'
Temat dniaW murach zamkowych rozbrzmiała muzyka z gorącą duszą... Bezpieczeństwo publiczneBiała Niedziela - darmowe badania i konsultacje dla mieszkańców Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Dziewinie 26 listopada 2023 r.
Turystyka i RekreacjaIntegracja i rozwój Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

Policyjne podsumowanie działań na drogachDrukuj

Policyjne podsumowanie działań na drogach

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Prędkość”. Działania te są ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w powiecie.


We wtorek miały miejsce wojewódzkie działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Tego dnia bocheńscy policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących pojazdami wobec pieszych i rowerzystów. Szczególnym nadzorem objęte zostały miejsca, w których ryzyko wystąpienia takich zdarzeń drogowych jest największe – przejścia dla pieszych oraz drogi, w których dochodziło już do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie akcji funkcjonariusze bocheńskiej drogówki ujawnili 47 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. Odnotowano także 5 pieszych niestosujących się do obowiązku używania elementów odblaskowych.


Pamiętajmy! Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Piesi natomiast bez względu na posiadane pierwszeństwo powinni każdorazowo upewnić się, czy przejście przez jezdnię jest bezpieczne, a także nie korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.


W środę funkcjonariusze przeprowadzili lokalne działania „Prędkość”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas pomiarów prędkości zatrzymali do kontroli drogowej 82 kierowców, z czego 76 przekroczyło dozwoloną prędkość obowiązującą w miejscu kontroli. Za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy na okres 3 miesięcy stracił 1 kierujący.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu.

W 2022 r. za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym, w powiecie bocheńskim prawo jazdy straciło już 17 kierowców.


(Info:KPP_Bochnia)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.