'
Temat dniaZgłoszenia do nagrody Wójta dla najlepszych sportowców Powiat BocheńskiMów do mnie tato! Mów do mnie mamo! - warsztaty dla rodziców Gmina DrwiniaGłosujemy na naszą szopkę!
Województwo MałopolskieOpłatek, którego puentą jest nadzieja...

KONKURS - Mecenat Małopolski - I edycja 2022

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłasza pierwszy w 2022 roku konkurs na realizację zadań z dziedziny kultury.

czytaj więcej...

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA W GROBLI

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA PARAFIA IMIENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W GROBLI A.D.2021 R.

Puste miejsce przy stole

Od redakcji: Zanim nadejdzie pora na zaśpiewanie jednej z pierwszych kolęd Bóg się rodzi, zapraszam Państwa do przeczytania tekstu, który nakłoni wielu z nas do refleksji. Tekst autorstwa Marii Teresy był już zamieszczony na łamach Grobla.net ale przesłanie Autorki jest aktualne również dziś. Zapraszam do przeczytania!

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Ferie zimowe dla dzieci z Małopolski

Zapraszamy Państwa do skorzystania z organizowanych przez Związek Młodzieży Wiejskiej ferii zimowych dla dzieci i młodzieży w Zakopanem...

czytaj więcej...

PUBLICZNA BAZA TURYSTYKI JUŻ DZIAŁA

Chcesz wynająć pokój, kemping, skorzystać z noclegu w schronisku, motelu, hotelu, pensjonacie? Korzystasz z usług biura podróży? Sprawdź, czy działają legalnie.

W Dziewinie dla Leyli zebrano 36 643,75 zł

W trakcie niedzielnego pikniku charytatywnego w Dziewinie organizatorzy zebrali wspólnie dla Leyli Robak bardzo dużą kwotę w wysokości 36 643,75 złotych.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Mów do mnie tato! Mów do mnie mamo! - warsztaty dla rodziców

Pandemia przyniosła wiele negatywnych skutków psychologicznych, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dane z Komendy Głównej Policji pokazują, że liczba samobójstw wśród nastolatków w 2021 roku wzrosła o 22%, natomiast liczba prób samobójczych w szczególności wśród dziewczynek wzrosła prawie dwukrotnie w stosunku do roku 2020.

czytaj więcej...

Praca aptek w roku 2022 - Bochnia

W 2022 roku podobnie jak w latach poprzednich, dyżury nocne oraz dyżury w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy – pełnić będzie Apteka ogólnodostępna REMEDIUM w Bochni, Plac Świętej Kingi 1/2.

Już przed świętami w Cerekwi pojawili się pierwsi wychowankowie

Ze świątecznymi życzeniami Adam Korta Starosta Bocheński odwiedził dziś pierwszych wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Cerekwi. Placówka rozpoczęła swoją działalność w dzień poprzedzający wigilię.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Policja sprawdzała prędkość i wręczała mandaty...

Wczoraj policjanci z bocheńskiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Pierwsze działania w tym roku przyniosły  cztery mandaty karne w wysokości 800 zł, za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 30 km/h,  co wiąże się ze zmianami w taryfikatorze mandatowym.

czytaj więcej...

9 stycznia - Akcja krwiodawstwa w Dziewinie

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 09 stycznia 2022 roku w Dziewinie przy Ośrodku Zdrowia z udziałem ambulansu.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

WARUNKI TECHNICZNE I OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE URZĄDZEŃ TRANSPORTU OSOBISTEGO

Urządzenia transportu osobistego wprowadzane do obrotu po dniu 31 grudnia 2021 roku muszą spełniać poniższe wymogi w zakresie warunków technicznych oraz ich niezbędnego wyposażenia...

Nabór wniosków na realizację zadań w zakresie sportu

Na podstawie art.30 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2021 r. poz. 1372 z późn.zm) oraz § 3 ust.1 Uchwały Nr IV/10/2011 Rady Gminy w Drwini z dnia 31 stycznia 2011 roku...

czytaj więcej...

Zgłoszenia do nagrody Wójta dla najlepszych sportowców

Wójt Gminy Drwinia informuje o możliwości otrzymania nagrody – wyróżnienia Wójta Gminy za szczególne osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2021.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DLA KLUBÓW I PIŁKARZY

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DLA KLUBÓW I PIŁKARZY OD MAŁOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ W KRAKOWIE

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Głosujemy na naszą szopkę!

AKTUALIZOWANY!

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA PARAFIA IMIENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W GROBLI A.D.2021 R.

czytaj więcej...

Pierwsza część inwestycji zakończona

Pod koniec miesiąca grudnia zakończony został ważny etap budowy inwestycji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie pasa drogi wojewódzkiej DW 965 od Mikluszowic do Gawłówka.

ŻYCZENIA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DRWINIA

ŻYCZENIA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DRWINIA

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Opłatek, którego puentą jest nadzieja...

Od wielu lat w dniu 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego w Kościele katolickim, a w tradycji polskiej Święto Trzech Króli, tarnowska Aula im. Wiesława Wody wypełnia się uczestnikami spotkania noworocznego, połączonego z tradycyjnym opłatkiem Ludowców z Małopolski.

czytaj więcej...

Okazja na wesołe zakończenie roku

Sylwestrową zabawę z teatralną improwizacją proponuje widzom Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie.

ŻYCZENIA SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

ŻYCZENIA SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

O przyszłości polskiego rolnictwa

W styczniowym wydaniu top agrar Polska znajdziecie obszerną relację z naszego VI Forum Rolników i Agrobiznesu. Szczególnie warto zapoznać się z wnioskami wypływającymi z debaty z udziałem ministrów, jak i samego komisarza Wojciechowskiego. Czy uda się wprowadzić definicję aktywnego rolnika a co za tym idzie dopłaty bezpośrednie będą tylko i wyłącznie dla prawdziwych rolników? Koniecznie musisz się z tym zapoznać.

czytaj więcej...

Copa-Cogeca o KPS: rolnictwo musi się opłacać

Komisja Europejska zamierza dokładnie sprawdzać wszystkie Krajowe Plany Strategiczne pod kątem przestrzegania zasad Europejskiego Zielonego Ładu.

Narodowy Holding Spożywczy - pomysł powraca

Po raz kolejny wraca temat powstania Narodowego Holdingu Spożywczego. Projekty i koncepcje są już gotowe, ale czy faktycznie tym razem termin powstania grupy zostanie dotrzymany? Co to oznacza dla rolników?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.