'
Temat dniaDroga w Słomce od jutra zamknięta ! Powiat BocheńskiZostań Superortografem Powiatu! Województwo MałopolskieUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku
Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

Zobacz temat

Awatar

Locked PARAFIA GROBLA 

Started by sp2 on 30 czerwca 2007 22:15

10 Odpowiedzi 9600 Obejrzeń
Who posted:
sp2
Witam.
Doszły mnie słuchy, że jakieś dziwne rzeczy dzieją się w Parafii Grobla...
Czy ktoś mógłby (obiektywnie) opisać o co chodzi?
Z góry dziękuję!

Pozdrawiam...
 
janosik
Cierpliwie poczekaj pewnie w ogłoszeniach parafialnych coś usłyszysz.
Sytuacja jednak jest niesmaczna i co tu ukrywać wstydliwa.
Jesli zaś w grę wchodzi CZŁOWIEK tu trudno o obiektywizm.
Bardzo trudno jest oceniać pewne sprawy.Jedno jest pewne-Bardzo łatwo jest człowieka skrzywdzić,przekreślić a owiele trudniej jest wszystko naprawić.
Daleki byłbym od pochopnych wniosków.Tylko Bóg rozsądzi sprawiedliwie.
Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów
 
sp2
Witam.
Coś się tam już dowiedziałem na ten temat. Rzeczywiście sprawa wymagała interwencji.

Myślę jednak że można takie sprawy załatwić w sposób bardziej cywilizowany (i temu zagadnieniu poświęcę resztę treści zawartej w tym poście)!!!

Czasy gdy wywożono "niereformowalnych" ludzi na "wozie z z gnojem" już minęły!!!

Ta swojego rodzaju przemoc nie powinna jej "prowodyrom" przysparzać powodu do dumy, a do wstydu!
My natomiast powinniśmy piętnować tego typu zachowania. Bo wkrótce zaczną się w tym kraju samosądy z którymi sobie nie poradzimy.
Takie praktyki prowokują przede wszystkim ludzie, którzy w rzeczywistości sami niewiele się różnią od tych, na których "podnoszą rękę", dla których kłótnia i niezgoda jest pożywką bez której nie mogą poprawnie egzystować.

Ta sprawa nie powinna była zostać załatwiona takimi metodami!
Ale dlaczego chamstwo ma się wstydzić zachowywać po chamsku, wystarczy że my się wstydzimy zwrócić mu uwagę?
Pytam więc: czym się różnią ci "parafianie" od bandy dresów kopiących innego dresa na ulicy, bo jest ich więcej, a tym samym mają przewagę?

Każdy z nas powinien postawić się w tej sytuacji - Co będzie jeżeli ktoś kiedyś tylko krzyknie a reszta "motłochu" nas potraktuje w ten lub podobny sposób, nie dając nam szansy do obrony, czy przedstawienia swojej wersji wydarzeń??

Piętnujmy tego typu zachowania. Do rozstrzygania tego tupu konfliktów są przecież powołane odpowiednie organy.

Pozdrawiam.
 
arika
Witam.....temat drażliwy i "wstydliwy"...dla tych, co nie uczestniczyli w tym ...swego rodzaju ...linczu.Faktem jest, ze parafia zostala podzielona , na tych , co popierają ksiedza proboszcza, oraz na tych, co są przeciw....Ja powiem, Tu na forum swoje zdanie: prawda leży- jak zwykle po środku, pomiedzy parafią-- czyli KAZDYM CZLOWIEKIEM z osobna, a duszpasterzem, powinien być znak ROWNOŚĆI,czyli- parafianie dla księdza i ksiądz dla parafii.tutaj tego znaku zabrakło.Z czyjej winy????
"Diabel", jak zwykle tkwi w szczegołach, o których wszyscy wiemy......
Metody nie popieram, zbyt drastyczna, chamska, ...moim zdaniem "zawinił "Komitet Parafialny, który nie zrobil NIC w tej sprawie.!!!! Oni przeciez sa swego rodzaju naszym "parlamentem"...i reprezentuja interesy PARAFII, gdzie byli cale 2 lata????? A teraz chowają glowę w piasek( zresztą sami sa podzieleni).To ONI powinni interweniować u proboszcza!!!!!! A teraz gorycz ludzi i zdeterminowanie siegnęło zenitu i..... gorę wzięly emocje.....te najgorsze...niestety. RADO PARAFIALNA!!!!! Wasza rola to nie wreczanie kwiatów biskupowi!!!!, ale roawiazywanie spraw parafii, czasem drazliwych, wstydliwych, ale taka wasza rola!!!! Decydując się na czlonkowstwo , trzeba bylo się zastanowić: czy mam tylko "przyklaskiwac', czy dzialać dla ogółu....Wstydzcie sie!!!! Doprowdziliście do niehlubnego precedensu!!!
 
