciwpowodziowymi jaką był Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie następnie do powołanego w 2018 r. Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie dwie śluzy na prawym i lewym brzegu potoku Drwinka znajdujące się w pobliżu mostu w miejscowości Drwinia zostaną wyremontowane”.

W obu przypadkach zyskają one nowe klapy zwrotne PEHD, odtworzone zostaną powierzchnie przyczółków, wykonane schody żelbetowe oraz umocnione zostaną skarpy rowków odpływowych płytami z betonu klasy C20/26 o gr. 15 cm. Na dnie ułożone zostaną betonowe korytka ściekowe 50x60 cm.

Wykonawcą prac zleconych przez PGW Wody Polskie będzie Zakład Usług Wodno – Melioracyjnych i Remontowo – Budowlanych MELBUD z Tenczynka.


(info/foto_UG_Drwinia)

Zdjęcia

  • p9032022_t1.jpg
  • p9032021_t1.jpg
  • p9032014_t1.jpg
  • p9032013_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.