'
Temat dniaPonad 3,7 mln zł dla małopolskich szkół Bezpieczeństwo publicznePodinspektor Jarosław Kmieć nowym Komendantem Powiatowym Policji w Bochni Powiat BocheńskiXXVI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych
SportWyjątkowy czerwcowy weekend w Małopolsce, pełen sportowych emocji

Kultura i Oświata

Oświata:

Tradycje szkolnictwa związane są w miejscowości z okresem zaborów. W Grobli urodził się i tworzył ludowy poeta Władysław Rutkowski.

Na dzień dzisiejszy w Grobli istnieje Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum które rozpoczęło swą działalność od roku szkolnego 1999/2000.

Kultura:
Dom Kultury w Grobli, który jest siedzibą Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli. Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury i działa na obszarze Gminy Drwinia. Prowadzi działalność kulturalną polegającą na tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. W tworzeniu programu działalności kulturalnej Ośrodek współdziała ze społecznym ruchem kulturalnym i innymi instytucjami kultury.

Biblioteka w Grobli mieści się również w Domu Kultury w Grobli. Służy rozwojowi i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych społeczeństwa oraz upowszechnianiu wiedzy i rozwojowi kultury.

Orkiestra Dęta GROBLA – istnieje od 70 lat. Zespół odnosi co roku liczne sukcesy w różnego rodzaju konkursach i festiwalach orkiestr dętych. Popularyzuje muzykę zarówno na terenie kraju jak również poza jego granicami.

Kapela Ludowa GROBLANIE – powstała 30 lat temu. Zespół specjalizuje się w muzyce ludowej.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.