'
Temat dniaWyniki wyborów Okręg Nr 15 - Sejm i 34 Senat Turystyka i RekreacjaII Piknik Rekreacyjno - Sportowy Powiat BocheńskiŻyczenia Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej
KulturaOlga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla 2018

Niedziela z Kulturą - zapraszamy Państwa do Hebdowa

Centrum Wiara i Kultura zaprasza na Hebdowskie Spotkania ze Sztuką. W ramach spotkania wernisaż wystawy prac Adama Faglio oraz koncert skrzypcowy Stanisława Słowińskiego.

czytaj więcej...

Olga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla 2018

Olga Tokarczuk z literackim Noblem za 2018 rok oraz Peter Handke za 2019 - oto dwoje pisarzy, którzy zostali docenieni przez Akademię Szwedzką. Na tę chwilę przyszło nam czekać dwa lata. Wybór został nagrodzony głośnymi brawami publiczności zgromadzonej w sali Domu Giełdy w Sztokholmie.

Zbudujemy?

Przeszłość – chwalebna czy haniebna, komiczna czy tragiczna, heroiczna czy bezbarwna – to cenna rzecz, ale teraźniejszość skrzeczy, wdziera się do świadomości przez wszystkie zmysły tak intensywnie, że trudno ją ignorować...

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

II Piknik Rekreacyjno - Sportowy

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza słuchaczy do udziału w II Pikniku Rekreacyjno – Sportowym w Mikluszowicach. Piknik zorganizowany będzie w obiektach sportowych przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach w dniu 16 października (środa) 2019 roku.

czytaj więcej...

Najnowsza i największa atrakcja turystyczna

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej Krynica-Zdrój, \"Słotwiny Arena\"...

Małopolska Tour w Myślenicach

Kolejny przystanek rowerowej przygody zaplanowano 11 sierpnia na Zarabiu. Od godz. 10 rozpoczną się zapisy dla wszystkich chętnych na plaży trawiastej przy ul. Parkowej.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Życzenia Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazwany Dniem Nauczyciela, z tej okazji Starosta Bocheński Adam Korta skierował do szkół życzenia.

czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne projektu Małopolski Tele-Anioł

Członek Zarządu Województwa Małopolskiego i Starosta Bocheński zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Małopolski Tele-Anioł”

Weekend z zabytkami po raz kolejny w EDD

Temat tegorocznej edycji można czytać zarówno symbolicznie, jak i dosłownie. Nawiązuje do wspólnego wysiłku Polaków, którzy splatali kraj z trzech funkcjonujących w różnych administracjach części, symbolizuje proces jednoczenia i budowy. Ma pomóc pokazać, jak odradzało się państwo i jego instytucje po okresie niewoli. To także symbolika na poziomie użytkowym – kraj tworzyli przecież od podstaw architekci i urbaniści, którzy splatali mapę Polski odtwarzając infrastrukturę, modernizując miasta i budując siedziby nowych instytucji. Odwołujemy się także dosłownie do tradycji tkactwa, krawiectwa, zakładów włókienniczych czy rękodzieła.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Rowrzyści na drogach pod wpływem alkoholu

13 września 2019 roku policjanci z Bochni prowadzili akcję ukierunkowaną na eliminowanie wykroczeń popełnianych przez kierujących rowerami. W trakcie tych działań ujawnili 20 wykroczeń i zatrzymali 7 nietrzeźwych rowerzystów.

czytaj więcej...

Kierował samochodem mimo dożywotniego zakazu

Bocheńscy policjanci w trakcie akcji „trzeźwość” zatrzymali kierującego fiatem, który złamał dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna wydmuchał 0,08 promila (w świetle prawa był trzeźwy). Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Bochni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich

Dzielnicowi z Bochni namierzyli nielegalną uprawę marihuany. 28 krzewów konopi indyjskich rosło wśród drzew i krzewów w Gierczycach. Kilka dni temu ci sami policjanci ujawnili podobną uprawę w Rzezawie, gdzie zabezpieczono 5 półtorametrowych krzewów.

Piłkarski weekend 12/13 października 2019 r.

