'
Temat dniaUWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE Powiat BocheńskiFerie z AED w Starostwie Województwo MałopolskieNIOSĄC WSPARCIE. PRAWIE 21 MLN ZŁ DLA MAŁOPOLSKI
Województwo MałopolskieZielone światło dla budowy kolejnego odcinka obwodnicy Podłęża i Niepołomic

Znów oszustwo na wnuczkęDrukuj

Znów oszustwo na wnuczkę

W dniu wczorajszym tj. 29.08.2017 r. do starszej kobiety, mieszkanki Bochni na jej numer stacjonarny zadzwoniła kobieta, informując, że jej wnuczka potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę. Twierdziła, że wnuczce potrzebne są pieniądze, aby „zatuszować” sprawę. Po chwili w miejscu zamieszkania starszej Pani pojawiała się kobieta, która odebrała od niej kwotę ponad 20 tysięcy złotych.
Pokrzywdzona dopiero po kilku minutach zadzwoniła do rodziny, wtedy też okazało się, że padła ofiarą oszustwa.

Do podobnego zdarzenia także doszło w dniu wczorajszym tj. 29.08, kiedy to na telefon starszego mężczyzny zadzwoniła kobieta przedstawiając się jako jego córka i poinformowała go, że potrąciła kobietę na przejściu dla pieszych i potrzebuje dużej ilości pieniędzy na wpłatę poręczenia majątkowego. Starszy Pan poinformował, że nie ma takich pieniędzy i oddał słuchawkę synowi. Kobieta od razu rozłączyła się.

Intensywne czynności dochodzeniowo – śledcze w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo Śledczy oraz Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

W związku z nadal pojawiającymi się informacjami na temat dokonywanych oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” bocheńska Policja apeluje do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności przy odbieraniu telefonów, zwłaszcza jeżeli dotyczą one pomocy finansowej, a w szczególności konieczności przekazania pieniędzy nieznanym osobom.
Tyczy się to przede wszystkim osób starszych, które najczęściej padają ofiarami tego typu przestępstw, dlatego tak ważne jest, aby ostrzec swoich rodziców, dziadków a także osoby samotne przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób. W szczególności należy ostrzec je, aby nie przekazywały pieniędzy osobom obcym, podającym się np. za znajomych wnuczka, córki. W ten sposób mogą oni stracić oszczędności całego życia.


(info_bp_kpp_bochnia/asp.szt. Dominika_Półtorak)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.