'
Temat dnia17 milionów dotacji na kolejne trasy pieszo - rowerowe dla Drwini Bezpieczeństwo publicznePolicjanci z Bochni w międzynarodowej akcji Dragon - przeciw narkotykom Bezpieczeństwo publiczneAkcja - Bezpieczny senior na drodze
KulturaInauguracja kolejnego roku dla słuchaczy UTW w Drwini

Inauguracja kolejnego roku dla słuchaczy UTW w Drwini

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drwini zaprasza wszystkich słuchaczy oraz seniorów, którzy zechcą uczestniczyć w zajęciach Uniwersytetu w kolejnym roku, na uroczystą inaugurację w dniu 18 października (środa) 2017 r.

czytaj więcej...

Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Drwini serdecznie zaprasza na Wielką Galę Operetkowo Musicalową - „MUZYCZNA PODRÓŻ BEZ GRANIC”. Gala odbędzie się w dniu 10 października 2017 r. o godzinie 19:00 w gmachu Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej 1.

Artyści Teatru Narodowego Opery i Baletu z Odessy zapraszają !

Jeszcze polska muzyka...w Sobolowie

Utwory polskich kompozytorów - Karola Kurpińskiego i Feliksa Nowowiejskiego - w zderzeniu z popularną Symfonią „Szkocką” Feliksa Mendelssohna - tak zapowiada się kolejny koncert w ramach cyklu  „Jeszcze polska muzyka” w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Zapraszamy w niedzielę 24 września kościoła pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie. Początek o godz. 12. Wstęp wolny.

W D
zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

III Memoriałowy Bieg Terenowy im. Marii Apriasz

W sobotę 7 października 2017 r. na terenie strefy sportowo – rekreacyjnej w Dziewinie, przy pięknej, bezdeszczowej pogodzie, odbył się kolejny już III Memoriałowy Bieg Terenowy im. Marii Apriasz. W biegu wzięło udział blisko pięćdziesięciu zawodników, dorośli i dzieci z terenu gminy Drwinia, ale także z okolicznych gmin i miast. Zawodnicy zachwycali się tak pięknym obiektem, na którym rozgrywane są zawody biegowe i potwierdzali już swą obecność na przyszły rok.

czytaj więcej...

I Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia

Jedną z atrakcji Pikniku Rodzinnego pn. „Powitanie jesieni w Dziewinie\" w dniu 01.10.br. organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dziewinie był „I Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia\".

UTW w Drwini zaprasza seniorów do Solca Zdroju

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizuje w dniu 27 września (środa) br. wyjazd do Solca Zdroju. W programie pobyt w uzdrowisku - baseny termalne.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Podsumowanie weekendu z zabytkami

Wczoraj w starostwie odbyło się spotkanie podsumowujące X –jubileuszową edycję Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Niezwykle ciepła i serdeczna atmosfera towarzyszyła spotkaniu na którym obecni byli burmistrzowie, wójtowie, a także licznie zgromadzeni reprezentanci podmiotów uczestniczących w akcji.

czytaj więcej...

GŁOSUJ! - Wspólny projekt powiatu bocheńskiego i brzeskiego w B.O. Województwa Małopolskiego

Do 13 października można głosować w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na projekt z zakresu kultury, który wspólnie przygotowały powiat bocheński i brzeski. Projekt pn. „Bocheńsko – Brzeski Festiwal Soli i Chmielu”będzie dwudniowym wydarzeniem (sobota 26 maja - Brzesko, niedziela 27 maja – Bochnia).

Ludwik Węgrzyn powołany przez Prezydenta RP w skład Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W poniedziałek 11 września w Pałacu Prezydenckim odbyło się inauguracyjne posiedzenie Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Nominację na członka Komitetu otrzymał Ludwik Węgrzyn, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bocheński.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Policjanci z Bochni w międzynarodowej akcji Dragon - przeciw narkotykom

Efektywne działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni w ramach międzynarodowej operacji „Dragon”.

czytaj więcej...

Akcja - Bezpieczny senior na drodze

W trosce o poprawę bezpieczeństwa osób starszych, od kilku lat małopolska Policja prowadzi działania informacyjno - edukacyjne adresowane do tej grupy społecznej pn. „Bezpieczny senior na drodze”. Działania te odbywają się w ramach współpracy z Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubami Seniora oraz organizacjami zrzeszającymi osoby starsze. 

Cyber żartownisie zatrzymani !

Policjanci Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz Prokuraturą Rejonowa w Bochni dokonali w dniach 25-27 września 2017 roku realizacji sprawy dotyczącej przestępstwa „stalkingu” tj. uporczywego nękania rodziny zamieszkałej w Bochni, przy wykorzystaniu portalu społecznościowego Facebook oraz połączeń telefonicznych.

