'
Temat dniaNie lipa z Bieńkowic, lecz dąb z Łodzi Powiat BocheńskiZOL na półmetku realizacji SportOperacja - awans do IV ligi
Gmina DrwiniaLipa z Bieńkowic w Konkursie Drzewo Roku!

Hej kolęda, kolędaDrukuj

Hej kolęda, kolęda

Młodzi strażacy z Dziewina z utworzonej w 2016 roku grupą kolędniczą odwiedzili mieszkańców swojej miejscowości na zakończenie roku, niosąc radość z narodzenia Bożej Dzieciny.

Podtrzymywanie pięknej tradycji, to również okazja dla młodych ludzi na wykonanie, według swojego pomysłu, strojów dla grupy, ale także aranżacja scenariusza wg. własnego pomysłu do zaprezentowania kolęd, pastorałek i krótkiego przedstawienia.

W czasie oktawy Bożego Narodzenia grupa kolędników z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Dziewinie odwiedzała mieszkańców Dziewina wracając do dawnej tradycji kolędowania. Mieszkańcy kilkudziesięciu domostw otworzyli swoje domy, aby wysłuchać krótkiej inscenizacji przeplatanej kolędami i pastorałką. Kolędnicy serdecznie dziękują za ich przyjęcie i docenienie starań, a największą dla nich pochwałą była radość domowników z odwiedzin, co też potwierdza słuszność powrotu do pielęgnowania świątecznych tradycji i obrzędów.

(info/foto_OSP_Dziewin:L.Machaj)

Zdjęcia

  • kolednicy201802_t1.jpg
  • kolednicy201803_t1.jpg
  • kolednicy201804_t1.jpg
  • kolednicy201805_t1.jpg
  • kolednicy201806_t1.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.