'
Temat dniaKOMPENDIUM - JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ W INTERNECIE Województwo MałopolskieKapliczki odzyskają dawny blask Powiat BocheńskiAktualizacja informacji o naborach wniosków o wsparcie
Gmina DrwiniaKu Sierosławicom...

Orkiestra Dęta OSP Głogoczów

Orkiestry dęte dobrem kulturowym Małopolski. W ramach cyklu „Małopolskie Orkiestry Dęte” przedstawiamy kolejny z małopolskich zespołów. Tym razem to Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogoczowie.

czytaj więcej...

SZCZ...

To ma być tytuł, czy jakieś kpinki?

Orkiestry dęte dobrem kulturowym Małopolski - Orkiestra Dęta OSP Męcina

W ramach cyklu „Małopolskie Orkiestry Dęte” przedstawiamy kolejny z małopolskich zespołów. Tym razem to Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Męcinie...

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

NA KAMIONNEJ POWSTANIE WIEŻA WIDOKOWA

We wtorek 9 lutego, w Urzędzie Gminy Żegocina miało miejsce ważne spotkanie, w wyniku którego podjęta została decyzja o budowie atrakcji turystycznej na Kamionnej.

czytaj więcej...

Młodzież z ekonomika zakończyła kolejny staż zawodowy

W Zespole Szkól Nr 3 w Bochni zakończył się projekt pn „Zagraniczny staż zawodowy – ścieżką indywidualnego rozwoju ucznia II”. Głównym celem projektu było podniesienie kompetencji zawodowych uczniów oraz zdobycie przez nich nowych doświadczeń zawodowych w branży gastronomicznej, hotelarsko – turystycznej i ekonomicznej, a także zrealizowanie części praktyki zawodowej przewidzianej podstawą programową kształcenia w zawodzie . To już kolejny - siódmy projekt unijny realizowany w Zespole Szkół Nr 3 w formie wyjazdu zagranicznego. W poprzednich latach młodzież wyjeżdżała również Niemiec jak i Grecji, a tego typu projekty realizowane są w tej szkole już od ponad dziesięciu lat.

Mówisz: rower, myślisz: Małopolska!

W dniu 14 grudnia podpisano pierwszy certyfikat dla Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. To kolejny etap w intensywnym rozwoju turystyki rowerowej w Małopolsce. To też ogromna szansa dla lokalnych przedsiębiorców (m.in. obiektów noclegowych i gastronomicznych), którzy zwłaszcza teraz, w dobie Covid-19 potrzebują wsparcia. Turystyka rowerowa to ekologiczna i bezpieczna forma uprawiania turystyki – turyści podróżują w małych grupach i szukają mało zatłoczonych miejsc...

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Aktualizacja informacji o naborach wniosków o wsparcie

Aktualizacja informacji o naborach wniosków o wsparcie w ramach „Tarczy antykryzysowej”.

czytaj więcej...

Wyszkolą przyszłych mundurowych

Starosta Bocheński Adam Korta podpisał z Komendantem Powiatowym Policji insp. Jerzym Polczykiem porozumienie zapewniające patronat nad klasą o profilu policyjnym. W podpisaniu wzięła również udział Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Edyty Mierzwińska oraz przedstawiciele klasy.

Powiat Bocheński inwestuje w rozwój szkolnictwa zawodowego

Powiat Bocheński przeznaczył ponad milion złotych na rozwój szkolnictwa zawodowego, dzięki temu uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych pracowni do nauki zawodu. Szkoły, które w tym roku rozpoczęły kształcenie w nowych zawodach otrzymały z budżetu powiatu dodatkowe fundusze.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

KOMPENDIUM - JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ W INTERNECIE

Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne. Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać...

czytaj więcej...

Zmiany od 12 lutego-nadal w reżimie sanitarnym

Na stronie Ministerstwa Zdrowia podane zostały nowe zasady, które zaczną obowiązywać od 12 lutego.

OIK zaprasza na warsztaty!

