'
Temat dniaPogotowie przeciwpowodziowe w powiecie bocheńskim Powiat Bocheński160 tys. złotych dla powiatu ułatwi życie osobom niepełnosprawnym Turystyka i RekreacjaMałopolska kolejny raz pomogła ratownikom wodnym i górskim
Bezpieczeństwo publiczneNie miał prawa jazdy - miał promile i wylądował w rowie!

UWAGA! św. Mikołaj nadchodzi...Drukuj

UWAGA! św. Mikołaj nadchodzi...

W nocy z 5 grudnia na 6 grudnia św. Mikołaj przychodzi po cichutku i podkłada prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza je w dużej skarpecie.

Zwyczaj obdarowywania się prezentami w Polsce można znaleźć w tekstach z XVIII wieku. Dzieci otrzymywały jabłka, złocone orzechy, pierniki i drewniane krzyżyki.
Współczesny Mikołaj jest bardziej praktyczny i podąża za rozwijającym się światem, dlatego nie obce są Mu najnowsze nowinki elektrotechniki. Jednak zdrowe produkty żywnościowe są u św. Mikołaja dalej na pierwszym planie.

Warunkiem otrzymania prezentów od samego Świętego Mikołaja jest nienaganne i wzorowe sprawowanie się w okresie całego roku. Wtedy i poranek 6 grudnia rozpoczniecie od rozpakowywania prezentów. Kiedy jednak w Waszym sprawowaniu zdarzały się momenty nie najlepsze, to i przy prezencie może się pojawić złota rózga? - S.Nicolai

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania