'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Mnóstwo pomysłów na ferie w MałopolsceDrukuj

Mnóstwo pomysłów na ferie w Małopolsce

Ferie w Małopolsce za pasem – w naszym regionie wystartują one już lada dzień, a dokładnie to w najbliższy poniedziałek, 12 lutego. Dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek, przygotowaliśmy kilka propozycji instytucji kultury Województwa Małopolskiego. Jedno jest pewne – w całym regionie nie będzie można narzekać na nudę!

Sporo atrakcji w stolicy regionu
Wiele ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu uczniowie z Małopolski znajdą w Krakowie, gdzie pracownicy Cricoteki przygotowują półkolonie, podczas których instytucja ta zamieni się w… specjalną maszynę do grania. Przez całe dwa tygodnie najmłodsi będą tam m.in. budować teatralny plac zabaw oraz spędzać wiele godzin na twórczych grach, zabawach i wspólnym wymyślaniu interesujących historii. A to wszystko zostanie przygotowane za pomocą najróżniejszych technik – plastycznych, ruchowych oraz dźwiękowych, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

To jednak nie jedyne atrakcje, na które można liczyć w Krakowie. Wiele ciekawych warsztatów odbędzie się też w krakowskim Muzeum Etnograficznym.


To właśnie tam, codziennie, przez całe ferie będą organizowane wyjątkowe zajęcia, podczas których młodzi Małopolanie odwiedzą niedostępne dla zwiedzających zakamarki, dowiedzą się co kryją muzealne magazyny, a później – wspólnie stworzą własną mini wystawę, która będzie prezentowana przez całe ferie. A kto wie, być może dzięki temu za kilkanaście lat sami zechcą zostać muzealnikami?

W Zakopanem zainspiruj się góralszczyzną

Każdy z nas wie, że Zakopane to zimowa stolica Polski, do której co roku chętnie przyjeżdżają amatorzy białego szaleństwa, aby zaznać frajdy jazdy na nartach czy snowboardzie. W tym roku warto jednak udać się też na zajęcia organizowane przez Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.

Dzięki nim będzie można wrócić z ferii w rodzinne strony z wyjątkowymi pamiątkami. Jakimi? Chociażby wykonanymi własnoręcznie na warsztatach koralami oraz biżuterią inspirowaną motywami etnograficznymi i przyrodą Podhala. Na pewno przez lata będą one przypominać o wspaniałych feriach spędzonych w Zakopanem.


Na ziemi tarnowskiej stwórz międzypokoleniowy kolaż

Rodzinne fotografowanie to z kolei ciekawa propozycja Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, do którego w ferie będzie można przyjść wraz z rodzicami, babcią czy dziadkiem, aby wspólnie uczyć się trudnej sztuki fotografowania. A zadań będzie co niemiara, w tym chociażby wspólne wywoływanie zdjęć w ciemni, aranżacja profesjonalnego studia fotograficznego czy stylizowanej sesji zdjęciowej. Do tego spotkania z profesjonalnymi fotografami chociażby na temat tego jak obrabiać zdjęcia za pomocą profesjonalnych programów komputerowych.

A wiadomo przecież, że ferie przyjemnie jest spędzić z kimś bliskim i... to nieprawda, że z rodziną najlepiej wychodzi się tylko na zdjęciach!
Szukasz więcej propozycji?

Mnóstwo innych pomysłów na zimowy wypoczynek można znaleźć na stronach internetowych instytucji kultury Województwa Małopolskiego. To jednak nie wszystko – z myślą o feriach Województwo Małopolskie przygotowało też
Województwo Małopolskie przygotowało też specjalny serwis... Malopolska na ferie.

Można w nim znaleźć wiele propozycji placówek z całej Małopolski, które na jego łamach na bieżąco dodają nowe pomysły na spędzenie wolnego czasu przez najmłodszych.

Zachęcamy do odwiedzin!


(info/foto_Biuro_Prasowe_UMWM)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.