'
Temat dniaPogotowie przeciwpowodziowe w powiecie bocheńskim Powiat Bocheński160 tys. złotych dla powiatu ułatwi życie osobom niepełnosprawnym Turystyka i RekreacjaMałopolska kolejny raz pomogła ratownikom wodnym i górskim
Bezpieczeństwo publiczneNie miał prawa jazdy - miał promile i wylądował w rowie!

Europejski drób - w jakości siła - wyróżnione przez KEDrukuj

Europejski drób - w jakości siła - wyróżnione przez KE

Kampania promocyjna Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej została wyróżniona przez Komisję Europejską w czasie INFO DAY w Brukseli. To jeden z najlepszych programów promujących europejską żywność na świecie.

Projekt Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej został wyróżniony przez Komisję Europejską w czasie INFO DAY w Brukseli. „Europejski drób – w jakości siła” został doceniony jako jeden z najlepszych projektów promocyjnych europejskiej żywności. “Enjoy, it’s from Europe” czyli “Smacznego, to z Europy” to hasło, pod którym realizowane są działania promocyjne. Na spotkanie przyjechało około 300 uczestników reprezentujących różne branże zainteresowane pozyskaniem finansowania dla programów promocji z UE w latach 2019-2021.

Łukasz Dominiak, dyrektor generalny KRD-IG przedstawił w Brukseli efekty działań prowadzonych na świecie od 2016 roku. Kampania „Europejski drób – w jakości siła” obejmuje rynek chiński, hongkoński, wietnamski i arabski. Celem nagrodzonej kampanii jest promocja wysokiej jakości europejskiego drobiu, produkowanego w systemie QAFP. Program w 80% dofinansowany jest ze środków unijnych i krajowych. Promocję utrudniła zmiana sytuacji na polskim rynku drobiarskim po pojawieniu się grypy ptaków w 2016 r. 

– Działania Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej w ostatnich latach w głównej mierze polegały na wspieraniu procesu otwierania nowych rynków na eksport polskiego i europejskiego drobiu – mówi Łukasz Dominiak
– W najbliższych latach chcemy równie skutecznie realizować kampanię promującą polskie drobiarstwo zagranicą. Spotkanie w ramach INFO DAY było też doskonałą okazją do podsumowania misji wysokiego szczebla komisarza Phila Hogana, m.in. w Iranie i Arabii Saudyjskiej, realizowanej z udziałem przedstawiciela KRD-IG. Uznanie przez Komisję Europejską naszego działania za swego rodzaju wzorzec dla innych – spośród wielu podobnych projektów realizowanych obecnie przez unijne organizacje branżowe – traktuję nie tylko w kategorii osobistego osiągnięcia, ale przede wszystkim jako wysiłek całego zespołu, który udało nam się zbudować w KRD-IG oraz wspierających nas zakładów drobiarskich, a także współpracującej z nami agencji wdrażającej Partner of Promotion. Sukces nie byłby możliwy również bez dobrej współpracy i zrozumienia płynącego ze strony Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, za co chciałbym serdecznie podziękować. Jednoznaczny przekaz płynący z tego wydarzenia utwierdza nas w przekonaniu, że podążamy we właściwym kierunku.

Fundusze unijne przeznaczone na promocję i informację w 2017 r. wynosiły 142,5 miliony euro, a w 2020 r. mają wzrosnąć do 200 milionów euro.

(info/foto_top_agrar)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania