'
Temat dniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie
Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich w gminie BochniaDrukuj

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich w gminie Bochnia

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali kobietę, która prowadziła uprawę konopi na użytkowanej przez siebie posesji oraz posiadała narkotyki.

Po dokładnym przeszukaniu posesji oraz stojących na niej zabudowań ujawniono 116 krzaków konopi oraz susz marihuany.

W wyniku prowadzonych działań skierowanych na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej bocheńscy policjanci ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Bochnia, prowadzona jest uprawa konopi indyjskich.

14 lipca policjanci przyjechali pod wytypowany adres, mieszkająca tam kobieta od razu przyznała się, że prowadzi uprawę konopi indyjskich. Policjanci bardzo dokładnie przeszukali zarówno teren posesji oraz dom, w którym mieszkała kobieta. Za posesją funkcjonariusze odnaleźli specjalnie przygotowane tunele, w których znajdowała się aparatura służąca do profesjonalnej uprawy roślin.

Łącznie, bocheńscy kryminalni natrafili na 116 krzaków konopi, oraz 31 gramów suszu. Znalezione rośliny oraz susz poddano badaniu testerem, które potwierdziło rodzaj narkotyku.
Zarówno rośliny, jak i sprzęt służący do ich uprawy zostały zabezpieczone.

Kobieta została zatrzymana. Postawiono jej zarzuty prowadzenia uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, którą prowadziła w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadania przyrządów służących uprawie narkotyków.

Wobec podejrzanej zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju a także poręczenie majątkowe.

Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Bochni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni.

(info/foto_KPP_Bochnia)


Zdjęcia

  • 400-25778_t1.jpg
  • 400-25779_t1.jpg
  • 400-25780_t1.jpg
  • 400-25781_t1.jpg
  • 400-25782_t1.jpg
  • 400-25783_t1.jpg
  • 400-25784_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.