'
Temat dniaWnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem... Powiat BocheńskiFestiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem Gmina DrwiniaJak zmieniała się gmina Drwinia - FILM
Województwo MałopolskieSAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

IV nagroda dla Jakuba Kuszlika

Jakub Kuszlik z Bochni z IV nagrodą w finale Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz z nagrodą specjalną za najlepsze wykonanie mazurków...

czytaj więcej...

Jakub Kuszlik z Bochni wystąpi w finale Konkursu Chopinowskiego!

Decyzją Jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń do finałów zakwalifikowało się 12 uczestników reprezentujących 10 krajów...

70 - LECIE PZN w BOCHNI

W niedzielne popołudnie w Kościele Szkolnym pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Bochni odprawiona została uroczysta msza św. z okazji jubileuszu 70-Lecia Polskiego Związku Niewidomych.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Jak chronić swoją własność intelektualną?

Dzięki oryginalnym procedurom, know-how i wynalazkom w Twojej firmie, budujesz swoją przewagę konkurencyjną. Zadbaj o to, aby Twoja własność intelektualna – innowacyjne projekty, produkty, wiedza, technologie – były odpowiednio chronione.

czytaj więcej...

KOMUNIKAT UTW DRWINIA

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drwini informuje wszystkich uczestników wycieczki w Bieszczady organizowanej w dniach 5 – 6 października 2021 r. o terminie zbiórki i miejscach przystanków.

Szlakiem winnic w rytmie eko...

Koniec lata i początek jesieni to czas, który warto wykorzystać na jednodniowe i weekendowe wycieczki, aby przedłużyć sobie nieco czas wakacyjnej beztroski.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Festiwal Piosenki - Integracja Malowana Dźwiękiem

Już jutro startują warsztaty dla uczestników Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem\", a w środę i czwartek widzimy się na hali sportowej na przesłuchaniach, wydarzeniach towarzyszących i festiwalowej gali...

czytaj więcej...

Koalicja w powiecie nienaruszona!

W dniu dzisiejszym: sobota 9. października 2021 roku odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Bochni. Wniosek o zwołanie nadzwyczajne sesji złożyli radni Klubu PiS, który opatrzony został sześcioma podpisami radnych klubu.

Cerekiew - Jeszcze w tym roku powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

Jeszcze w tym roku w budynku po Szkole Życia w Cerekwi powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy dla 40 podopiecznych. Starosta Bocheński Adam Korta wraz z Wicestarostą Ryszardem Drożdżakiem podpisali umowę na prowadzenie ośrodka z ks. Tadeuszem Isakowiczem–Zaleskim prezesem Fundacji im. Brata Alberta.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Wnioski NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem...

Odurzeni kierowcy nadal będą zabijać. Polska wciąż przoduje na unijnej liście państw, gdzie najłatwiej stracić życie na drodze. Alkohol to u nas kolejna istotna przyczyna wypadku i kolizji drogowej – po nadmiernej prędkości, przy czym te dwie przyczyny często idą w parze...

czytaj więcej...

JUŻ WKRÓTCE ĆWICZENIA - EGIDA-21

Praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób (rezerw osobowych) do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia teoretycznego oraz płynności przepływu informacji pomiędzy jednostkami Policji, to główne założenia ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA-21”.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o OZE z 5 października 2021 roku. Dotychczasowe systemy wsparcia dla wytwórców energii z odnawialnych źródeł energii kończą się 31 grudnia 2021 roku. Jakie są najważniejsze punkty nowej ustawy?

Piłkarski weekend 16/17 października 2021 r.

( W derbach Promień lepszy.../ Raba wygrała w Ostrowie.../ Bolesna porażka GKS Drwinia w Rylowej.../ GKS II Drwinia nie sprostał rywalom z Królówki.../)

czytaj więcej...

Piłkarski weekend 9/10 października 2021 r.

(W Drwini mecz trwał tylko 15 min. .../ Wygrana Promienia.../ Żubr nie sprostał Rzezawiance.../ Wygrana GKS II Drwinia.../ Przegrana Raby.../)

Ruszyła Liga Strzelecka

Po przerwie spowodowanej pandemią w dniu 2 października na strzelnicy LOK w Bochni rozpoczęła się kolejną już lokalna Liga Strzelecka między klubami \"PUSZCZA\" Dziewin i \"SOBOLIK\" Chrostowa...

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Jak zmieniała się gmina Drwinia - FILM

Na stronie Urzędu Gminy w Drwini opublikowany został film, który ukazuje dokonania władz gminy i mieszkańców w ostatnich latach.

czytaj więcej...

Szanowni Państwo: Dyrektorzy placówek oświatowych, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam podziękowania i wyrazy uznania za ciężką i odpowiedzialną pracę na rzecz kształtowania umysłów młodych pokoleń.

Sołtys Bieńkowic Anna Klasa - Sołtysem Roku

Zakończył się konkurs o tytuł Sołtysa Roku Ziemi Bocheńskiej, organizowany od 2013 roku przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

SAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

Program przewiduje preferencyjne pożyczki dla jednostek samorządu terytorialnego przeznaczone na finansowanie inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich ( do 20.000 mieszkańców). Budżet programu wynosi 20 mln zł. Organizatorem programu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

czytaj więcej...

Nagrodzeni konkursu Małopolska Wieś 2021

We środę, 29 września w Muzeum – Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Skarby Małopolski 2021 - zapraszamy do głosowania!

Serdecznie zachęcamy do głosowania na najciekawsze miejscowości, atrakcje i obiekty turystyczne Małopolski, zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu Turystyczne Skarby Małopolski.

Koszty produkcji rolnej galopują - gorąca dyskusja w Sejmie

Od wielu miesięcy trwa burzliwa dyskusja na temat rosnących kosztów produkcji. Drożeją wszystkie wykorzystywane w rolnictwie środki, od ropy, gazu, prądu, po pasze czy nawozy. Inflacja daje popalić wszystkim po trochu...

czytaj więcej...

Sejm zgodnie o przewadze kontraktowej

Do Sejmu trafiła rządowa ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Co zostanie w niej zawarte?

Koła łowieckie pod lupą rządu

Rząd zapowiada duże zmiany w Polskim Związku Łowieckim. Koła, które nie będą realizować swoich zadań będą rozwiązywane. Planuje się także zwiększyć liczbę myśliwych oraz przeprowadzić odstrzał dzików do zera wokół dużych skupisk hodowli trzody chlewnej.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.