'
Temat dniaNie lipa z Bieńkowic, lecz dąb z Łodzi Powiat BocheńskiZOL na półmetku realizacji SportOperacja - awans do IV ligi
Gmina DrwiniaLipa z Bieńkowic w Konkursie Drzewo Roku!

Jubileusz szkoły muzycznejDrukuj

Jubileusz szkoły muzycznej

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach jest publiczną szkołą gminną powołaną w 2011 roku z inicjatywy wójta Jana Pająka. Już we wrześniu szkoła będzie obchodzić swoje 10 – lecie.


W styczniu 2017 roku z okazji jubileuszu 5 - lecia istnienia szkoły odbył się uroczysty koncert. Koncert został zarejestrowany na sprzęcie audio przez nauczyciela gitary Krzysztofa Nieboraka. Niedawno ukazała się płyta z zapisem występów uczniów na różnych instrumentach wspomaganych także przez nauczycieli oraz chór szkolny.


Szczególnie ważnym i cennym wspomnieniem tego koncertu był udział Patrona Szkoły prof. Juliusza Łuciuka (1927-2020), wybitnego kompozytora działającego i związanego od wielu lat z Krakowem.

Na płycie znalazły się również przepiękne pastorałki Jego autorstwa, które zostały wykonane wówczas premierowo przez chór, a subtelne partie fletowe zagrała nauczycielka tego instrumentu Pani Ksenia Orłowska.

Pierwsza partia nagranej płyty ukazała się dzięki wsparciu stałego Partnera Szkoły – sklepu muzycznego Music Cook z Bochni.


(Info/foto_K.Nieborak/SM_Mikluszowice)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.