'
Temat dniaSzybka Dyszka 2019 za nami... Powiat BocheńskiWręczono Ordery Błękitnej Niezapominajki SportSZYBKA DYCHA 2019
Turystyka i RekreacjaRelacja z III Ogólnopolskiego Rajdu Niewidomych na tandemach po Małopolsce

Pozdrowił ich Papież Franciszek!DrukujW czasie dzisiejszej audiencji środowej papież Franciszek pozdrowił uczestników Projektu M&M, który trwa w TAURON Arena Kraków.
Podobnie jak wczoraj Wydarzenie składać się będzie z dwóch części. Pierwsza - teoretyczna - zaprosi do dostrzeżenia Miłosierdzia, druga zaś skoncentrowana będzie wokół przejścia przez Bramę Miłosierdzia i osobistego zaangażowania w przyjęcie Miłosierdzia. Spotkaniu towarzyszyć będą występny, świadectwa zaproszonych gości oraz prezentacje muzyczne i taneczne.


Po przejściu przez Bramę Miłosierdzia, młodzież może wrzucić swoje bolączki, spisane na kartkach, do przygotowanych pojemników, które następnie zostaną zalane winem i oliwą. Będą mieli okazję skorzystać także z posługi spowiedników – On swoją obecnością porządkuję tę stronę areny. Dlatego są tu także kapłani gotowi spowiadać was i wstawiennicy, którzy będą się nad wami modli - To potrzebne szczególnie wtedy, gdy czujesz, że o własnych siłach bramy nie przejdziesz – mówił bp Grzegorz Ryś.

To co wyróżni dzisiejszy dzień, to specjalne pozdrowienia papieża Franciszka skierowane do uczestników biorących udział w Projekcie M&M na TAURON Arena Kraków.Wczoraj TAURON Arena Kraków zapełniła się po brzegi młodzieżą gimnazjalną, którzy przybyli by doświadczyć Bożego Miłosierdzia. W wydarzeniu pod nazwą „Projekt M&M” wzięło udział ponad 9 000 osób z diecezji krakowskiej. Specjalnie z tej okazji postawiono Bramę Miłosierdzia, przez którą każdy z uczestników mógł przejść i oddać Jezusowi to co ich obciąża.Projekt M&M – krakowskie obchody Jubileuszu Miłosierdzia dla młodych. Organizatorem spotkania jest Archidiecezja Krakowska we współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM.
Spotkanie wspiera także Małopolskie Kuratorium Oświaty, Wydział Katechetyczny Kurii, Alpha Polska - Region Kraków, Wytwórnia FT Films, OSM Krasnystaw oraz TAURON Arena Kraków.

Strona wydarzenia:www.mlodziimilosierdzie.pl

(info_foto_alphapolska_krakow)

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.