'
Temat dniaLaureaci z powiatu bocheńskiego Turystyka i RekreacjaPrzedświąteczne strzelanie w Chrostowej KulturaADWENT 2018
Turystyka i RekreacjaHarcerze z Sokoła na strzelnicy KS Puszcza

ADWENT 2018

W naszych kościołach, a także w domach pojawiły się wieńce adwentowe wykonane z gałązek drzew iglastych, udekorowane czterema świecami, które mają nam przypominać, że to kolejny adwent w naszym życiu, przed świętami Bożego Narodzenia. Wieniec adwentowy manifestuje jedność rodziny, która duchowo przygotowuje się na przyjście Pana. Świece przypominają 4 niedziele adwentowe, które zapalamy w kolejności, podczas posiłków czy spotkań rodzinnych. Coroczne wspominanie narodzin Chrystusa w Betlejem, utwierdza w sercach wierzących wiarę, że Bóg jest wierny swoim obietnicom...

czytaj więcej...

Ruszył nabór wniosków programu "Senior +"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło kolejną edycję programu „Senior +”. Począwszy od 26 listopada można już składać wnioski o dotacje. Wnioski będą przyjmowane do 4 stycznia 2019 roku, do godziny 16:00.

Ocenianie nauczycieli: nie będzie regulaminów

Po usunięciu w ostatnich dniach z art. 6a Karty Nauczyciela obecnie obowiązujących jeszcze przepisów regulujących nowy system oceniania nauczycieli, resort edukacji przedstawił do konsultacji projekt nowelizacji rozporządzenia z 29 maja 2018 w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli, zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz trybu postępowania odwoławczego.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Przedświąteczne strzelanie w Chrostowej

Strzelcy Klubu Strzeleckiego „Puszcza” Dziewin uczestniczyli w miniony piątek w kolejnym turnieju strzeleckim, w którym o prymat rywalizują z klubem „Sobolik”. Zawody organizowane są na przemian w Dziewinie i Chrostowej.

czytaj więcej...

Harcerze z Sokoła na strzelnicy KS Puszcza

W dniu 5 grudnia br. na strzelnicy Klubu Strzeleckiego LOK \"Puszcza\" Dziewin gościły harcerki ZHP z 14 Drużyny Harcerskiej \"Sokoły\" działającej przy Zespole Szkół w Grobli. Była to okazja do zdobywania nowych umiejętności, zbieżnych również z działalnością Ligi Obrony Kraju.

Dzień otwarty w nowej hali sportowej przy Mechaniku

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni Jan Balicki zapraszają na Dzień Otwarty nowej sali sportowej.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Laureaci z powiatu bocheńskiego

Mechanik, Ekonomik i CKZiU w Łapanowie nagrodzeni podczas Gali kształcenia zawodowego 2018 - Konkurs Mam Zawód. Mam Fantazję

czytaj więcej...

Transport powiatowy na łasce województw?

Sprawny system dostarczania usług publicznych w określonym zakresie wymaga spójnej wizji i konsekwencji w jej wdrażaniu. Kompromisy w tym przypadku prowadzą albo do nieefektywności działania administracji świadczącej, albo do niewłaściwego zaspokajania potrzeb, albo do obu tych skutków jednocześnie. Zapomniało o tym najwyraźniej Ministerstwo Infrastruktury.

I sesja Rady Powiatu w kadencji 2018-2023

Wczoraj odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja, na której wybrano nowe władze Powiatu Bocheńskiego.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Dramatyczny wzrost cen energii

Uczestnicy listopadowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego rozmawiali na temat wzrostu cen energii elektrycznej i jego wpływu na funkcjonowanie samorządów oraz życie mieszkańców.

czytaj więcej...

Zaproszenie do udziału w akcji krwiodawstwa

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 18 listopada (niedziela) 2018 r. w Dziewinie. Krew pobierana będzie w ośrodku zdrowia.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

W Dziewinie odsłonięto obelisk z okazji 100 lecia niepodległości

W dniu 10 listopada, w wigilię 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jednostka OSP w Dziewinie zorganizowała uroczystość odsłonięcia pamiątkowego obelisku oraz tablicą. Obelisk i pamiątkową tablicę ufundowali druhowie z Dziewina, którzy również przygotowali kapsułę czasu, w której umieszczone zostało między innymi – spisane świadectwo czasu obecnego, jako przesłanie dla potomnych.

