'
Temat dniaAkcja krwiodawstwa w Dziewinie Powiat BocheńskiPowiat Bocheński z tytułem "Lider Małopolski 2018" Bezpieczeństwo publiczneNowy wzór prawa jazdy - bez adresu
Bezpieczeństwo publiczneCHORE ZDROWIE

Eleni - Honorowym Obywatelem Gminy DrwiniaDrukuj

Gwiazdą w czasie Dożynek Gminnych 2012, organizowanych w Gminie Drwinia w dniu 26 sierpnia 2012 roku była Eleni wraz z zespołem.

Helena Dzoka z domu Milopulos, powszechnie znana jako Eleni (ur. 27 kwietnia 1956 w Bielawie) – polska piosenkarka pochodzenia greckiego.

Od 1975 działała w zespole Prometheus, od 1980 rozpoczęła karierę solową.
Pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia" nagrała z Prometheusem w 1977. Śpiewała piosenkę w czołówce polskiej wersji serialu Bouli i Pinokio.

W styczniu 1994 Eleni straciła swoją jedyną córkę – 17-letnią Afrodytę – zastrzeloną przez Piotra Gruchota, byłego partnera życiowego dziewczyny, który nie mógł pogodzić się z ich rozstaniem.

W 2006, z okazji 30-lecia pracy artystycznej, Eleni wydała książkę " Nic miłości nie pokona" (wyd. Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2006). Książka jest rozmową z o. Robertem Mirosławem Łukaszukiem z Biura Prasowego klasztoru jasnogórskiego o jej życiu, miłości, cierpieniu i rozmowach z Bogiem.

Na wniosek dzieci została Kawalerem Orderu Uśmiechu.


Koncert Eleni rozpoczął się o godzinie 20:00, widownia składająca się z blisko trzech tysięcy sympatyków - mieszkańców gminy i gości przyjezdnych, gorąco przyjęła "Gwiazdę Wieczoru" na estradzie.
[Słuchaj - #1]

[Słuchaj - #2]
[Słuchaj - #3]Na zakończenie koncertu Eleni, wójt Jan Pająk podziękował artystce w imieniu uczestników Dożynek za wspaniały koncert i niepowtarzalny klimat jaki stworzyły śpiewane przez Eleni piosenki. Większość z nich była dobrze znana widowni, czego wyrazem było wspólne śpiewanie wraz z artystką. Jan Pająk dziękując powiedział "...ujęła Pani serca mieszkańców naszej gminy,wdzięczni jesteśmy za stworzenie możliwości przeżywania radosnych wspomnień związanych z Pani utworami, które wielu uczestnikom kojarzą się z miłymi przeżyciami. Chciałbym Panią prosić - jeżeli wyrazi Pani zgodę, o przyjęcie Honorowego Obywatelstwa Gminy Drwinia..." Po tych słowach wójta, publiczność aplauzem dała wyraz aprobaty dla prośby skierowanej do Eleni.

Po zakończeniu koncertu Eleni udzieliła krótkiej wypowiedzi dla serwisu Grobla.Net.

[Słuchaj - #4]Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.