'
Temat dniaUwaga: urząd uruchamia generator do małych grantów Turystyka i RekreacjaRusza II edycja konkursu Turystyczne Skarby Małopolski Gmina DrwiniaOGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACY
SportRozmowa z nowym trenerem GKS Drwinia

ARiMR informuje, że nabór wniosków na premię dla młodego rolnika został przedłużonyDrukuj

ARiMR informuje, że nabór wniosków na premię dla młodego rolnika został przedłużony

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że już 6. nabór wniosków „Premie dla młodych rolników” trwający od 6. czerwca został przedłużony do 17 sierpnia br. Wnioski można składać w oddziałach regionalnych. 


Program cieszy się dużą popularnością wśród młodych rolników. Ma stanowić zachętę do rozwijania własnego biznesu rolniczego. 

Premię dla młodego rolnika może otrzymać osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupełnią je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy), posiada gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 ha, rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku, posiada lub utworzy gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro, przedłoży biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

Premie mogą być przeznaczone w całości na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70% premii należy przeznaczyć na inwestycje w środki trwałe. Środki będą wypłacane w dwóch ratach – 120 tys. zł – na wniosek o płatność, po spełnieniu przez młodego rolnika określonych warunków i 30 tys. zł – po realizacji biznesplanu.

Wnioski można składać drogą elektroniczną, osobiście lub przesłać pocztą.

Więcej informacji TUTAJ>

(topagrar.pl/oprac. Dorota_Kolasińska na podst. arimr.gov.pl)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.