'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Krwiodawcy - jak zawsze nie zawodząDrukuj

Krwiodawcy - jak zawsze nie zawodzą

W dniu 13 marca br. w Dziewinie przeprowadzona była akcja krwiodawstwa przygotowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK z Drwini.


Jak ocenia prezes klubu Stefan Styczeń – akcja była bardzo udana. Przy ambulansie zgłosiło się 30 osób. Po wykonanych badaniach ostatecznie krew oddało 25 osób.
Łącznie pozyskano w tym dniu 11, 250 litra krwi pełnej.


Zarząd Gminnego Klubu HDK PCK wyraża wielką wdzięczność Honorowym Dawcom Krwi ,którzy odpowiedzieli na akcję i pospieszyli przekazać najcenniejszy dar życia, jakim jest krew.


Jak mówią organizatorzy - spodziewaliśmy się większego odzewu ze strony członków OSP. Gdyby dopisali, to byłoby dużo lepiej.

Krew jest bardzo potrzebna, szczególnie w tym niebezpiecznym czasie. Polskim szpitalom przy granicy, które pomagają i operują cywilów poszkodowanych w bombardowaniach, jest ona niezbędna.

Wiemy, że wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Drwinia uczestniczyły w wielkiej akcji pomocy dla Ukrainy i wiemy, że do następnej akcji przystąpi znacznie więcej druhów i sympatyków.

Przypominamy również o konkursie przeznaczonym dla jednostek OSP, który ogłoszony był na naszej stronie: Konkurs OSP


(foto:archiwum)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.