'
Temat dniaInformacyjny materiał filmowy dla kierowców Gmina DrwiniaEwakuacja Szkoły w Mikluszowicach Bezpieczeństwo publiczneSzczepienie lisów
Gmina DrwiniaKonkurs fotograficzny

Podsumowanie projektu LOK Puszcza DziewinDrukuj

Podsumowanie projektu LOK Puszcza Dziewin

Wraz z zakończeniem roku szkolnego Klub Strzelecki Ligi Obrony Kraju “PUSZCZA” Dziewin zakończył się również autorski program profilaktyczno – wychowawczy w zakresie doskonalenia strzeleckiego pn. “STRZELNICA” adresowany głównie do uczniów szkół oraz mieszkańców gminy Drwinia a sfinansowany ze środków będących w dyspozycji Urzędu Gminy Drwinia.


Z możliwości bezpłatnego treningu strzeleckiego skorzystało blisko 600 osób. W czasie 36 trzygodzinnych (w sumie ponad 108 godzin) treningów na strzelnicy wystrzelono z karabinków i pistoletów pneumatycznych około 32000 śrutów zużywając około 2700 tarcz i 30 kapsuł CO2 z zakupionych.

Zorganizowano w tym czasie dwa turnieje strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Drwinia. Pierwszy w czasie ferii zimowych a drugi z okazji Dnia Dziecka 02 czerwca br. pn. “III Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia w strzelectwie pneumatycznym” w którym wzięło udział 51 zawodników. Zwycięzcy rywalizujący w czterech kategoriach otrzymali okolicznościowe puchary, medale i dyplomy.
W ramach programu ze środków przekazanych do realizacji zadania zakupiono; śruty, tarcze treningowe (kartonowe), pojemniki CO2, materiały biurowe oraz puchary, medale, dyplomy.

Ponadto uczestnicy treningów wzięli udział również w;
“I Turnieju Wiosennym FHU Madej Pak”,
“Turnieju o Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego LOK” w Bochni zajmując pierwsze miejsce drużynowo i trzecie indywidualnie, a także w Otwartych Zawodach Wojewódzkich Młodzieży Szkolnej zajmując w klasyfikacji końcowej drużynowo miejsce trzecie, natomiast drużyna dziewcząt tzw. dwuboju obronnym zajęła pierwsze miejsce w województwie małopolskim (pierwszy raz w historii reprezentacja powiatu bocheńskiego zajęła tak wysoką lokatę).

Z uwagi na duże zainteresowanie Klub złożył ofertę kontynuacji programu od września do końca roku i uzyskał zapewnienie Wójta Gminy Drwinia na sfinansowanie i realizację programu.

W czasie wakacji treningi będą się odbywać dla członków zrzeszonych w Klubie Strzeleckim LOK “PUSZCZA” Dziewin.

(info/foto_LOK_Dziewin/L.Machaj)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.