'
Temat dniaWybitni sportowcy z gminy Drwinia zostaną nagrodzeni Powiat BocheńskiWojewoda wręczył medale pracownikom starostwa Gmina DrwiniaWnioski i faktury na zwrot kosztów paliwa
Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawców w Dziewinie na pomoc dzieciom

Nowe życie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w CerekwiDrukuj

Nowe życie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Cerekwi

Puste od kilkunastu lat budynki byłego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Cerekwi już w najbliższym czasie zostaną zagospodarowane. W środę doszło do sfinalizowania umowy dzierżawy, którą uroczyście podpisali Ludwik Węgrzyn starosta bocheński, Józef Mroczek wicestarosta oraz ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski (Fundacja im. Brata Alberta.)


Dziękuję Księdzu za to, że udało nam się dojść do porozumienia w zakresie zagospodarowania budynków w Cerekwi, gdzie wspólnie spróbujemy rozwiązać kilka problemów ludzi samotnych, starszych, niepełnosprawnych. To nie jest prosta działalność, my wszyscy mamy tego świadomość, że prowadzenie działalności społecznej jest sprawą trudną nie tylko w wymiarze ekonomicznym, ale także międzyludzkim. Wierzę jednak, że wspólnie-przede wszystkim Fundacja- ale powiat nie zamierza umywać rąk -te podejmowane działania spowodują, że ten obiekt od nowa zacznie żyć,że to zrealizujemy dla tych wszystkich ludzi potrzebujących - mówił Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński


Dziękuję, że dochodzi do tego finału. To dla nas będzie 34 placówka prowadzona dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, to jest główny cel fundacji ale i dla osób psychicznie chorych,w tym roku otwarliśmy pierwszy ośrodek dla seniorów. A tu w Bochni w zależności od potrzeb, jest to teren przepiękny ja ten teren znam, od kiedy funkcjonował tam internat i szkoła, miejsce piękne życzliwe środowisko, a reszta w zależności od potrzeb. Myślimy przede wszystkim o środowiskowym domu samopomocy ale jesteśmy otwarci na młodzież, a także osoby starsze, zobaczymy jak to wszystko się ułoży. Plusem obiektu jest to, że jest w parterze, drugi element jest taki, że jest to też teren zielony – powiedział Ksiądz Isakowicz-Zaleski.


Umowa zawarta została na 20 lat, w najbliższym czasie fundacja przeprowadzi remont, który pozwoli na zagospodarowanie części obiektu już w najbliższym czasie. Na początek w placówce odnajdzie wsparcie ok. 30 osób. Planowany termin rozpoczęcia działalności to maj 2019.

Fundacja Św. Brata Alberta narodziła się w środowisku sympatyków idei albertyńskiej, wywodzących się z Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych i wspólnot „Wiara i Światło" z Krakowa, zwanych popularnie „Muminkami”. Działania Fundacji obejmują prowadzenie domów stałego pobytu, domów dziennego pobytu, warsztatów terapii zajęciowej, świetlic terapeutycznych, ośrodków adaptacyjnych, szkół oraz przedszkoli integracyjnych.
 
Oprócz codziennej opieki Fundacja oferuje Podopiecznym wiele możliwości osobistego rozwoju, pozwala zdobywać większą samodzielność i odkrywać radość z bycia aktywnym. Pracownicy Fundacji organizują w tym celu wiele zajęć terapeutyczno – rehabilitacyjnych: taneczne, muzyczne, rzemieślnicze, modelarskie oraz artystyczne. Dzięki warsztatom Podopieczni zdobywają nowe umiejętności i odkrywają swoje – często niezwykłe – talenty.

(info/fot_powiat_bochenski)

Zdjęcia

  • 1_t1.jpg
  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

ANKIETA SAMORZĄDOWA-1

Niezdefiniowane
Niezdefiniowane
0% [0 głosów]

Niezdefiniowane
Niezdefiniowane
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 0
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 15-09-2018 10:12

Archiwum ankiet