'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Pies w policyjnej służbie - postrachem przestępcówDrukuj

Pies w policyjnej służbie - postrachem przestępców

Po 10 latach nieobecności w Komendzie Powiatowej Policji ponownie będzie służył pies patrolowo - tropiący.

Owczarek niemiecki ze stanu Komendy Powiatowej Policji w Bochni z dniem 14 marca zakończył 5 miesięczne szkolenie i wraz ze swoim przewodnikiem, funkcjonariuszem Wydziału Prewencji, aspirantem Bartłomiejem Kowalem „stawił się do służby”. Pies ten został zakupiony ze środków Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.


Szkolenie psa prowadzone było w cyklu stacjonarnym w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach koło Warszawy, w zakresie patrolowania, tropienia i obrony. Z informacji pochodzących ze szkoły wynika, że pies ten był prymusem i uzyskał najwyższą ocenę z wszystkich czworonogów uczestniczących w szkoleniu.


- W służbie Komendy Powiatowej Policji w Bochni wykorzystywany będzie do patrolowania ulic, oraz przy zabezpieczaniu różnorodnych imprez odbywających się na terenie powiatu. Niebagatelne znaczenie ma również to, że pies ten może być wykorzystywany również do tropienia, szczególnie osób zaginionych oraz sprawców przestępstw - mówi Oficer Prasowy KPP w Bochni Łukasz Ostręga..


Zamiarem Komendanta Powiatowego Policji w Bochni inspektora Tadeusza Stachaka jest w najbliższym czasie pozyskanie kolejnych psów na wyposażenie komendy i skierowanie ich na szkolenie, w tym do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz kolejnego psa tropiącego.

(info/foto_kpp_bochnia)

Zdjęcia

  • 1_t1.jpg
  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.