'
Temat dniaPolicyjny pościg i zatrzymany nietrzeźwy kierowca KulturaUczniowie szkoły muzycznej wystąpią charytatywnie w bocheńskiej Bibliotece KulturaSpektakl teatralny w Świniarach pt. Lech, Czech i Rus
Bezpieczeństwo publicznePodzielili się najcenniejszym darem

Uczniowie szkoły muzycznej wystąpią charytatywnie w bocheńskiej Bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wiktora w Bochni oraz Szkoła Muzyczna I stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach ZAPRASZAJĄ NA KONCERT CHARYTATYWNY

czytaj więcej...

WARSZTATY DECOUPAGE

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli zaprasza młodzież i osoby dorosłe na warsztaty decoupage.

Spektakl teatralny w Świniarach pt. Lech, Czech i Rus

ZAPROSZENIE - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli, serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne bajki pt. ,,Lech, Czech i Rus”.

W
zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Rywalizacja strzelecka Puszczy z Sobolikiem

W sobotę 10 października, przy słonecznej pogodzie, strzelcy z Klubu LOK „Puszcza Dziewin” wspólnie z zaprzyjaźnionym Klubem „Sobolik” z Sobolowa zainaugurowali nowy sezon strzelecki 2017/2018 na strzelnicy w Pogwizdowie.

czytaj więcej...

III Memoriałowy Bieg Terenowy im. Marii Apriasz

W sobotę 7 października 2017 r. na terenie strefy sportowo – rekreacyjnej w Dziewinie, przy pięknej, bezdeszczowej pogodzie, odbył się kolejny już III Memoriałowy Bieg Terenowy im. Marii Apriasz. W biegu wzięło udział blisko pięćdziesięciu zawodników, dorośli i dzieci z terenu gminy Drwinia, ale także z okolicznych gmin i miast. Zawodnicy zachwycali się tak pięknym obiektem, na którym rozgrywane są zawody biegowe i potwierdzali już swą obecność na przyszły rok.

I Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia

Jedną z atrakcji Pikniku Rodzinnego pn. „Powitanie jesieni w Dziewinie\" w dniu 01.10.br. organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dziewinie był „I Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia\".

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Powiatowa inwestycja w Drwini zbliża się do końca

W Drwini powstaje nowy most jednoprzęsłowy, żelbetowy wraz z dojazdami i chodnikiem o wartości blisko 3,7 miliona złotych. W chwili obecnej drogowcy montują belki przęsłowe, następnie w przyszłym tygodniu zabetonowana zostanie płyta, kończąca przęsło.

czytaj więcej...

Powiatowe Ćwiczenie Obronne

Zgodnie z planem szkolenia obronnego powiatu bocheńskiego na 2017 r. w dniach 19-20 października 2017 r. odbyły się wieloszczeblowe Powiatowe Ćwiczenia Obronne. Celem ćwiczenia było skoordynowanie systemów kierowania realizacją zadań obronnych wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gminy. Ćwiczenia prowadzono w II Etapach.

Darmowe porady prawne

W dniu 19 października rozpoczęła się kampania promująca darmowe porady prawne. Przez dwa dni w wybranych gminach oraz mieście Bochnia powstanie tymczasowy punkt informacyjny w którym można dowiedzieć się gdzie i w jakich godzinach, a także komu przysługują bezpłatne porady prawne. Rozdawane są ulotki, które zawierają szczegółowe informacje o możliwości uzyskania darmowej porady. Na wszystkich, który zdecydują się odwiedzić taki punkt czeka także słodka niespodzianka.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Policyjny pościg i zatrzymany nietrzeźwy kierowca

18 listopada 2017 roku policjanci z Komisariatu Policji w Wojniczu otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy fiata, który ma poruszać się drogą W980 na odcinku Melsztyn-Jurków. 

czytaj więcej...

Podzielili się najcenniejszym darem

W dniu 18 listopada br. Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Drwini już po raz 11 w tym roku zorganizował otwartą akcję krwiodawstwa. Pomimo wielu sobotnich zajęć nie brakło osób, które znalazły czas aby podzielić się cząstką siebie z najbardziej potrzebującymi. W akcji wzięło udział 24 dawców. Po badaniach 16 z nich oddało krew co pozwoliło pozyskać nieco ponad 7 litrów krwi pełnej.

Małopolska dla bezpieczeństwa gminy Drwinia

Dzięki dotacji uzyskanej ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017”, jednostka OSP w Mikluszowicach otrzymała wartościowy sprzęt, który pozwoli na ratowanie życia i zdrowia w sytuacji zagrożenia.