jetta
Witam pozwólcie, że i ja napiszę kilka słów na ten temat. Myślę, że tak jak już podkreślano to kilkakrotnie na tym forum taka próba rozwiązania problemu do niczego nie prowadzi. Żyjemy w demokratycznym kraju, choć ta demokracja jest młoda, ale jednak jest i tego trzeba przestrzegać na każdej płaszczyźnie. A tutaj tego zabrakło.Jednak staram się zrozumieć i tych, których rozgoryczenie, swoiście pojęta troska o losy parafii, żal i pewnie wiele podobnych emocji znalazło ujście w takim a nie innym zachowaniu. Pamiętać też należy zawsze, że nie można do końca potępiać i ich zachowania, jeśli się nie było na miejscu zdarzeń i nie było naocznym ich świadkiem, a jedynie świadkiem ze słyszenia! To nie to samo! Tak jak napisała Arika wina leży po środku, bo w sporze wina nidgdy nie jest po jednej ze stron! Kwestia tylko w jakiej części leży po której.
Nie potępiam i nie próbuję w żaden sposób piętnować zachowania ks proboszcza, bo wiem że jest tylko, a może aż człowiekiem, takim jak go Pan Bóg stworzył i popełnia błędy, bo każdy z nas je popełnia.A jak już je popełni to czasem bardzo trudno je naprawić. Z drugiej jednak stony nie staram się go usprawiedliwiać. Wiele na jego temat słyszałam. Raz też przekonałam się,że to nie jakieś czcze gadanie, ale fakty. Niestety ks proboszcz nie starał sie polepszać swojego wizerunku w oczach swych parafian, wprost przeciwnie. Więc zastanowić sie należy czy aby tych błędów i wad w zachowaniu nie jest za wiele?? A ponadto czy właśnie nie po tej stronie leży ta większa część winy??? Stawaiam pytania a każdy może na nie odopwiedzieć.
Przyzanm, że przykro mi z powodu tego co się dzieje i weim że ciężko będzie to przezwyciężyć. Ale mam wielką nadzieję na to że tak się stanie. Obecnie trudno mi wyobrazić sobie rozwiązanie, choć jak niektórzy proponują "wymiana całego składu" nie byłaby taka zła. Pożyjemy zobaczymy.
Gorąco pozdrawiam !!!!
 
raptus
Stulecie Parafii.

Przez wiele ostatnich dziesiątków lat ludzie przywykli do sytuacji w której proboszcz był z nimi w każdym czasie.kiedy były powodzie -wspierał,pocieszał,pomagał jak potrafił.Był z nami zżyty.Jeden Pan Bóg wie czy w głębi duszy nie chciałby zostać z nami do końca swoich dni?
Publicznie przyznał jednak iż chce odejść na własną prośbę.Ma takie prawo.Szkoda ale decyzję należy uszanować czymkolwiek była spowodowana.
Jakie były te minione lata kazdy z nas oceni według własnych kryteriów.
Nie należy ujmować w żaden sposób ogromnych zasług ks.Władysława.
Kiedy zaś nastał nowy proboszcz zaczął wprowadzać nowe porządki.
Nie wszystkie były na rękę parafianom.Pamiętajmy o tym iż każda nowa postać w życiu społecznym w zakładzie pracy czy gdziekolwiek indziej jest dokładnie obserwowana.
Zwraca się wówczas uwagę na sposób bycia,wyrażania się,oraz wiele innych mniej lub bardziej ważnych szczególów.
Słuchając głosów ludzi przed i w kościele włos jeżył się na głowie.Ile z tych zdań jest prawdziwych?
Na koniec mój scenariusz.Ks.Marek wiemy że odchodzi.Ks.Władysław wiemy ze odejdzie.
Ks.Marian zapowiedział że w tej sytuacj pewnie odejdzie.WOT PIERJESTROJKA.
Pozdrawiam wszystkich.
 
arika
" Ktokolwiek WidziaŁ, Ktokolwiek Wie ..." Czy to prawda, że proboszcz Wójcik odchodzi z parafii, a Ostrowek zamowil msze w tej intencji????? Pytam, bo się już pogubilam.... :cry:
 
max20055
Racja ONIA fantazja ludzka nie zna granic!!! Po świniarach chodzą bajki, że ksiądz proboszcz będzie miał kulcyki a nie kucyki. ha ha ha ha :-> :-> :->
 
max20055
A tak na poważnie to bardzo źle się dzieje w parafii :!: Jeśli tylko wspomni się komuś o księdzu - ludzie żreją się między sobą jak psy! Naprawdę strach się bać coś powiedzieć :!: Straciliśmy poczucie wartości jaką mieliśmy do tej pory! Teraz trzeba się wstydzić przed sąsiednimi parafiami za to co się stało :!: Co niektórzy pacjęci doczekali się zmiany proboszcza tylko ciekawe czy na lepsze :?: Czy może znowu jeśli się coś nie spodoba będzie zadyma :?: :?: :?:
 
janpal1
ShockSadFrownWink
 
Ptaszynka
Polecam serdecznie piosenkę zespołu LAO CHE, wg. mnie idealnie pasuje do tego tematu

http://parachute.wrzuta.pl/audio/25dv0RlG8Bu/lao_che_-_bog_zaplac


Pozdrawiam Smile
Edytowane przez Ptaszynka dnia 19 kwietnia 2009 14:46

Vojna Idej
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.