'
Temat dniaInwestycje Powiatu Bocheńskiego wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku Powiat BocheńskiNa Proszowskiej powstanie Dom Sąsiedzki Gmina DrwiniaTrwa rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Woli Drwińskiej
Bezpieczeństwo publiczneELEKTRYZUJĄCE USTALENIA NIK W SPRAWIE ELEKTRYCZNEJ IZERY

Dziewin ma swój escape room!Drukuj

Dziewin ma swój escape room!

Rack your brains” czyli „Rusz głową” to tytuł projektu realizowanego od września w Szkole Podstawowej w Dziewinie w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.


Szkoła w Dziewinie już po raz piąty zdobyła grant finansowy w wysokości 10 tysięcy złotych z programu English Teaching. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Ambasador Programu ET- pani Edyta Piwowarczyk, która swoją pasją do zagadek i języka angielskiego postanowiła zarazić swoich uczniów. Jednym z głównych działań projektowych było otwarcie profesjonalnego pokoju ucieczki czyli tzw. escape roomu w jednym z pomieszczeń biblioteki szkolnej. Wielkie otwarcie pokoju zagadek nastąpiło w sobotę 19 stycznia, w trakcie ferii zimowych. Pokój został profesjonalnie zaprojektowany i wyposażony- dzięki współpracy z krakowską firmą Kreoland zajmującą się na co dzień urządzaniem takich pomieszczeń, gracze mogą poczuć się jak w jednym z krakowskich pokojów ucieczki...!


Na wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił, rozruszać szare komórki lub po prostu świetnie się bawić czeka wiele różnorodnych i zaskakujących zagadek, kilka kłódek i walizek do otwarcia i przede wszystkim: misja do wykonania. Nadrzędnym celem uczestników: Sherloka Holmesa i jego pomocników jest rozbrojenie sejfu i przekazanie policji ukrytych tam akt rosyjskich szpiegów, którzy planują zamach na Królową brytyjską.

Uczniowie, którym udało się wydostać z pokoju są zachwyceni atmosferą pokoju, poziomem i różnorodnością zagadek oraz specyfiką gry. Oto kilka komentarzy uczestników gry: "Serdecznie polecamy dziewiński escape room. Czas spędzony tutaj wspominamy jako wyjątkowo ciekawy i świetnie wykorzystany. Każda zagadka jest dobrze przemyślana”, " Escape room jest bardzo ciekawy i pomysłowy, znacząco podnosi poziom adrenaliny", "Świetna zabawa z przyjaciółmii".

Pokój zagadek jest dostępny dla wszystkich chętnych uczniów od klasy V do VIII. W przyszłości szkoła zamierza udostępnić pokój wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Dziewina, rodzicom, uczniom szkół ościennych oraz swoim absolwentom.
Wszystkich zainteresowanych escape roomem i dalszymi działaniami projektowymi zapraszamy na funpage projektu na fb: Rack your brains oraz stronę szkoły zspdziewin.szkolnastrona.pl


(info/foto_zsp_dziewin/EP)

Zdjęcia

  • kdka_t1.jpg
  • obrazy_t1.jpg
  • pokj_t1.jpg
  • walizka_t1.jpg
  • drzwi_t1.jpg

Komentarze

#1 | Stefan Batory dnia 28 styczeń 2019 08:29
Wow! Wygląda prawilnie!
#2 | Entuzjasta dnia 29 styczeń 2019 20:32
Super. Brawo dla Pani koordynatorki za fantastyczny pomysl! Zycze powodzenia i oby wiecej takich inicjatyw.

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.