Rezerwy GKS II pokonują Górnika w zaległej kolejce

W dniu dzisiejszym zespół GKS II Drwinia rozegrał na stadionie w Świniarach zaległą kolejkę w ramach rozgrywek A - klasy z Górnikiem Siedlec.

czytaj więcej...

Sportowcy do dzieła - sznsa na dotacje!

Konkurs na dofinansowanie w 2018 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów.

Ostatnia niedziela z GKS Drwinia

(Remis na pożegnanie jesieni.../Rezerwy GKS II wygrały zaległy mecz w Trzcianie...) To już ostatnia kolejka piłkarskiej jesieni. Przypominają się słowa szlagieru z 1935 roku „Ostatnia niedziela”, który skomponował Jerzy Petersburski, jednak zimowe pożegnanie z piłką nie jest aż tak tragiczne jak rozstanie z ukochaną w słowach piosenki . Wraz z wiosną piłkarze powrócą na boiska razem z wiosennym słońcem.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Muzyczne wspomnienie Zbigniewa Wodeckiego

„Zacznij od Bacha” - utwór Zbigniewa Wodeckiego, który w czasie wieczoru wspomnień w Domu Spotkań Wiejskich w Zielonej wpleciony został w scenariusz jako klamrowa kompozycja występu. Zaczęło się od Bacha i zakończyło się z Bachem

czytaj więcej...

Odnawialne źródła energii u mieszkańców gminy Drwinia

W poniedziałek 6 listopada br. w sali konferencyjnej Centrum Kultury i Promocji gminy Kocmyrzów odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów dwudziestu sześciu gmin małopolskich, podczas którego podpisana została umowa partnerska dotycząca wspólnej realizacji Projekt pod nazwą „Partnerski Projekt Budowy Instalacji Odnawialnych Źródeł Energii dla Gmin Województwa Małopolskiego”.

Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów

Parafia Rzymsko-Katolicka w Mikluszowicach, Wójt Gminy Drwinia, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mikluszowicach oraz Szkoła Muzyczna 1 stopnia w Mikluszowicach

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Orkiestra Dęta Grobla z Grand Prix Festiwalu Echo Trombity

Koncertem finałowym laureatów 40. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych \"Echo Trombity\" zakończyło się coroczne spotkanie konkursowe najlepszych orkiestr dętych z województwa małopolskiego. Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu trafiło do orkiestry dętej OSP z Grobli.

czytaj więcej...

Drużyna Solny Gród z technikum nr 2 w Bochni najlepsza z wiedzy o Małopolsce

Jak wygląda parzenica góralska? Czym jest zielony skarb z Charsznicy? Jak nazywa się najwyższy szczyt Gorców? Co to jest juha? Gdzie odbywa się święto kwitnącej jabłoni? To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy wielkiego finału quizu „My Małopolska – co Ty wiesz o regionie?”. Co liczyło się oprócz wiedzy na temat historii, kultury i tradycji Małopolski? Refleks, kreatywność oraz poczucie humoru!

Małopolanie wolą jeździć koleją

2 921 osób wzięło udział w najnowszym badaniu Politechniki Krakowskiej dotyczącym systemu Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wyniki dają do myślenia: oszczędność czasu i pieniędzy, aż 1200 samochodów mniej każdego dnia w Krakowie i prawie 2/3 nowych pasażerów, którzy choć wcześniej nie podróżowali koleją, dziś robią to każdego dnia, by dotrzeć do pracy czy na uczelnię.

Promocja funduszy europejskich

„Fundusze są dobre” – tak brzmi hasło najnowszej kampanii promocyjnej funduszy europejskich, która wystartowała właśnie w mediach i potrwa do końca miesiąca. Jej założeniem jest pokazanie Małopolanom, że dzięki obecnym na każdym kroku – lecz nie zawsze dostrzeganym – środkom z Unii Europejskiej ich życie staje się lepsze i łatwiejsze.

czytaj więcej...

Szacowanie szkód łowieckich w kukurydzy

Jesienne prace w kukurydzy ujawniają ogrom szkód wyrządzonych przez dziką zwierzynę. Jak zatem szacować szkody w kukurydzy?

Paliwo rolnicze: zwrot akcyzy bez zmian

Nie będzie większego zwrotu stawki akcyzy w paliwie rolniczym. Resort rolnictwa proponuje, aby zwrot pozostał na tym samym poziomie co rok wcześniej i wyniósł 1 złoty za litr.

Reklama

Pogoda

pogoda

Czarne na białym...

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania