'
Temat dniaWeekend z zabytkami powiatu - PROGRAM Gmina DrwiniaNARODOWE CZYTANIE - 2019 Gmina DrwiniaOBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W GROBLI
Bezpieczeństwo publiczneZaproszenie krwiodawców do udziału w szlachetnej akcji

Weekend z zabytkami powiatu - PROGRAM

Najbliższy weekend warto zaplanować na Bocheńszczyźnie, a to za sprawą Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Ten autorski projekt Starostwa Powiatowego w Bochni odbywa się już po raz dwunasty.

czytaj więcej...

Dożynki wojewódzkie w Zakliczynie

Koncert słynącego z wielu znanych przebojów zespołu Golec uOrkiestra to jedna z atrakcji dożynek województwa małopolskiego, które w najbliższą niedzielę - 1 września odbędą się w Zakliczynie. Swój udział potwierdziło 30 grup wieńcowych z Małopolski wschodniej.

Kichał Michał?

Zaglądam często na tę naszą grobelską stronę w Internecie i czuję jakiś niedosyt. Owszem, sporo wiadomości nie tylko lokalnych, ale jakieś suche, bez życia. Informacje o różnego rodzaju imprezach kończą się najczęściej stwierdzeniem typu \"odbędzie/odbyła się\", \"wezmą/wzięli udział\", no i czasem serią zdjęć, na których można szukać znajomych twarzy...

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Najnowsza i największa atrakcja turystyczna

Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej Krynica-Zdrój, \"Słotwiny Arena\"...

czytaj więcej...

Małopolska Tour w Myślenicach

Kolejny przystanek rowerowej przygody zaplanowano 11 sierpnia na Zarabiu. Od godz. 10 rozpoczną się zapisy dla wszystkich chętnych na plaży trawiastej przy ul. Parkowej.

XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy

XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy planowany jest na 4 sierpnia 2019 r. W ramach imprezy organizowany jest bieg główny dla dorosłych a także biegi dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych – do lat 6, 8, 12 i 16. Biegom towarzyszy rodzinny „Piknik nad Rabą” (szczegółowy program na plakacie).

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Weekend z zabytkami po raz kolejny w EDD

Temat tegorocznej edycji można czytać zarówno symbolicznie, jak i dosłownie. Nawiązuje do wspólnego wysiłku Polaków, którzy splatali kraj z trzech funkcjonujących w różnych administracjach części, symbolizuje proces jednoczenia i budowy. Ma pomóc pokazać, jak odradzało się państwo i jego instytucje po okresie niewoli. To także symbolika na poziomie użytkowym – kraj tworzyli przecież od podstaw architekci i urbaniści, którzy splatali mapę Polski odtwarzając infrastrukturę, modernizując miasta i budując siedziby nowych instytucji. Odwołujemy się także dosłownie do tradycji tkactwa, krawiectwa, zakładów włókienniczych czy rękodzieła.

czytaj więcej...

Łapanów i Siemiechów - liderzy niedzielnego Przeglądu

Zespół Pieśni i Tańca Łapanowianie oraz Kapela Ludowa Siemiechowanie to zwycięzcy tegorocznego Małopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych, który już po czwarty odbył się w Solnym Mieście.

IV Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych

Już niebawem Solne Miasto rozbrzmi dźwiękami muzyki ludowej, pieśniami, przyśpiewkami, tańcem i barwnymi korowodami. Nie zabraknie również obrzędów ludowych. To wszystko dzięki IV Małopolskiemu Przeglądowi Zespołów Artystycznych działających przy OSP. Imprezie zaplanowanej na 25 sierpnia towarzyszyć będzie w tym roku Jarmark Produktów Regionalnych i Rękodzieła.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Zatrzymanie sprawcy włamań na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego

Policjanci z Bochni wykryli i zatrzymali włamywacza, który splądrował i zdemolował m.in. ośrodek zdrowia przy ulicy Floris w Bochni. Zatrzymany mężczyzna ma na koncie 16 włamań i wiele kradzieży, których dokonywał na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Suma strat spowodowanych kradzieżą i dewastacją mienia opiewa na kwotę blisko 119 tysięcy złotych. Sprawca to recydywista, któremu za dokonanie kolejnych włamań  grozi kara wieloletniego więzienia.

czytaj więcej...

Zaproszenie krwiodawców do udziału w szlachetnej akcji

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 8 września (niedziela) 2019 roku, przy Ośrodku Zdrowia w Dziewinie z udziałem ambulansu.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Bieńkowicach

W sobotę 17 sierpnia br. odbyły się na terenie Bieńkowic Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach wystartowało aż 17 zespołów reprezentujących jednostki OSP z terenu gminy Drwinia. Zawody w Bieńkowicach były również eliminacjami do zawodów powiatowych, które odbędą się we wrześniu.

