'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Bezpieczna droga do szkoły i Zwalniam przed szkołąDrukuj

Bezpieczna droga do szkoły i Zwalniam przed szkołą

Beztroskie wakacje dobiegają końca. Już w poniedziałek (4.09) w pobliżu szkół znów zrobi się gwarno, a dzieci i młodzież, po dwumiesięcznej przerwie, wrócą do swoich obowiązków. Nad ich bezpieczeństwem w drodze do szkoły będą czuwać policjanci. W rejonach szkół pojawią się wzmożone patrole funkcjonariuszy, którzy bacznie przyglądać się będą przestrzeganiu przepisów drogowych przez kierujących i pieszych.

Jak co roku z początkiem września policjanci rozpoczynają działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. To jedno z priorytetowych zadań Policji. Funkcjonariusze pojawią się w rejonach szkół na terenie powiatu. Prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów dowożących dzieci do placówek oświatowych, sprawdzać ustawowy obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach, bacznie obserwować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących oraz pieszych, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Począwszy od września policjanci przez cały rok spotykać się będą z uczniami, rodzicami i nauczycielami, aby edukować ich na temat bezpieczeństwa, szczególnie najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Dodatkowo w poniedziałek policjanci wspólnie z przedstawicielami Małopolskiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie przeprowadzą akcję „Zwalniam przed szkołą”, która już wpisała się w cykliczne działania ukierunkowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na przejściach dla pieszych, znajdujących się w sąsiedztwie szkół pojawią się funkcjonariusze oraz – ubrani w specjalne odblaskowe stroje ze znakiem „Agatki” – uczniowie.

Od dziewięciu lat w dniu inauguracji nowego roku szkolnego uczestnicy akcji przypominają kierowcom, że dzieci wracają do szkół, a najmłodszym uczestnikom ruchu, że muszą się właściwie zachowywać, przechodząc przez jezdnię. Rozdadzą kilka tysięcy specjalnie na tę okazję przygotowanych ulotek.

- Prowadzona w całym naszym regionie akcja jest elementem systematycznych działań, których celem jest zwiększanie bezpieczeństwa w sąsiedztwie placówek oświatowych. Działań, które przynoszą wymierne efekty. Promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym to nasza misja. Staramy się ją wypełniać jak najlepiej..- mówi Jarosław Sady, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie

Policjanci we wrześniu pojawią się przed wszystkimi szkołami w regionie. W pierwszym dniu nowego roku szkolnego patrole odwiedzą placówki, które znajdują się w szczególnie niebezpiecznych miejscach.

Akcji patronują posłanka Urszula Augustyn oraz wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys.

Szczegóły akcji „Zwalniam przed szkołą” zostały ustalone podczas spotkania, w którym wzięli udział: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie podinsp. Jakub Rogoziński, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Witold Ślęzak, posłanka Urszula Augustyn, Dyrektor MORD w Tarnowie Jarosław Sady, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni asp. szt. Jacek Sobiecki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku kom. Tomasz Nosal, Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej podkom. Jacek Wójcik.

(info/foto_policja)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.