54 mln zł na sport dziecięcy

Ministerstwo Sportu uruchomiło nabór wniosków w ramach programu „Sport wszystkich dzieci”, ogłoszonego przez ministra sportu 23 listopada br. Na jego realizację w 2019 roku przeznaczono 54,5 mln zł. Program adresowany jest do uczniów szkół różnych szczebli edukacyjnych, a w szczególności do uczniów szkół podstawowych. Założenia programowe zakładają powszechne uczestnictwo dzieci i młodzieży w zajęciach sportowych.

czytaj więcej...

Nowe rozdanie Pucharu Polski

Zespół GKS Drwinia udanie rozpoczął kolejna edycję rozgrywek Pucharu Polski.

Ostatni występ zespołu GKS w rundzie jesiennej

(Na zakończenie jesieni długo oczekiwane zwycięstwo GKS.../) W dzień 11 listopada drużyna GKS Drwinia wystąpi w ostatnim spotkaniu piłkarskim rundy jesiennej w ramach rozgrywek IV – ligi (grupa małopolska – wschód).

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Nowe rozdanie - kontynuacja po drobnym retuszu

W samo południe 20 listopada 2018 roku w sali narad Urzędu Gminy w Drwini odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy w Drwini kadencji 2018/2023. Obrady, zgodnie ze zwyczajem otworzył najstarszy wiekiem Senior – Jan Aksamit.

czytaj więcej...

Gminne obchody 100 rocznicy w Grobli

Oficjalne obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości na terenie gminy Drwinia odbyły się w Grobli.

100 lat niepodległości !

Wójt Gminy Drwinia oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini z/s w Grobli, serdecznie zapraszają na obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 11 listopada w Grobli.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Miliony z RPO na projekty badawczo-rozwojowe

Ponad 210 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – to środki, które wkrótce trafią w ręce małopolskich przedsiębiorców. Już 30 listopada br. ruszy nabór wniosków w konkursie dla firm, które swój rozwój chcą oprzeć na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i wprowadzaniu ich na rynek.

czytaj więcej...

Będą kierować Małopolską przez najbliższe pięć lat

Za nami pierwsza sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego nowej kadencji. Podczas wydarzenia, które odbyło się 19 listopada, nowo wybrani radni otrzymali mandaty, złożyli uroczyste ślubowania, a następnie wybrali przewodniczącego sejmiku – Rafała Bochenka oraz wiceprzewodniczących...

Tak Małopolska walczy ze smogiem

Ponad 10 tys. zlikwidowanych kopciuchów na terenie 87 gmin w regionie, blisko 220 km nowych sieci gazowych i ponad 28 km sieci ciepłowniczych, co pozwoliło podłączyć do nich ponad 30 tys. odbiorców, prawie półtora tysiąca nowopowstałych instalacji OZE i 771 termomodernizacji budynków – to tylko kilka efektów walki ze smogiem, jakiej podjęło się Województwo Małopolskie wspólnie z lokalnymi samorządami.

Wybrano najlepszego sołtysa roku 2017

22 września 2018 r. w remizie OSP Zbydniów miała miejsce uroczystość uhonorowania laureatów konkursu na najlepszego sołtysa powiatu bocheńskiego za 2017 r...

czytaj więcej...

Kiedy będą pieniądze? Ostra debata o pomocy suszowej w Sejmie

W Sejmie gorąca debata na temat klęski suszy. Rolnicy pytają się kiedy w końcu otrzymają obiecaną pomoc i grożą protestami. Z kolei resort rolnictwa zrzuca winę za opóźnienia na samorządy i tłumaczy dlaczego na razie będzie zbierał wnioski tylko od tych, rolników których straty przekroczyły 70%.

Straż przednia - rządowa alternatywa do myśliwych

„Straż przednią” do walki z dzikami i ASF zamierza utworzyć nowe kierownictwo resortu rolnictwa. Nowa formacja ma się składać m.in. z wojskowych i policjantów, którzy mają natychmiast reagować na informację o pojawieniu się dzików. Resort rolnictwa zapowiedział również, że zastanawia się nad likwidacją tzw. systemu wyznaczeń...

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

ANKIETA SAMORZĄDOWA-1

Niezdefiniowane
Niezdefiniowane
0% [0 głosów]

Niezdefiniowane
Niezdefiniowane
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 0
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 15-09-2018 10:12

Archiwum ankiet