Piłkarski weekend 31 sierpnia/1 września 2019 r.

(GKS po słabym występie pokonany przez KS Wierchy.../ Raba Niedary z kompletem punktów.../Żubr zremisował.../GKS II za 3 punkty.../11 bramek w Borku, Wisła o jeno trafienie gorsza.../) W sobotnie popołudnie na stadionie w Drwini drużyna GKS rozegra mecz w ramach 6 kolejki IV ligi z zespołem Wierchy Rabka Zdrój. Forma zespołu zwyżkuje, więc kibice liczą na pewne zwycięstwo...

czytaj więcej...

Dzisiaj 5 kolejka IV ligi

(Jednobramkowa przegrana GKS, po dobrym meczu.../) W dniu dzisiejszym rozegrana zostanie 5 kolejka IV ligi, grupa małopolska-wschód. Zespół GKS Drwinia rozegra w Niecieczy pojedynek z rezerwami Bruk-Bet Termalica II, o godzinie 17:30

Piłkarski weekend 24/25 sierpnia 2019 r.

(Pechowe ostatnie 5 minut dla GKS Drwinia.../ GKS II Drwinia lepsza w derbach A - klasy.../Wysoka wygrana Promienia i Żubra na inaugurację B - klasy.../Wysoka porażka Wisły.../) Przed kibicami piłki nożnej ciekawy weekend. W sobotę i niedzielę wystąpią na boiskach piłkarskich wszystkie zespoły z gminy Drwinia.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

NARODOWE CZYTANIE - 2019

Biblioteki Publiczne z gminy Drwinia zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Nowel Polskich”: Henryk Sienkiewicz, Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Władysław Reymont, Bolesław Prus.

czytaj więcej...

OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W GROBLI

W dniu 1 września, punktualnie o godzinie 12:00 na cmentarzu parafialnym w Grobli odbyły się uroczystości związane z obchodami 80. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Dożynki z tradycjami w Bieńkowicach

Bieńkowice – niewielka wieś położona w gminie Drwinia była miejscem tegorocznych uroczystości dożynkowych. Dla mieszkańców Bieńkowic dożynki rozpoczęły się na wiele dni przed oficjalną uroczystością. Pospolite ruszenie, bo tak można określić mobilizację i zaangażowanie, bez wyjątku - wszystkich, może być pięknym przykładem lokalnego patriotyzmu i solidarności wspólnoty.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Ile zarabiają urzędnicy od funduszy UE

Średnio 5,5 tys. zł brutto zarabiali w ubiegłym roku urzędnicy zajmujący się funduszami europejskimi. Łącznie przy wdrażaniu programów unijnych pracowało ponad 15,2 tys. osób, z czego prawie 5,5 tys. w urzędach marszałkowskich.

czytaj więcej...

Po ośmiu latach przerwy

Po raz drugi tego lata najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Polski, aby rywalizować w zawodach FIS Grand Prix. Letnie konkursy najwyższej rangi zostaną rozegrane już w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

W 99. Rocznicę Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą...

Już po raz 29 Ludowcy z Małopolski, wspólnie z licznymi przedstawicielami organizacji Kombatantów – Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Rodzin Katyńskich, Harcerzy, młodzieżowych Grup Rekonstrukcyjnych, przedstawicieli służb mundurowych: Wojska Polskiego, Policji oraz mieszkańców miasta Tarnowa uczcili 99. Rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą.

Instytut Biznesu ostrzega przed skutkami inflacji

Rośnie inflacja w Polsce. Według opinii analityków w okresie kilku najbliższych kwartałów ten trend będzie się pogłębiał. Ekonomiści obawiają się wpływu inflacji na kondycję przedsiębiorstw i sytuację gospodarstw domowych. Uważają, że niezbędne jest podjęcie działań przez władze NBP i RPP.

czytaj więcej...

Hodowcy drobiu bez środków z PROW

Nie będzie wsparcia hodowców drobiu ze środków programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ministerstwo rolnictwa po interwencji Izb Rolniczych podtrzymało swoją dotychczasową decyzję, ale nie wyklucza, że w przyszłej unijnej perspektywie finansowej takie dotacje pojawią się.

Jak zmieniła się polska wieś?

Konferencja „30 lat Wolności. Jak zmieniła się polska wieś?” odbyła się dziś w Domu Pielgrzyma Betlejem w Licheniu. Organizatorem spotkania było Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.