'
Temat dniaPogłowie dzików wzrosło o 400%, a nowego Prawa łowieckiego nadal nie ma! Województwo MałopolskieMałopolska doceniona za walkę o czyste powietrze Województwo MałopolskieEwniosekPlus - rewolucja w dopłatach. Obejrzyj film instruktażowy z ARiMR.
Województwo MałopolskiePonad 200 produktów z Małopolski na ministerialnej liście

Wieczór Oscarowy w Kinie Regis

3 marca (w sobotę) - czyli na dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina jakim jest ceremonia rozdania Oscarów Miejski Dom Kultury/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

czytaj więcej...

Oferta - Warsztaty Ceramiczne dla wszystkich

Kim jesteśmy? Pracownia Ceramiczna Marco znajduje się w malowniczym Nowym Wiśniczu, położonym na Pogórzu Wiśnickim przy drodze wojewódzkiej nr 965 z Bochni do Limanowej...

Konkurs plastyczny dla dzieci

Biblioteki z terenu gminy Drwinia (Drwinia, Grobla, Mikluszowice), zapraszają wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. „Zimowa podróż do Książkolandii”.

K
zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Ferie szkolne w gminie Drwinia

Zachęcamy wszystkie dzieci w wieku 7-16 lat do spędzenia ferii z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Drwini. Wszystkim uczestnikom zapewniamy posiłek ( drożdżówkę i soczek). Wszystkie turnieje  sportowe są bezpłatne. Koszt 3 dni wyjazdowych to 100,00zł. Zapisy do 08.02.2018r. na świetlicach środowiskowych.

czytaj więcej...

Angielski na rowerach

Dnia 15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świniarach nastąpiło uroczyste zakończenie projektu z języka angielskiego zatytułowanego „Podróż rowerem w krainę języka angielskiego” realizowanego od września 2016 roku. Po raz czwarty udało się nam pozyskać dofinansowanie od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, której krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida.

Wyjątkowe kąpielisko powstanie w... Nowej Hucie!

Już za trzy lata mieszkańcy Małopolski będą mogli odpocząć w znajdującym się w krakowskiej Nowej Hucie Przylasku Rusieckim.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego - nabór wniosków

Do 30 marca w Starostwie Powiatowym w Bochni można składać wnioski o przyznanie nagrody Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego. Odznaczenie wręczane jest od 2003 roku osobom i instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promocji Powiatu Bocheńskiego. Decyzję o wręczeniu podejmuje Kapituła powołana przez Radę Powiatu, a podstawą jest wniosek złożony w urzędzie.

czytaj więcej...

Powołano Powiatowy Komitet Obchodów Stulecia Niepodległości

Wczoraj w Starostwie odbyło się uroczyste powołanie Honorowego Komitetu Powiatu Bocheńskiego Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

10 lat Festiwalu Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem

Ukazał się album Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Jak pewnie pamiętacie miniona edycja była największą ze wszystkich dotychczasowych, a także szczególną, gdyż 10, jubileuszową. Specjalnie z tej okazji powstała wyjątkowa publikacja, ilustrowany zdjęciami album wraz z płytą DVD.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Pogłowie dzików wzrosło o 400%, a nowego Prawa łowieckiego nadal nie ma!

Rolnicy kręcą nosem na zaproponowane zasady szacowania szkód łowieckich i dopytują co dalej z odstrzałem dzików. Tymczasem w przyszłotygodniowym porządku obrad Sejmu wciąż nie ma punktu dotyczącego nowego prawa łowieckiego.

czytaj więcej...

Bioasekuracja podpisana! Od marca kontrole w całym kraju

Bioasekuracja staje się faktem. Minister rolnictwa podpisał rozporządzenie wprowadzające obowiązkowe, zaostrzone wymagania weterynaryjne na terenie całego kraju. Jeszcze w marcu mają ruszyć masowe kontrole wszystkich gospodarstw zajmujących się hodowlą świń.

Pożar w Ispini strawił część zabytkowego budynku

W dniu 6 lutego ok. godziny 19:00 w miejscowości Ispina (gmina Drwinia) 16 jednostek straży pożarnej gasiło pożar drewnianego, zabytkowego budynku agroturystycznego. W akcję gaszenia pożaru zaangażowanych było 76 strażaków. Zniszczeniu uległ dach i poddasze budynku wraz z wyposażeniem, a straty wstępnie oszacowane zostały na kwotę 450 tys. zł.

