'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Położenie

Geograficzne:

Grobla znajduje się w centralnej partii zachodniej części Kotliny Sandomierskiej. Jej północną granicę stanowi Wisła, która na tym odcinku płynie trzema zakolami o długości ramion od 1 do 2 km. Wierzchołek zachodniego zakola wcina się głęboko w południową krawędź Wysoczyzny Proszowickiej.

Nad rozległą równiną, ze wszystkich miejsc wsi widoczne są kilkunastometrowej wysokości, lessowe pagóry meandrowy - Górka i Skała.

Przez południowe obrzeże Grobli, wzdłuż lasu, prowadzi ruchliwa arteria komunikacyjna, biegnąca z Niepołomic. Na wschodnim krańcu wsi droga rozdziela się na dwa ramiona: w kierunku Bochni (przez Zieloną i Drwinię) i w kierunku Uścia Solnego. Przez centrum wsi przebiega kręta, bo omijająca liczne wiśliska, droga, która łączy się z główną arterią od strony wschodniej.

Administracyjne:

Grobla położona jest w Gminie Drwinia, powiecie bocheńskim, województwie małopolskim.Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.