'
Temat dniaInwestycje Powiatu Bocheńskiego wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku Powiat BocheńskiNa Proszowskiej powstanie Dom Sąsiedzki Gmina DrwiniaTrwa rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Woli Drwińskiej
Bezpieczeństwo publiczneELEKTRYZUJĄCE USTALENIA NIK W SPRAWIE ELEKTRYCZNEJ IZERY

Wyniki konkursu Jak być eco!Drukuj

Wyniki konkursu Jak być eco!

Ponad 160 prac napłynęło na konkurs plastyczny „Z samochodu na rower, czyli jak być eco!”, który zorganizowano na terenie gminy Drwinia.


Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a skierowany był do wychowanków przedszkoli i szkół podstawowych z gminy. Jego uczestnicy mieli przygotować pracę nawiązującą do hasła „Z samochodu na rower, czyli jak być eco!”.

W ubiegłym tygodniu zebrało się jury, by wybrać najpiękniejsze prace. Czteroosobowej komisji przewodniczyła Bernadetta Gawąd plastyk z Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Nie było to proste zadanie, bowiem uczestnicy tej plastycznej zabawy stanęli na wysokości zadania. Prace były przemyślane, starannie wykonane, a przede wszystkim nawiązujące do hasła przewodniego konkursu „Z samochodu na rower, czyli jak być eco!”.

Po przejrzeniu 163 prac: 44 w kategorii przedszkola i klasy O, 51 w kat. klasy od 1-3, 51 w kat. klasy 4-6 i 11 w kat. klasy 7-8 zdecydowano o przyznaniu trzech miejsc w każdej z czterech kategorii wiekowych. Dla autorów najciekawszych prac czekają rowery, hulajnogi oraz sprzęt rowerowy: kaski, liczniki, pompki, latarki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz niespodziankę.

Uroczysta gala podczas której zostaną wręczone nagrody zaplanowana jest 1 czerwca o godzinie 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach.

Konkurs jest organizowany w związku z realizacją projektu: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie Drwinia” o numerze RPMP.04.05.02-12-0364/17 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Nagrodzeni:

Kategoria – przedszkola i klasy O

1 m. Katarzyna Jachymczak - Klasa 0 SP w Grobli
2 m. Aniela Dybowicz – 5 lat ZSP w Mikluszowicach
3 m. Ewa Nosal - Klasa 0 – Przedszkole w Dziewinie

Kategoria – klasy 1-3

1 m. Alan Węgrzynowski - Klasa I SP Mikluszowice
2 m. Igor Furtek - Klasa I SP w Mikluszowicach
3 m. Antoni Artimiwa - Klasa II - SP w Grobli

Kategoria – klasy 4-6

1 m. Laura Bożek – Klasa SP w Drwini
2 m. Emilia Styczeń – Klasa VI ZSP w Drwini
3 m. Milena Młynarczyk – Klasa V ZSP w Dziewinie

Kategoria – klasy 7-8

1 m. Emilia Sobas – Klasa VII SP Mikluszowicach
2 m. Inga Świerblewska – Klasa VII SP w Mikluszowicach
3 m. Piotr Pająk - Klasa VIII SP w Dziewinie


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.