Odwiedziny Mistrzyni

W drodze do węgierskiego Gyor, gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym, Joanna Tomala przybyła w swoje rodzinne strony w gminie Drwinia. Korzystając z dwudniowej przerwy przed mistrzostwami odwiedziła Klub Strzelecki LOK Puszcza w Dziewinie.

czytaj więcej...

BSF ABJ Bochnia Wicemistrzem Polski U - 16

Futsalowa reprezentacja Bochni U-16 zdobyła w miniony weekend srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. To kolejny sukces BSF ABJ Bochnia - niespełna dwa miesiące temu klubowa drużyna stanęła przecież na podium w kategorii U-20.

Zimowy Turniej Szachowy 2018

W najbliższy czwartek 15 lutego 2018 roku, w ramach zimowych ferii, w Domu Ludowym w Drwini rozegrany zostanie Zimowy Turniej Szachowy dla mieszkańców gminy Drwinia.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Drwini świętował 5 - lecie!

W sobotę 27 stycznia w Gminnym Centrum Kultury i Promocji Drwini z siedzibą w Grobli odbyła się uroczystość, w trakcie której seniorzy i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drwini świętowali swoje 5 – lecie.

czytaj więcej...

Zmiany i nowe terminy odbioru odpadów komunalnych na terenie gminy Drwinia

Urząd Gminy w Drwini, informuje, iż Konsorcjum P.U.H. Eco Tech Karol Wiśniewski z siedzibą w Stopnicy i TRANS-BUD Marcin Grzyb z siedzibą w Kielcach wygrało przetarg na świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych w latach 2018 i 2019.

Wójt Jan Pająk składa deklarację poddania się woli wyborców i zamierza ubiegać się o fotel Wójta Gminy Drwinia

To prawdopodobnie pierwsza w Polsce, tak klarowna deklaracja o uczestniczeniu w jesiennych wyborach samorządowych? Deklarację o ubieganiu się o fotel wójta w gminie Drwinia Jan Pająk wyraził w czasie wywiadu udzielonego dla Przeglądu Regionalnego. Argumenty i motywy swojej decyzji wyjaśnia w obszernym wywiadzie. Poniżej publikujemy w całości treść udzielonego wywiadu:

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Małopolska doceniona za walkę o czyste powietrze

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła działania, jakie samorząd województwa małopolskiego podejmuje w celu poprawy jakości powietrza w regionie.

czytaj więcej...

EwniosekPlus - rewolucja w dopłatach. Obejrzyj film instruktażowy z ARiMR.

Witaj, kto żyw, niech siada do komputera i testuje łącze internetowe. Czas składania wniosków o dopłaty bezpośrednie zbliża się wielkimi krokami. W tym roku po raz pierwszy będzie trzeba to zrobić wyłącznie przez Internet....

Ponad 200 produktów z Małopolski na ministerialnej liście

Kiełbasa wiejska z Podstolic, jagnięcina jurajska z owcy olkuskiej, kukiełka podegrodzka czy jodłownicki kołacz z serem – to tylko kilka małopolskich przysmaków wpisanych na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dziś nasz region może się pochwalić już 203 tego typu produktami, które zachwycają smakiem nie tylko mieszkańców, ale również turystów licznie odwiedzających nasz region.

Europejski drób - w jakości siła - wyróżnione przez KE

Kampania promocyjna Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej została wyróżniona przez Komisję Europejską w czasie INFO DAY w Brukseli. To jeden z najlepszych programów promujących europejską żywność na świecie.

czytaj więcej...

Kolejna edycja programu grantowego: dziedzictwo i kultura

Ruszył nabór wniosków do X edycji Patriotyzm Jutra. W tegorocznej edycji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ten cel przeznaczyło 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa do 21 lutego 2018 r.

Wystartowała 16 edycja Konkursu Sołtys Roku!

Już po raz 16 odbędzie się konkurs, w którego efekcie poznamy najlepszego sołtysa 2017 roku. Od 1 stycznia 2018 r. można nadsyłać zgłoszenia do Konkursu „Sołtys Roku 2017”.

Reklama

Pogoda

pogoda

Czarne na białym...

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania