'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Narciarze z gminy Drwinia jeżdżą z głowąDrukuj

Narciarze z gminy Drwinia jeżdżą z głową

“Jeżdżę z głową” na nartach - tak mogą powiedzieć uczestnicy wyjazdów na stok narciarski organizowanych przez Gminę Drwinia

W miesiącu lutym (od 8 do 10) Gmina Drwinia zrealizowała projekt pod nazwą „ Jeżdżę z głową “ dla 80 dzieci z klas III i IV uczęszczających do szkół podstawowych z Grobli, Świniar, Drwini, Dziewina oraz Mikluszowic.

Były to 3 wyjazdy do kompleksu Stacji Narciarskiej Laskowa – Kamionna. Podczas każdego wyjazdu dzieci uczyły się jeździć w grupach 10 osobowych, przez 6 godzin. Zajęcia prowadzone były pod okiem profesjonalnych instruktorów narciarstwa zjazdowego. Uczestnicy w czasie programu opanowali podstawy bezpiecznego i samodzielnego poruszania się na trasach i stokach narciarskich.
Projekt w części został sfinansowany z pieniędzy pozyskanych z Województwa Małopolskiego, Gminy Drwinia oraz wkładu własnego rodziców, dzieci uczących się jeździć na nartach zjazdowych (20 złotych całość wkładu każdego dziecka). Organizatorzy zapewnili każdemu dojazd autokarem, opiekę wykwalifikowanych instruktorów jazdy na nartach zjazdowych, ubezpieczenie, karnety na przejazdy wyciągami oraz wypożyczenie sprzętu narciarskiego (narty, buty, kije i kask).

„Jeżdżę z głową” to małopolski projekt nauki jazdy na nartach i snowboardzie dla uczniów szkół podstawowych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tych dyscyplinach sportowych. Projekt jest realizowany od 2012 roku, a wsparcie z budżetu Województwa Małopolskiego jest udzielane wyłącznie gminom.

(info/foto_gmina_drwinia)

Zdjęcia

  • jazda_z_glowa_19_1_t1.jpg
  • jazda_z_glowa_19_2_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.