'
Temat dniaKOMPENDIUM - JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ W INTERNECIE Województwo MałopolskieKapliczki odzyskają dawny blask Powiat BocheńskiAktualizacja informacji o naborach wniosków o wsparcie
Gmina DrwiniaKu Sierosławicom...

Pasmo sukcesów Orkiestry Dętej GroblaDrukuj

Pasmo sukcesów Orkiestry Dętej Grobla

W tym roku Orkiestra Dęta Grobla nie ma sobie równych. Po kilku słabszych latach wreszcie Zespół odniósł znaczący sukces zdobywając Grand Prix na jubileuszowym, 40. Festiwalu Echo Trombity w Nowym Sączu!

Sezon festiwalowy zaczął się od mocnego uderzenia, zwycięstwem odniesionym podczas 1. Majówki Orkiestrowej Gminy Drwinia oraz tydzień później od zajęcia 1 miejsca na Paradzie Orkiestr Dętych w Nowym Wiśniczu ex equo z Orkiestrą „Kosynierzy” z Luborzycy, a Grand Prix zdobyła wtedy Parafialno - Gminna Orkiestra Dęta z Sobolowa. Następnie nasza Orkiestra udała się na południe Europy do Giulianova – miejscowości położonej we Włoszech nad Morzem Adriatyckim, gdzie miała wziąć udział w 18. Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych. Biorąc pod uwagę, że miał być to debiut Orkiestry na tak prestiżowej imprezie, nikt nie spodziewał się odniesienia sukcesu. Jednak i tym razem Orkiestra wzniosła puchar – nagrodę za 2. miejsce w kategorii Orkiestr Młodzieżowych.

Przez tydzień pobytu Zespołu we Włoszech Gmina Drwinia żyła tylko tym wydarzeniem, a jej występy śledzone na żywo za pośrednictwem orkiestrowego fanpage’a, były szeroko komentowane i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Po włoskim festiwalu oczekiwania wzrosły, a już w następnym tygodniu miał odbyć się Małopolski Konkurs Orkiestr Dętych w Michałowicach-Więcławicach. Tam nasza Orkiestra zajęła bardzo dobre 3. miejsce w kategorii Orkiestr Dużych i jest to wynik najlepszy od 2012 roku, kiedy to zajęła II miejsce, ale po sukcesie z Giulianova 3. miejsce oznaczało niedosyt. Orkiestranci jednak nie załamali się, tylko zabrali się do ciężkiej pracy przed najważniejszym festiwalem w roku – Festiwalem w Nowym Sączu.

Celem było miejsce wyższe niż zajmowane w ostatnich latach drugie w kategorii Orkiestr OSP, a ostatni raz I miejsce Grobla zdobyła w 2009 roku. Występ w przemarszu i na koncercie wypadł jednak bardzo dobrze, co potwierdził tuż po występie również kapelmistrz Jerzy Ciaćko - Było lepiej niż w Więcławicach, choć marsz trochę słabiej niż utwory - utwory bardzo dobrze!.” – komentował w swoim stylu bez zbytniego chwalenia. W podobnym tonie występ Orkiestry komentował Przewodniczący Komisji Konkursowej pułkownik Stanisław Latek - Takiej Orkiestry Pan jeszcze nie miał – powiedział do naszego kapelmistrza. Te odważne słowa Jerzy Ciaćko zachował jednak dla siebie, aby uniknąć ekscytacji przed ogłoszeniem wyników.
Oficjalne wyniki ukazały się w poniedziałek rano na stronie internetowej Małopolskiego Centrum Kultury w Nowym Sączu.

40. finał ECHA TROMBITY z popisowymi koncertami "mistrzów batuty"


Ogromny sukces stał się faktem: 4 raz w historii, a pierwszy raz w Nowym Sączu Orkiestra zdobyła Grand Prix Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych!

- W tym roku postawiliśmy przed sobą jasny cel: powrót na należne nam pierwsze miejsce w kategorii Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych, a udało się osiągnąć ten cel z nawiązką zdobywając Grand Prix Festiwalu! Orkiestra wykonała przez ostatnie pół roku olbrzymią pracę, która objawiała się bardzo dobrą frekwencją na próbach i podniesieniem poziomu wykonywanych utworów i wierzyliśmy w to 1. miejsce, ale o Grand Prix nikt nawet nie myślał. Tym bardziej gratuluję nam wszystkim tego ogromnego sukcesu i liczę na to, że nie uśpi on naszej czujności, a przełoży się na dalszy rozwój w kolejnych latach – powiedział prezes Zarządu Orkiestry Karol Piekarz.

Gratulacje dla Orkiestry Dętej Grobla!


(info/foto_orkiestra_deta_grobla)

Zdjęcia

  • 1_t1.jpg
  • 2_t1.jpg
  • 3_t1.jpg
  • 4_t1.jpg

Komentarze

#1 | Roman dnia 07 sierpień 2017 19:09
Gratulacje dla Orkiestry z życzeniami dalszych sukcesów!!!
#2 | Xxx dnia 09 sierpień 2017 20:07
Powodzenia
#3 | Ala dnia 13 sierpień 2017 12:12
Witam.
A moze to innym poszło gorzej w tym roku ?
Pożyjemy zobaczymy...

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [0 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 100% [1 głos]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.