'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

10 lat Festiwalu Piosenki - Integracja Malowana DźwiękiemDrukuj

10 lat Festiwalu Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem

Ukazał się album Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Jak pewnie pamiętacie miniona edycja była największą ze wszystkich dotychczasowych, a także szczególną, gdyż 10, jubileuszową. Specjalnie z tej okazji powstała wyjątkowa publikacja, ilustrowany zdjęciami album wraz z płytą DVD.


W książce tej możemy przeczytać m.in., iż podczas pierwszego festiwalu wystąpił  zespół prowadzony przez Wandę Wątorską, wieloletnią dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Bochni, a pierwszymi festiwalowymi gwiazdami byli Marek Piekarczyk i Jacek Wójcicki. Dowiemy się też, że po sukcesie pierwszego festiwalu, drugi zyskał już zasięg trzech województw, a gwiazdą była Renata Przemyk. Pierwsze eliminacje  na podstawie przesłanych nagrań odbyły się podczas 3 festiwalu, a wszystko za sprawą wielu zgłoszeń, które spowodowały, iż festiwal zyskał zasięg ogólnopolski. Kolejne lata to coraz więcej zgłoszeń oraz kolejni wspaniali artyści Monika Kuszyńska,  Ania Wyszkoni, Tomasz Szczepanik, Marek Pacuła, oczywiście Marek Piekarczyk. Przełomowym momentem był czwarty festiwal, podczas którego powołana została nowa kategoria „integracyjne duety muzyczne”, która na stałe wpisała się w to wydarzenie, a zbiegiem kolejnych edycji stała się wręcz symbolem całego konkursu. W dalszych latach powstają nowe kategorie, organizowane  są kolejne warsztaty, a także wydarzenia  towarzyszące. Festiwal stale poszerza grono nie tylko wstępujących ale także sympatyków. Ta publikacja to nie tylko zdjęcia i tekst  to wiele pięknych historii i wiele dobrych emocji, a przecież jak czytamy „ wszystko zaczęło się bardzo skromnie….i nikt chyba nie pomyślał, że z małej lokalnej integracyjnej imprezy powstanie festiwal.” I to jaki! Festiwal, który w ciągu dziesięciu lat stał się rozpoznawalnym wydarzeniem muzycznym w Polsce.

Album dostępny jest w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni.

Już niedługo ruszają zgłoszenia do 11 edycji festiwalu.
Tu możesz uzyskiwać bieżące informacje o festiwalu.

(info/grafika_powiat_bochenski/kh)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.