'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

W gminie Drwinia seniorzy już się szczepiąDrukuj

W gminie Drwinia seniorzy już się szczepią

W dniu wczorajszym rozpoczęły się pierwsze szczepienia seniorów w grupie 80+ na terenie gminy Drwinia. Szczepienia prowadzone były w Ośrodku Zdrowia w Świniarach.


Osoby zapisane do szczepień podzielone zostały na dwie grupy. Dla grupy pierwszej szczepienia odbyły się w dniu wczorajszym. Dzisiaj towarzyszyliśmy drugiej grupie.

Jak przekazał nam lekarz Arkadiusz Klęsk – seniorzy bardzo solidnie traktują wyzwanie i ochoczo wstawiają się do ośrodka, na długo przed wyznaczonym terminem.

Podzielenie otrzymanych szczepionek na dwie grupy daje nam możliwość spokojnego działania, bez pośpiechu i skrupulatnego wypełnienia dokumentacji medycznej przez pacjentów – dodaje.


Wśród osób, które zostały dzisiaj zaszczepione był Józef Szczygieł z Grobli, który liczy sobie 83 lata, a funkcję sołtysa pełni nieprzerwanie od 1974 roku. (Prawdopodobnie jest najstarszym i najdłużej działającym sołtysem w Polsce).

Również dzisiaj do szczepienia pojawiła się Pani Krystyna Klasa z Niedar, lat 91.
Pytana po szczepieniu o wrażenia odpowiedziała z uśmiechem – nie bolało!

Pani Krystyna i Pan Józef niech posłużą jako dobry przykład.

Życzymy wszystkim seniorom dużo zdrowia i optymizmu na nadchodzący czas.


Zdjęcia

  • szczepienia_1_t1.jpg
  • szczepienia_2_t1.jpg
  • szczepienia_3_t1.jpg
  • szczepienia_4_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.