'
Temat dniaSołtys Bieńkowic Anna Klasa - Sołtysem Roku Bezpieczeństwo publicznePowiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zakończone! Turystyka i RekreacjaSzlakiem winnic w rytmie eko...
Gmina DrwiniaDruhowie OSP wybrali nowe władze gminne

Zakończyliśmy weekend z zabytkami...

Prawie trzy dni pełne słońca, wspaniałych spotkań, niesamowitych ludzi i pięknych historii. Dla wszystkich był to bardzo emocjonujący czas!

czytaj więcej...

A. Grabowski - Chory z urojenia - Kraków

Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie na dużej scenie prezentuje bijącą rekordy popularności, nieschodzącą z afiszu od 15 lat inscenizację ponadczasowej komedii Moliera „Chory z urojenia”.

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari 

W Nowym Sączu finał innej prestiżowej, cyklicznej imprezy dla melomanów o światowym zasięgu. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari stał się czymś więcej niż tylko rywalizacją śpiewaków na scenie.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Szlakiem winnic w rytmie eko...

Koniec lata i początek jesieni to czas, który warto wykorzystać na jednodniowe i weekendowe wycieczki, aby przedłużyć sobie nieco czas wakacyjnej beztroski.

czytaj więcej...

Małopolska Tour w Wadowicach

Przed nami drugi i ostatni przystanek tegorocznego cyklu Małopolska Tour. Będzie to największy przystanek w historii tego rodzinnego święta rowerzystów, które już na stałe wpisało się w rowerową duszę regionu. Takiej ilości wystawców, atrakcji, konkursów i pokazów rowerowych jeszcze nie było.

Atrakcje - Weekendu z zabytkami

Już tylko godziny dzielą nas od wyjątkowego weekendowego wydarzenia - Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego, autorskiego projektu Starostwa Powiatowego w Bochni, który Organizowany jest od 14 lat.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

EKOPOZYTWNI II- rozejrzyj się i bądź eko

Uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych uczestniczą w drugiej edycji projektu ekologicznego pn. „EKOPOZYTWNI II - rozejrzyj się i bądź eko realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Trwają już pierwsze wykłady.

czytaj więcej...

Ludowcy po Zjeździe Powiatowym PSL w Bochni

W sobotę 18 września odbył się Powiatowy Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w Bochni. Problemy z pandemią w roku ubiegłym spowodowały konieczność wydłużenia kadencji i przesunięcie wyborów do bieżącego roku.

W Mechaniku rusza kształcenie dualne

W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego Starosta Bocheński Adam Korta podpisał z czterema wiodącymi firmami z Bocheńszczyzny porozumienie związane z realizacją kształcenia dualnego przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zakończone!

W dniu 19 września br. na terenie obiektów sportowych w Nowym Wiśniczu odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP, w których wzięło udział 17 drużyn (w tym 5 drużyn kobiecych).

czytaj więcej...

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Bochni po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał we krwi 2,66 promila alkoholu i posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami...

Kolejna Europejska Inicjatywa Obywatelska - oprócz pszczół chcą ratować rolników!

4 września br. KE podjęła decyzję o zarejestrowaniu trzech nowych europejskich inicjatyw obywatelskich, m.in. „Ratujmy pszczoły i rolników!

Piłkarski weekend 25/26 września 2021 r.

(W Drwini mecz na szczycie okręgówki.../)

czytaj więcej...

Piłkarski weekend 18/19 września 2021 r.

(Grad goli w Drwini.../ Żubr przegrał u siebie z Beskidem.../ Mecz GKS II odwołany.../)

Błyskawica Proszówki zagra w finale PP

Porażką zespołu GKS Drwinia zakończyło się spotkanie w ramach półfinału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu PN Bochnia.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Sołtys Bieńkowic Anna Klasa - Sołtysem Roku

Zakończył się konkurs o tytuł Sołtysa Roku Ziemi Bocheńskiej, organizowany od 2013 roku przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni.

czytaj więcej...

UTW Drwinia - spotkanie przy ognisku!

Zarząd UTW w Drwini zaprasza serdecznie wszystkich członków i sympatyków na spotkanie przy ognisku, które odbędzie się w dniu 22 września 2021 roku o godzinie 15:00 w rejonie stadionu w Drwini.

Druhowie OSP wybrali nowe władze gminne

W dniu wczorajszym 11.09.2021r. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Grobli odbył się VI Walny Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Drwini.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Skarby Małopolski 2021 - zapraszamy do głosowania!

Serdecznie zachęcamy do głosowania na najciekawsze miejscowości, atrakcje i obiekty turystyczne Małopolski, zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu Turystyczne Skarby Małopolski.

czytaj więcej...

Czy Polska dogoni zieloną Europę?

Czy Polska dogoni zieloną Europę? Takie pytanie w trakcie konferencji na temat polityki klimatyczno-energetycznej w Bochni postawił Adam Jarubas.

Konferencja na temat polityki klimatyczno-energetycznej w Bochni

Zmiany klimatyczne są faktem. Unia Europejska przyjmuje bardzo ambitne cele w obszarze polityki klimatyczno-energetycznej.

Sejm zgodnie o przewadze kontraktowej

Do Sejmu trafiła rządowa ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Co zostanie w niej zawarte?

czytaj więcej...

Koła łowieckie pod lupą rządu

Rząd zapowiada duże zmiany w Polskim Związku Łowieckim. Koła, które nie będą realizować swoich zadań będą rozwiązywane. Planuje się także zwiększyć liczbę myśliwych oraz przeprowadzić odstrzał dzików do zera wokół dużych skupisk hodowli trzody chlewnej.

W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

Resort funduszy i polityki regionalnej zapowiedział start szóstej edycji akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich”, skierowanej do szkół podstawowych z pięciu województw Polski wschodniej. Uczniowie i nauczyciele dowiedzą się więcej o funduszach europejskich.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.