'
Temat dniaPolicyjny pościg za nietrzeźwym 27-latkiem z gminy Drwinia Województwo MałopolskieDwie sekundy przewagi na mecie Bezpieczeństwo publicznePodpalacz zza miedzy?
Województwo MałopolskieHISTORYCZNY WYCZYN POLSKICH SPORTOWCÓW

ZOL na półmetku realizacjiDrukuj

ZOL na półmetku realizacji

Podpisano umowę na realizacje kolejnego etapu budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni. W chwili obecnej ta wielka powiatowa inwestycja, jest na półmetku realizacji. Śmiało można stwierdzić, że zaawansowanie prac, przekracza już 50 procent. Koszt pierwszego etapu to prawie 7 mln. zł, a całość pochłonie blisko 18 mln. zł.


To historyczne przedsięwzięcie, historyczna chwila. Nigdy w historii powiatu nie było tak dużego-warśwtego 18 mln przedsięwzięcia. Chce tu też podkreślić, że to nie jest tylko działanie tego zarządu i tej rady bo pamiętamy, że w 2011 roku podjęto rezolucję by powstało tu Centrum Solidarności Społecznej im. św. Jana Pawła II, ale ten zarząd i ta rada tej kadencji ma przyjemność realizować tą inwestycję - Adam Korta, starosta bocheński.


W brefingu prasowym, który odbył się przed głównym wejściem do budynku, uczestniczyli także: przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz przedstawiciele zarządu w osobach Jerzego Błoniarza, Marka Rudnika i Rafała Rudki oraz Dyrektor Szpitala Jarosław Kycia i przedstawiciel wykonawcy Dyrektor Oddziału Maciej Kołtonowicz oraz Kierownik Budowy Rafał Matrejek.

ZOL wraz z hospicjum powstaje przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Obiekt ma być gotowy w ciągu najbliższego roku. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: pierwszy przewidywał wybudowanie obiektu, na to firma miała rok, kolejny – to wykończenie obiektu i wyposażenie go w odpowiedni sprzęt. Drugi etap to montaż stolarki, instalacji sanitarnych czy elektrycznych, tynków, podłoża, wyposażenie oraz zagospodarowanie terenu.

Całe zadanie pochłonie blisko 18 mln zł. W budynku  zaplanowano miejsce dla około 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych. Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku Szpitala Powiatowego w Bochni i dysponuje zaledwie 22 miejscami. Potrzeby są jednak dużo większe.

(info:powiatbocheński/kh/fot.MM)


Zdjęcia

  • image010_t1.jpg
  • image007_t1.jpg
  • image005_t1.jpg
  • image004_t1.jpg
  • image003_t1.jpg
  • image013_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.