(Porażka GKS w Gorlicach.../ GKS II Drwinia pewnie zwycięża.../ Przegrana Raby.../ W derbach Promień lepszy.../ Wisła z kompletem punktów.../) W przedwyborczą sobotę zespół GKS Drwinia zmierzy się z zespołem Glinika Gorlice, który na swoim koncie ma 17 punktów i zajmuje 10 pozycje w tabeli. GKS jest aktualnie na 12 pozycji z dorobkiem 11 punktów...

czytaj więcej...

Ostatnie dni zapisów do Turnieju - Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Jubileuszowa XX edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” cieszy się wielką popularnością. W związku z tak dużym zainteresowaniem organizator rozgrywek - Polski Związek Piłki Nożnej wraz ze sponsorem głównym, firmą Tymbark, podjęli decyzję o przedłużeniu zapisów drużyn do 7 października. Wszystko po to, aby dać szansę udziału w wydarzeniu wszystkim chętnym.

Piłkarski weekend 5/6 października 2019 r.

(Wygrana GKS II.../Remis GKS z Popradem.../Porażka Raby.../wygrane Promienia i Wisły....) Najbliższa sobota i niedziela dla kibiców piłki nożnej zapowiada się interesująco. Czwartoligowy GKS Drwinia podejmie w niedzielę drużynę Poprad Rytro. Mecz rozpocznie się w Drwini o godzinie 15:00...

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Złoty Krzyż Zasługi dla Józefa Szczygła

W dniu 26 września 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Grobli odbyła się XII zwyczajna sesja Rady Gminy w Drwini. W porządku obrad sesji znalazł się punkt, w którym uhonorowany został najstarszy sołtys na terenie gminy Drwinia Józef Szczygieł.

czytaj więcej...

Śniadanie mistrzów kuchni w Zielonej

W przededniu czwartego spotkania znanych europejskich przedstawicieli sztuki kulinarnej, które odbyło się w dniu 26 września w Restauracji Art , mistrzowie kuchni odwiedzili gminę Drwinia i spotkali się na śniadaniu przygotowanym przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

NARODOWE CZYTANIE - 2019

Biblioteki Publiczne z gminy Drwinia zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Nowel Polskich”: Henryk Sienkiewicz, Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Władysław Reymont, Bolesław Prus.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Wyniki wyborów Okręg Nr 15 - Sejm i 34 Senat

Posłowie z Okręgu Nr 15, który obejmował powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz miasto Tarnów.

czytaj więcej...

Wojciechowski rozczarował brakiem konkretów

Janusz Wojciechowski, kandydat na komisarza ds. rolnych podczas wysłuchania w Parlamencie Europejskim unikał konkretnych rozwiązań, a to nie zostało dobrze przyjęte przez europosłów i osób zgromadzonych podczas wysłuchania.

Ile zarabiają urzędnicy od funduszy UE

Średnio 5,5 tys. zł brutto zarabiali w ubiegłym roku urzędnicy zajmujący się funduszami europejskimi. Łącznie przy wdrażaniu programów unijnych pracowało ponad 15,2 tys. osób, z czego prawie 5,5 tys. w urzędach marszałkowskich.

Wojciechowski jednogłośnie zaakceptowany

Polski kandydat na komisarza ds. rolnictwa w drugim wysłuchaniu w Parlamencie Europejskim był na tyle przekonujący, że uzyskał pozytywną rekomendację koordynatorów komisji rolnictwa PE. Głosowanie przebiegło dla Wojciechowskiego jednogłośnie.

czytaj więcej...

27 września wybrano nowe władze Krajowej Rady Izb Rolniczych

Podczas I Posiedzenia KRIR IV kadencji, które odbyło się w Parzniewie wybrano nowe organy Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Instytut Biznesu ostrzega przed skutkami inflacji

Rośnie inflacja w Polsce. Według opinii analityków w okresie kilku najbliższych kwartałów ten trend będzie się pogłębiał. Ekonomiści obawiają się wpływu inflacji na kondycję przedsiębiorstw i sytuację gospodarstw domowych. Uważają, że niezbędne jest podjęcie działań przez władze NBP i RPP.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.