Piłkarski weekend 14/15 października

(Przegrana GKS w Barcicach.../Rezerwy GKS II wygrywają w Świniarach.../Żubr wygrywa w Kobylu.../Wisła wysoko przegrywa.../) Zespół GKS Drwinia po dwóch wygranych meczach u siebie w niedzielę zagra w Barcicach. Rywal trudny ale powalczyć trzeba o punkty, bo w czołówce robi się ciasno i każdy punkt może być bardzo cenny. Rezerwy GKS II podejmą w niedzielę zespół Błękitnych z Krzeczowa, a Żubr zagra w Kobylu. Lider B – klasy Raba Niedary w tej kolejce pauzuje, natomiast Wisła zagra w Nieszkowicach.

czytaj więcej...

Wygrana GKS z Olimpią w zaległym spotkaniu IV ligi

W dniu dzisiejszym (środa) na stadionie w Drwini odbyło się zaległe spotkanie piłkarskie o mistrzostwo IV ligi pomiędzy GKS Drwinia, a Olimpią Pisarzowa.

Piłkarski weekend 7/8 października 2017 r.

(Remis GKS II.../ GKS wygrywa z Glinikiem.../ Żubr na remis.../ Raba lepsza w derbach... ) W ostatnich tygodniach piłkarze nie maja powodów do radości, bo pogoda ich nie rozpieszcza. Duża część spotkań poprzednich odwołana, a i w tych, które zostały rozegrane nie było powodów do radości dla kibiców. Zespół GKS zmierzy się w 10 kolejce z Glinikiem, który zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli IV ligi. Alternatywa jest jedna – trzeba wygrać, bo w przeciwnym wypadku sytuacja dla zespołu może być trudna. W rozgrywkach A – klasy nasze zespoły: Żubr i GKS II rozegrają swoje spotkania na boiskach przeciwnika. GKS II zagra z liderem w Słomce, a Żubr w Żegocinie. Na arenach B – klasowych derby w Grobli, w których zmierza się Wisła i Raba.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

17 milionów dotacji na kolejne trasy pieszo - rowerowe dla Drwini

Kolejna dotacja – tym razem na ścieżki pieszo-rowerowe. Samorząd naszej gminy otrzyma 16,8 miliona złotych!

czytaj więcej...

Tropem inwestycji - zagospodarowanie terenu wokół szkoły w Grobli

Trwają ostatnie prace porządkowe na terenie obiektów Zespołu Szkół w Grobli. Realizowana inwestycja, której wykonawcą była firma O – BUD z Balina w powiecie chrzanowskim wykonała zagospodarowanie terenu wokół szkoły. Powstały parkingi i wiaty dla rowerów, cały plac wyłożony został kostką brukową, a wzdłuż boiska sportowego powstał nowy chodnik. Na działce przylegającej do placu zabaw wykonane zostało ogrodzenie.

Największa inwestycja dopiero przed nami - rozmowa z Janem Pająkiem, wójtem gminy Drwinia

Publikujemy wywiad z wójtem Janem Pająkiem zamieszczony w Przeglądzie Regionalnym nr 07 (80) z lipca 2017 - Za nami pierwsze półrocze 2017 roku. Jak zatem wygląda stan realizacji inwestycji w gminie Drwinia. Co udało się zrobić do tej pory?

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Uwaga! Od 15 października zmiana rozkładu jazdy pociągów

Modernizacja infrastruktury prowadzona przez PKP PLK na terenie krakowskiego węzła kolejowego wchodzi w kolejny etap. W związku z tym, od 15 października nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. Sprawdź co się zmieni.

czytaj więcej...

Jesteś zdolnym uczniem? Masz szansę na stypendium!

Edukacja na najwyższym poziomie to jeden ze znaków rozpoznawczych naszego regionu. Do 26 października 2017 r. uczniowie z Małopolski mogą starać się o pieniądze przyznawane w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego.

Małopolska wesprze osoby niesamodzielne i ich opiekunów - kto może aplikować o środki?

Ponad 53 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył samorząd województwa małopolskiego na wsparcie osób niesamodzielnych oraz ich opiekunów. O dofinansowanie na realizację inicjatyw podnoszących jakoś usług dla osób wymagających ciągłej opieki mogą się ubiegać m.in. JST, organizacje pozarządowe, podmioty ekonomii społecznej i przedsiębiorcy. Wnioski można składać do 22 listopada.

Paliwo rolnicze: zwrot akcyzy bez zmian

Nie będzie większego zwrotu stawki akcyzy w paliwie rolniczym. Resort rolnictwa proponuje, aby zwrot pozostał na tym samym poziomie co rok wcześniej i wyniósł 1 złoty za litr.

czytaj więcej...

Zapraszamy na TARGI SENIORA w Krakowie

Po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków w dniach 6-7 października odbędą się TARGI SENIORA. Będzie to premiera tak dużej imprezy poświęconej seniorom, organizowana w południowej Polsce.

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

15 września 2017 r. już po raz czwarty Stowarzyszenie MANKO ̶ Głos Seniora organizuje Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie.

Reklama

Pogoda

pogoda

Czarne na białym...

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania