'
Temat dniaTrwa ciągła rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ Gmina DrwiniaSobota dobrym dniem dla OSP Bezpieczeństwo publicznePowiat przygotowuje się do masowych szczepień
Bezpieczeństwo publiczneDzień Pracownika Służby Zdrowia

Trwają zgłoszenia do 43. edycji Festiwalu Echo Trombity

Do 23 maja orkiestry dęte z Małopolski mogą zgłaszać swój udział do Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2021. W tym roku kwalifikacje do finału odbędą się w oparciu o nadesłane nagrania.

czytaj więcej...

Orkiestra Dęta OSP w Tęgoborzy

Orkiestry dęte dobrem kulturowym Małopolski W ramach cyklu „Małopolskie Orkiestry Dęte” przedstawiamy kolejny z małopolskich zespołów. Tym razem to Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy.

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

Wszystkim Czytelnikom i Sympatykom GROBLA.net

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Blogerzy docenili małopolskie trasy rowerowe

Przewodnik rowerowy „Małopolska na rowery” to wyjątkowy projekt w skali kraju. Powstał z wpisów znanych i lubianych twórców internetowych i pasjonatów rowerowych podróży. To potwierdza też, że działania Małopolski na rzecz rozwoju turystyki rowerowej zostały zauważone przez społeczność rowerzystów.

czytaj więcej...

Zagospodarowanie szlaków i nowe schronisko na Lubaniu

W poniedziałek 15 marca marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Tomasz Urynowicz, w siedzibie Małopolskiej Organizacji Turystycznej, spotkali się z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

NA KAMIONNEJ POWSTANIE WIEŻA WIDOKOWA

We wtorek 9 lutego, w Urzędzie Gminy Żegocina miało miejsce ważne spotkanie, w wyniku którego podjęta została decyzja o budowie atrakcji turystycznej na Kamionnej.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Zabytkowy budynek starostwa odzyska dawny blask

W dziewiętnastowiecznym budynku Starostwa Powiatowego w Bochni wyremontowana zostanie elewacja. W ramach prac wymieniony zostanie również dach, a wszystkie elementy zdobnicze zostaną zrekonstruowane. Zachowane zostaną zielone ogródki przed budynkiem. W nocy obiekt zyska iluminację.

czytaj więcej...

ŻYCZENIA OD WŁADZ POWIATU

ŻYCZENIA OD WŁADZ POWIATU

Wręczono promesy na zakup sprzętu do edukacji zdalnej dla uczniów

Marta Malec-Lech z zarządu województwa wręczyła promesy na zakup sprzętu do edukacji zdalnej, w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Do samorządów z terenu Powiatu Bocheńskiego trafi ponad 600 tysięcy złotych.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Ptasia grypa - nie ma zagrożenia dla ludzi, ale obowiązuje profilaktyka

Z powodu stwierdzenia w zeszłym tygodniu przez Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii ogniska wysoce zjadliwej ptasiej grypy w miejscowości Kamionka Mała, na terenie gminy Laskowa Wojewoda Małopolski rozporządzeniem ustalił strefy zagrożenia.

czytaj więcej...

Powiat przygotowuje się do masowych szczepień

Trwają przygotowania do organizacji masowych punktów szczepień w naszym powiecie. Takich punktów na powiatowej mapie będą dwa, zlokalizowane w halach Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

To czas szczególnych podziękowań...

Za tydzień zaczynamy piłkarską wiosnę!

Małopolski Związek Piłki Nożnej informuje, że w przyszłym tygodniu wznowione zostaną rozgrywki seniorów (od IV ligi do C klasy) oraz dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach, prowadzone przez WG MZPN i 14 Podokręgów całego regionu. Komunikat MZPN:

czytaj więcej...

Jednak nie zagrają!

MZPN Podokręg w Tarnowie informuje, że w związku z Rozporządzeniami Rady Ministrów z dn. 19.03.2021 i 8.04.2021 r. w sprawie obostrzeń związanych ze stanem epidemii, rozgrywki seniorskie i młodzieżowe w Małopolsce pozostają zawieszone do dn. 18.04.2021 roku.

ODWOŁANE MECZE PIERWSZEGO WEEKENDU WIOSNY

Małopolski Związek Piłki Nożnej informuje, że odwołana została pierwsza kolejka wiosenna zaplanowana w weekend 20-21 marca br. w IV lidze i klasach niższych oraz w rozgrywkach młodzieżowych we wszystkich kategoriach wiekowych i w całym województwie. Okienko transferowe zostaje tym samym przedłużone.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Trwa ciągła rekrutacja do Dziennego Domu Senior+

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwinia informuje, że trwa ciągła rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Woli Drwińskiej.

czytaj więcej...

Sobota dobrym dniem dla OSP

W sobotę 10 kwietnia jednostki OSP z terenu gminy otrzymały czeki na realizację wniosków, które złożone zostały za pośrednictwem Gminy Drwinia...

Plastyczny Konkurs Wielkanocny

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli ogłasza wielkanocny konkurs plastyczny pod patronatem Wójta Gminy Drwinia Jana Pająka.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Dodatkowe respiratory dla szpitala

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Powiatu w Bochni pod przewodnictwem starosty Adama Korty podjęto decyzję o przeznaczeniu środków na zakup dwóch respiratorów dla szpitala Powiatowego w Bochni.

czytaj więcej...

Wsparcie do budowy mostu w ramach rządowego programu

Budowa mostu na Wiśle wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej 775 w gminie Nowe Brzesko uzyskała wsparcie w ramach Rządowego Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów.

Kapliczki odzyskają dawny blask

Ruszyła kolejna edycja konkursu, dzięki któremu odnowiono dotąd ponad 500 obiektów. Wnioski o dofinansowanie można składać tylko do 23 marca.

Wiosna na polskich drogach

W marcu w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) przybyło dokładnie 188 058 pojazdów. Najwięcej - samochodów osobowych (131 768).

czytaj więcej...

Życzenia dla Słuchaczy i Sympatyków UTW

Wszystkim Słuchaczom i Sympatykom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drwini

Sejm przedłużył ustawę o sprzedaży ziemi o kolejne 5 lat

Głosami koalicji rządzącej Sejm przedłużył zakaz sprzedaży państwowej ziemi o kolejne 5 lat. Przypomnijmy, że zakaz ten wprowadzono w poprzedniej kadencji Sejmu. Podczas debaty odbyła się dyskusja podczas, której politycy zgłosili wiele pomysłów na temat koniecznych zmian.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.