'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Harcerze z Sokoła na strzelnicy KS PuszczaDrukuj

Harcerze z Sokoła na strzelnicy KS Puszcza

W dniu 5 grudnia br. na strzelnicy Klubu Strzeleckiego LOK "Puszcza" Dziewin gościły harcerki ZHP z 14 Drużyny Harcerskiej "Sokoły" działającej przy Zespole Szkół w Grobli. Była to okazja do zdobywania nowych umiejętności, zbieżnych również z działalnością Ligi Obrony Kraju.


Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Strzelectwo wymaga sprawności, opanowania i dążenia do zamierzonego celu. Ważnymi celami obu tych organizacji jest m.in. dbanie wychowanie w duchu patriotyzmu, dyscypliny, zdobywanie wiedzy w zakresie obronności ojczyzny i sprawności fizycznej.


Spotkanie zorganizowano w ramach "Harcerskich Mikołajek" i było także okazją, aby zachęcić młodzież do udziału w zawodach strzeleckich oraz obronnych przeprowadzanych corocznie przez LOK.


Dobiega końca trwający od kwietnia br. autorski program profilaktyczno-edukacyjny pn. "Strzelec", opracowany i zrealizowany przez prezesa Klubu Leszka Machaja podczas którego chętni mogli uczestniczyć nieodpłatnie w treningach strzeleckich. W ramach programu zorganizowano II Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia Jana Pająka, uczestnicy brali udział w zawodach obronnych, strażackich zawodach strzeleckich, zakupiono dwa nowe pistolety pneumatyczne oraz niezbędne akcesoria pozwalające prowadzić treningi.


Aktywne działania i sukcesy tego młodego Klubu (powstałego w 2015 r.) dostrzeżono w Zarządzie Organizacji Powiatowej LOK w Bochni wyróżniając Klub Strzelecki LOK "Puszcza" Dziewin okolicznościowym medalem wydanym z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który wręczył prezes ZOP LOK w Bochni Rafał Pląder przy okazji turnieju strzeleckiego z KS "Sobolik", w dniu 24 listopada br.

Info/foto_ks_puszcza/L.Machaj)

Zdjęcia

  • 1_t1.jpg
  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg
  • 4_t1.jpg
  • 5_t1.jpg
  • 6_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.