'
Temat dniaUWAGA! Utrudnienia na skrzyżowaniach ulic Krzeczowska, Poniatowskiego, Trudna i Brzeska! Powiat BocheńskiJedyna w Małopolsce klasa o profilu cyberbezpieczeństwo powstanie w I LO w Bochni Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Mikluszowicach 12 lipca
Gmina DrwiniaGrobla - piorun uderzył w dom

Obóz dowódców MDP - JarosławiecDrukuj4 druhów z OSP Mikluszowice, 2 druhów OSP Dziewin oraz 2 druhny OSP Drwinia, zakończyło pozytywnie obóz dowódców Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Obóz trwał przez 14 dni w Jarosławcu i zakończył się 10 lipca. Podczas obozu młodzi strażacy doskonalili swoje umiejętności bojowe, a także hartowali swój charakter poprzez codzienne zaprawy, służby na warcie (także w godzinach nocnych), dbanie o porządek.


Dwutygodniowy okres był również okazją do zawarcia nowych znajomości i wymiany doświadczeń, gdyż oprócz młodzieży z rejonu tarnowskiego w obozie brała udział młodzież z Krakowa i Nowego Sącza. Prowadzone były również zajęcia doskonalące z zastosowania sprzętu gaśniczego, oraz zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z jednostki OSP Mikluszowice udział brali: Dawid Kolanowski, Joanna Mazurek, Emily Zacharska, Weronika Gawłowicz.

Wyjazd młodzieży sfinansowany został ze środków ZG OSP, Gminy Drwinia i wpłat własnych uczestników.Oraz ćwiczenia MDP Mikluszowice


9 lipca odbyły się ćwiczenia doskonalące dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Celem ćwiczeń było zapoznanie się ze sprzętem na wyposażeniu samochodu oraz doskonalenie umiejętności bojowych młodych druhów. W ćwiczeniach brały udział dwie drużyny działające przy jednostce OSP Mikluszowice, czyli grupa chłopców oraz dziewcząt. Mimo, że ćwiczenia odbyły się w godzinach porannych druhowie w uśmiechach na twarzy doskonalili swoje umiejętności.

(info_foto_osp_K.Kolanowski)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.