Jesteś ofiarą przemocy ze strony swoich kolegów ? Nie umiesz radzić sobie z emocjami ? a może masz problem z uzależnieniem od telefonu, internetu lub narkotyków? Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni zaprasza na warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w powiecie bocheńskim.

Kluby sportowe otrzymały dotacje na 2021 rok

W oparciu o wnioski złożone w ramach ogłoszonego naboru przyznane zostały dotacje Gminy Drwinia dla klubów sportowych...

czytaj więcej...

Małopolska na Sportowo 2021

Zarząd Województwa Małopolskiego wspierając upowszechnianie kultury fizycznej i współpracę z organizacjami pozarządowymi ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych pod nazwą „Małopolska na Sportowo”.

UWAGA KLUBY SPORTOWE - CZAS NA ZŁOŻENIE WNIOSKÓW

Na podstawie art.30 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2020 r. poz. 713 z późn. zm.) oraz § 3 ust.1 Uchwały Nr IV/10/2011 Rady Gminy w Drwini z dnia 31 stycznia 2011 roku w sprawie określenia warunków i trybu finansowego wspierania rozwoju sportu w gminie Drwinia (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego Nr 67, poz. 530; zm. Dz. Urz. Woj. Małopolskiego Nr 484 poz. 4678), informuję o możliwości składania wniosków o wsparcie finansowe w formie dotacji na realizację zadania w zakresie rozwoju sportu na terenie gminy Drwinia.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Ku Sierosławicom...

Kiedyś jedna z bocheńskich ulic wychodząca z centrum w kierunku północnym nazwana była ulicą „Ku Sierosławicom” Już w średniowieczu droga ta była znana jako najkrótsza trasa „za Wisłę”.

czytaj więcej...

Przerwa w dostawie wody

Awaria usunięta! Informujemy, iż ze względu na wystąpienie awarii magistrali wodociągowej DN 315 mm w miejscowości Majkowice, na ternie gmina Bochnia w dniu dzisiejszym tj. 09.02.2021r. (wtorek), na terenie gminy Drwinia nastąpi przerwa w dostawie wody z gminnej sieci wodociągowej...

Wola Drwińska - Stara szkoła w nowej odsłonie

Dobiegły końca roboty budowlane w budynku byłej szkoły w Woli Drwińskiej. O początkach remontu pisaliśmy na łamach Grobla.net w cyklu „Tropem inwestycji - Nowe życie starej szkoły”.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Kapliczki odzyskają dawny blask

Ruszyła kolejna edycja konkursu, dzięki któremu odnowiono dotąd ponad 500 obiektów. Wnioski o dofinansowanie można składać tylko do 23 marca.

czytaj więcej...

49. Góralski Karnawał

Tradycji stało się zadość! Mimo pandemii w tym roku zostanie przeprowadzone święto niezwykłych, świątecznych i góralskich tradycji. Zapraszamy do Internetu od 11 do 14 lutego. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Małopolskie.

Orkiestra Dęta Okulice

W ramach cyklu „Małopolskie Orkiestry Dęte” przedstawiamy kolejny z małopolskich zespołów. Tym razem to Orkiestra Dęta Okulice.

TOP 10 NAZWISK I IMION W POLSCE W UBIEGŁYM ROKU

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało listę najpopularniejszych nazwisk jakie nosiła największa liczba Polaków oraz imiona dla dziewczynek i chłopców, jakie rodzice nadawali im w 2020 roku.

czytaj więcej...

Wietnam: opracowano szczepionkę przeciwko ASF

Wietnam we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi wyprodukował szczepionkę przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń. Kiedy szczepionka trafi na rynek?

Sachajko: rząd robi za mało, by pomóc rolnikom

Zdaniem wiceprzewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa Jarosława Sachajki, sytuacja w polskim rolnictwie wygląda bardzo źle ze względu na nieuregulowanie rynków. W jego ocenie rolnicy powinni otrzymać rekompensaty za straty spowodowane pandemią COVID-19.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.