'
Temat dniaTropem inwestycji - Nowe życie starej szkoły Województwo MałopolskieWystartował konkurs Małopolskie Orkiestry Dęte 2020 Turystyka i RekreacjaTropem inwestycji - kolejne trasy pieszo-rowerowe
Powiat BocheńskiInformacyjny materiał filmowy dla kierowców

Komunikat Domu Opieki Jestem w GrobliDrukuj

Komunikat Domu Opieki Jestem w Grobli

Poniżej krótka informacja odnoszącą się do liczby zgonów w Ośrodku, w której wskazujemy, jak w praktyce należałoby traktować statystyki, oraz kilka odpowiedzi na pytania do nas kierowane:


1. Czy wiadomo już, kiedy do domu opieki wrócą pierwsi ozdrowieńcy?

Na dzień dzisiejszy trudno to określić. Za nami pierwsze testy, których wynik okazał się ujemny, ale aby uznać kogoś za ozdrowieńca musi przejść dwa testy ujemnie. O dacie wykonania drugiego testu zdecyduje lekarz prowadzący. A o wynikach Państwa poinformujemy.

2. Liczba zmarłych Podopiecznych wg danych na koniec weekendu to 14. (obecnie czekamy na potwierdzone oficjalne danych)

Chcielibyśmy jednak zwrócić Państwa uwagę na to, że w ośrodku przebywają osoby w bardzo zaawansowanym wieku, z bardzo zaawansowanymi chorobami, często w ciężkich stanach, w dalekich stadiach chorób (np. cukrzyca, niewydolność nerek, niewydolność krążeniowa, Alzheimer).
Taka jest specyfika naszego ośrodka, że trafiają do nas osoby w poważnych, ciężkich stanach. Bywają miesiące, w których umiera kilka, czy nawet 10 osób - co wynika z poważnego czy wręcz złego stanu zdrowia z jakim do nas trafiają.

W trakcie covidu - statystyki ustalane są przez odpowiednie służby i nie chcemy z nimi polemizować. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, że czasami umiera Podopieczny, który był w stanie ciężkim i przykro to mówić tak wprost, ale jego śmierć, mimo wszelkich starań lekarzy i opiekunów była nieunikniona i zbliżała się nieuchronnie. Gdy umierał, a miał pozytywny wynik testu na koronawirusa - w statystykach wskazuje się, że zmarł właśnie z tego powodu, choć zmarł na chorobę, z którą walczył już długi czas. Przykładem może być śmierć naszej Podopiecznej, w poważnym już wieku, która zmarła we śnie z powodu niewydolności krążenia, bez jakichkolwiek objawów covidu. Ale ponieważ miała pozytywny test - jako przyczyna zgonu wskazany jest covid. Takich przypadków w ostatnim czasie było kilka wśród wskazanych 14.

3. Zakażeniu uległo 34 Pracowników ośrodka spośród blisko 90.

Gdy tylko poznaliśmy wynik pierwszego testu, który zrealizowaliśmy z własnej inicjatywy wśród wszystkich Podopiecznych i Pracowników - odizolowaliśmy osoby zakażone od zdrowych, by ograniczyć emisję wirusa. Opiekę nad naszymi Podopiecznymi sprawuje określona grupa 31 osób w trybie zmianowym, by ograniczyć ryzyko zakażania kolejnych. Trudno dzisiaj odpowiedzieć w jakiej perspektywie czasu wrócimy do normalnego trybu, szczególnie w obliczu rosnącej liczby zakażeń w skali kraju.

4. Nasza najstarsza Podopieczna ma 98 lat, zdecydowana większość Podopiecznych jest w zbliżonym do Niej wieku.

Dziękujemy wszystkim za słowa i gesty wsparcia.
Zarząd i Podopieczni Ośrodka.


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.