'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Pierwsze sukcesy zawodników KS LOK Puszcza DziewinDrukuj

Pierwsze sukcesy zawodników KS LOK Puszcza Dziewin

W minionym tygodniu 21 czerwca br. młodziutki Klub Strzelecki LOK „PUSZCZA” Dziewin wziął udział po raz pierwszy w zawodach strzeleckich. Drużyna składająca się z dziewcząt; Zuzanna Gąsiorek, Zuzanna Młynarz i Angelika Zdebska oraz chłopców; Bartłomiej Aksamit, Kacper Machaj i Piotr Machaj z instruktorami strzelectwa; Krzysztofem Machaj i Leszek Machaj wystartowała w Otwartych Wojewódzkich Zawodach Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Obronnym z okazji 100. rocznicy utworzenia Armii Polskiej (Błękitnej) Józefa Hallera we Francji.

Zawody odbyły się na strzelnicy w Pasterniku k/Krakowa. KS PUSZCZA reprezentował Organizację Powiatową LOK w Bochni a wymieniony skład to mieszkańcy gminy Drwinia. O zwycięstwo walczyło 9 drużyn chłopięcych i 8 drużyn dziewczęcych w wieku od 13 – 20 lat z województwa małopolskiego. Debiutujący KS PUSZCZA miał najmłodszych zawodników w większości 14 latków, co nie napawało ich optymizmem przed rywalizacją z doświadczonymi zawodnikami w większości 18-20 latkami.

Dwubój polegał na rzucie granatem (oczywiście bez zapalnika) na odległość 25 m chłopcy i 15 m dziewczęta, po czym zawodnik musiał przebiec odcinek 2 km – chłopcy a 1,5 km dziewczęta i zestrzelić z karabinku pneumatycznego maksymalną ilość z 5 opadających krążków (o średnicy 3 cm) z odległości 10 m z pozycji leżącej bez podpórki. Wszystko należało zrobić w jak najkrótszym czasie w skwarze słońca. Łatwo nie było!
W tej konkurencji dziewczęta zajęły III miejsce przegrywając z PMDK SNAJPER Chrzanów i PMDK Kraków – Krowodrza. Natomiast chłopcy zajęli miejsce V. Najlepsi byli Zuzanna Młynarz zajmując 4 miejsce na 24 zawodniczki (zestrzeliła 4 krążki) oraz Piotr Machaj zajmując 7 miejsce na 27 zawodników. Byli to najmłodsi z zawodników.
Po tym nastąpił pojedynek strzelecki polegający na zestrzeleniu przez drużynę w jak najszybszym czasie trzech opadających krążków (o średnicy 11 cm) oddalonych o 50 m od strzelca z broni palnej kbks. Po tej konkurencji drużyna chłopców zajęła 4 miejsce. Szybszą była drużyna z CGE Igołomia – Wawrzeńczyce, ZSZ Grybów i ZSTiP Nowy Targ. Drużyna chłopców miała pecha, ponieważ dwukrotnie zawodnik miał zacięcie broni co umożliwiło przeciwnikom uzyskać lepszy czas.
Drużynowo reprezentacja Oddziału Powiatowego ostatecznie KS LOK Puszcza zajęli VI miejsce.

Należy nadmienić, że Oddział Powiatowy od kilku lat nie miał reprezentującej go drużyny. Zawodnicy zaprezentowali jak na swój wiek wysoki poziom i obiecali za rok wrócić już z pucharem. W treningu wykorzystują działającą od marca strzelnicę pneumatyczną w Dziewinie.


(info/foto_ks_lok_puszcza/L.Machaj)


Opr. L. Machaj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.