'
Temat dniaInformacyjny materiał filmowy dla kierowców Gmina DrwiniaEwakuacja Szkoły w Mikluszowicach Bezpieczeństwo publiczneSzczepienie lisów
Gmina DrwiniaKonkurs fotograficzny

Spotkanie z Anną Jaklewicz - podróżniczką, aktywistką ekologiczną

Zapraszamy na spotkanie z Anną Jaklewicz, poświęcone ekologii dnia codziennego „ZERO WASTE dla początkujących. Jak ograniczyć ilość odpadów”, 29 września 2020 r. o godz. 18.00, sala klubu Biblioteki I p. W ramach realizacji projektu „Aktywni w jesieni życia”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wypożyczalnia dla Dorosłych  zaprasza na kolejną odsłonę zadania – warsztaty ekologiczne.

czytaj więcej...

W 40 lecie odsłonięto tablicę pamięci

W dniu 31 sierpnia br. na terenie Bochni odbyły się uroczystości upamiętnienie 40. rocznicy podpisania Porozumień i powstania NSZZ „Solidarność”.

40. ROCZNICA POWSTANIA NSZZ SOLIDARNOŚĆ

Narodziła się w Polsce... Wracamy do korzeni, powracamy do idei. Bohaterem spotu Instytutu Pamięci Narodowej jest społeczność zbiorowa, Polacy którzy w latach 80. powiedzieli systemowi: „NIE”. Zwykli ludzie przeciwstawili się komunistycznemu kolosowi. Udało się, bo byliśmy razem. Narodziła się w Polsce, w 1980 roku.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Nietypowa 13. edycja weekendu z zabytkami!

W tym roku weekend z zabytkami odbędzie się w zupełnie innym wymiarze. W związku z panującą sytuacją organizatorzy proponują bocheńskie szlaki spacerowe.

czytaj więcej...

Tajemnice wypraw Tytusa Chałubińskiego

W stolicy Podhala również do zobaczenia nowa wystawa Muzeum Tatrzańskiego. Jest ona poświęcona niezwykłej postaci patrona instytucji - doktora Tytusa Chałubińskiego, a zorganizowana w 200. rocznicę jego urodzin.

Rusza II edycja konkursu Turystyczne Skarby Małopolski

Odkryj Małopolskę na nowo i zdecyduj, co w regionie podoba Ci się najbardziej! Rusza kolejna edycja konkursu \"Turystyczne Skarby Małopolski\". Zapraszamy do wyruszenia w podróż po Małopolsce i odkrywania jej różnorodnych twarzy.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Informacyjny materiał filmowy dla kierowców

Skrzyżowanie ulic Trudna, Brzeska, Krzeczowska i Poniatowskiego do niedawna było jednym z najbardziej zakorkowanych miejsc na mapie drogowej Bochni. Aby temu zapobiec władze powiatu bocheńskiego zdecydowały o wprowadzeniu nietypowego rozwiązania w tym rejonie.

czytaj więcej...

Konkurs ekoselfie

Jesteś kreatywny, a do tego pasjonujesz się fotografią. Wykorzystaj to i zrób sobie zdjęcie lub nagraj krótki filmik, a wszystko to z motywem EKO. Podziel się z nami swoim pomysłem na ekologiczne życie i zgarnij atrakcyjną nagrodę!

Informacja dot. funkcjonowania Domu Opieki Jestem w Grobli

Po sytuacji związanej z zachorowaniami na covid, Dom Opieki działa już normalnie. Ośrodek jest odblokowany, 4 Podopiecznych dochodzi jeszcze do zdrowia w szpitalu, pozostali z diagnozą jako ozdrowieńcy wrócili do Ośrodka. Zdrowi są już także członkowie Personelu. W tym tygodniu planowane są nowe przyjęcia.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Szczepienie lisów

Od jutra do 3 października w Małopolsce zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 24 września do 3 października 2020r. zostanie przeprowadzone  ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

czytaj więcej...

Areszt dla sprawcy licznych kradzieży na terenie powiatu bocheńskiego

Policjanci wydziału kryminalnego bocheńskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za serię kradzieży, do których doszło w 2020 roku, na terenie powiatu bocheńskiego i powiatów ościennych. Podejrzany usłyszał łącznie 30 zarzutów. Wartość skradzionego mienia to ponad 50 tys. złotych.

