'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Najpoważniejsza sytuacja jest w GrobliDrukuj

Najpoważniejsza sytuacja jest w Grobli

Najpoważniejsza sytuacja jest jednak w prywatnym domu opieki w Grobli na terenie gminy Drwinia. Obecnie w placówce przebywa 164 pensjonariuszy i 34 pracowników. Nie wiadomo, kto miał kontakt z zakażonym pacjentem i kto się od niego zaraził. Wszyscy zostali objęci kwarantanną.


– Kilku pensjonariuszy, którzy mają gorączkę, biegunkę zostało odizolowanych od pozostałych – podkreśla Adam Korta, starosta bocheński.


Właściciele prywatnej placówki zdecydowali się na ściągnięcie w piątek do Grobli zespołu, który pobierze wymazy od wszystkich podopiecznych, a także pracowników. Wyniki mają być na drugi dzień.

Badaniu zostanie poddanych także 44 pracowników, którzy przebywają obecnie w swoich domach.


– Gdy tylko dotrą do nas wyniki będziemy mieć jasną sytuację. Jestem w stałym kontakcie w właścicielami domu opieki, mogą oni też liczyć na wsparcie Sebastiana Lewandowskiego, który koordynował działania w bocheńskim DPS, gdy była tam krytyczna sytuacja – podkreśla Adam Korta.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.