Walka z ASF - powstanie płot na granicy woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego

Na granicy województw podkarpackiego i świętokrzyskiego powstanie 100-kilometrowe ogrodzenie z siatki, które ma zatrzymać migrację dzików, a co za tym idzie rozprzestrzenianie się wirusa ASF. Prace nad jego budową mają rozpocząć się już 15 września.

Piłkarski weekend 19/20 września 2020 r.

(Żubr i GKS II wygrały swoje mecze.../ Raba przegrała w Słomce.../ Limanovia lepsza w Drwini.../ )Kolejny weekend piłkarski dla zespołów z gminy Drwinia. GKS podejmie w niedzielę Limanovię i zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, który ma duże znaczenie dla układu tabeli, ale również znaczenie mentalne dla zespołu...

czytaj więcej...

Puchar Polski w Proszówkach

(GKS pożegnał się z pucharem...) Już w środę (16-09) kibiców piłki nożnej czekają sportowe emocje. W Proszówkach odbędzie się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek Pucharu Polski. W meczu zmierzą się Błyskawica Proszówki i GKS Drwinia.

Podsumowanie sezonu strzeleckiego LOK

Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni w dniu 22 sierpnia br. zmierzyły się po raz ostatni w tym sezonie strzeleckim Kluby \"PUSZCZA\" Dziewin i \"SOBOLIK\" Chrostowa. W finałowym turnieju zawodnicy zmierzyli się strzelając z broni bocznego zapłonu kbks na dystansie 25 metrów...

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Ewakuacja Szkoły w Mikluszowicach

W związku z otrzymaną informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego i niebezpiecznej substancji w budynku ZSP i Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach Dyrekcja zarządziła ewakuację budynku.

czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny

Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” ogłasza konkurs fotograficzny pt. Szlakiem dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego obszaru Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA”, dla osób pełnoletnich zamieszkujących na jej terenie

Drwinia - Centrum opieki nad małymi dziećmi otwarte

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, swoją działalność rozpoczęło Centrum opieki nad małymi dziećmi w Drwini. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną i w trosce o bezpieczeństwo, w dniu czwartego września miało miejsce symboliczne otwarcie obiektu z udziałem przedstawicieli władz gminy.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Pedagog poszukiwany - Knkurs!

Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni ogłasza nabór na stanowisko: PEDAGOG w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni w wymiarze pełnego etatu w Projekcie „Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Bocheńskim” współfinansowanego ze środków UE.

czytaj więcej...

Piątka dla zwierząt w Sejmie

Do Sejmu została wniesiona ustawa o zakazie hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju religijnego. Projekt przewiduje także znaczne wzmocnienie kompetencji organizacji pro-zwierzęcych. Rolnicy protestują i żądają natychmiastowego wycofania projektu z Sejmu.

9 września rusza nabór wniosków o pomoc covidową dla rolników!

Rolnicy szczególnie dotknięci kryzysem związanym z koronawirusem w terminie od 9 do 30 września br. będą mogli wnioskować do ARiMR o pomoc. Zobacz szczegóły tego wsparcia!

Informatyk poszukiwany

Starostwo poszukuje specjalisty, którego głównym zadaniem będzie udział w pracach związanych z wdrożeniem systemów informatycznych w ramach projektu „Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim”

czytaj więcej...

Złóż wniosek o pomoc finansową dla KGW

Nabór wniosków trwa do 30 września 2020 roku bądź do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację ww. programu. Za datę złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku o przyznanie pomocy finansowej uważa się datę wpływu tego wniosku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Nie przeszkadzajcie rolnikom w ich pracy!

WIR apeluje do osób mieszkających na wsi: Nie przeszkadzajcie rolnikom w ich pracy! Dwa dni temu informowaliśmy o kolejnym przypadku ukarania rolnika mandatem za pracę kombajnem zbożowym po godz. 22:00. Policję powiadomiła wczasowiczka odpoczywająca na wsi, której przeszkadzał hałas i kurz z maszyny pracującej na polu za płotem.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.