'
Temat dniaWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE! Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie Województwo MałopolskieMałopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki
Bezpieczeństwo publiczneOd 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym

Ogólnopolskie Dożynki Polskiego Stronnictwa Ludowego w Gdowie

Po raz pierwszy w historii uroczystości organizowanych przez Polskie Stronnictwo Ludowe - ogólnopolskich dożynek odbyły się na terenie Małopolski.

czytaj więcej...

Kopalnia Sztuki imprezy 09.09 i 10.09.2022

Jak pisze Pani Katarzyna Wincełowicz (Kopalnia Sztuki Bochnia) - mamy zaszczyt współpracować przy wystawie, której wernisaż odbędzie się w ramach \"Weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego\"...

W dniu Matki Bożej Zielnej

15 sierpnia to ważne święto kościelne i nie tylko jako Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, ale także jest nazywane w Polsce świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu wierni zanoszą do kościołów bukiety ułożone: z ziół, kwiatów i plonów. Kwiaty i zioła jak tradycja każe, winne być zrywane przy pełnym słońcu, aby zachowały swoje wartości.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Turyści nieustannie doceniają piękno, które jest obok nas

Piętnaście parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody zostało laureatami Złotych Pinezek. Google przyznaje to wyróżnienie na podstawie opinii użytkowników i użytkowniczek map.

czytaj więcej...

Rekreacja w Przylasku Rusieckim

Otoczenie zbiornika wodnego nr 1 w Przylasku Rusieckim przeszło w ciągu ostatniego roku prawdziwą metamorfozę, dzięki której jest ono dzisiaj bardziej dostępne i atrakcyjne dla odwiedzających, przy jednoczesnym zachowaniu jego naturalnego charakteru.

Szlakiem ogrodów, listę otwiera ogród w Drwini

Czy zaplanowaliście już najbliższy weekend? Jeśli nie, to mamy dla Was doskonałą propozycję. Piękne wiosenne dni koniecznie trzeba wykorzystać i ruszyć na wycieczkę po Małopolsce...

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Zawody strażaków w obiektywie

VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze – Nowy Wiśnicz, 24 września 2022 r. przeszły do historii.

czytaj więcej...

Zgarnij hulajnogę w ekokonkusie!

Starosta Bocheński zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pn.: „Segreguj śmieci z #ekoPowiatem Bocheńskim\". Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia.

Konferencja prasowa przed spotkaniem z przedsiębiorcami z terenu powiatu bocheńskiego

W dniu dzisiejszym, bezpośrednio przed spotkaniem w bocheńskiej siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych z przedsiębiorcami odbyła się konferencja prasowa z udziałem Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ireneusza Rasia i wicestarosty Ryszarda Drożdżaka.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

WNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!

Ogłaszamy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego pn. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!” Konkurs rozpoczyna się od 22 września 2022 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 22 listopada 2022 roku.

czytaj więcej...

Od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym

Już od 17 września nastąpią kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. 

Odcinkowy pomiar prędkości, jak się zachować na drodze?

Fotoradary w pierwszej połowie 2022 roku zarejestrowały ponad pół miliona wykroczeń, w tym niemal 95 tys. odnotowały urządzenia Odcinkowego Pomiaru Prędkości – wynika z danych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Piłkarski weekend 24-25 września 2022 r.

(Pierwsza porażka GKS.../ Promień ratuje honor naszych zespołów.../ Porażka Żubra i Raby.../ Porażka GKS II.../) W obecnej sytuacji zespołu GKS Drwinia nie możemy już pisać, że drużynę czeka kolejny trudny mecz. Takie stwierdzenie wynika z prostego powodu – dla lidera każdy kolejny mecz będzie trudny i tak to już jest...

czytaj więcej...

Puchar Polski podokręgu Bochnia dla KS Bocheński

W dzisiejszym pojedynku piłkarskim pomiędzy zespołami Błyskawica Proszówki i KS Bocheński wyłoniony został zwycięzca na szczeblu podokręgu Bochnia.

LUKI SPORT sponsorem 5 ligi

LUKI SPORT 5 LIGA MAŁOPOLSKA – to nowa nazwa rozgrywek nowej 5 ligi wojewódzkiej. Firma LUKI SPORT została sponsorem na sezon 2022/2023.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Pomoc dla potrzebujących

Już od kilku lat organizowana jest na terenie gminy Drwinia akcja pomocy najbardziej potrzebującym. Akcje prowadzą Panie z miejscowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwini.

czytaj więcej...

Obiekt istnieje i choć w realu, to wirtualnie?

Już od kilku miesięcy mieszkańcy gminy Drwinia zadają sobie pytania, co jest przyczyną, że postawiony, nowoczesny obiekt w miejscowości Zielona, pn. „Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych”, już od dawna powinien działać, a nie działa?

Komunikat Zarządu UTW Drwinia

Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku informuje, że w dniu 15 września (czwartek) 2022 roku odbędzie się spotkanie członków i sympatyków UTW.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Małopolska Noc Naukowców - zapraszamy miłośników nauki

30 września 2022 roku to data, która z pewnością trafi do kalendarza każdego miłośnika naukowych eksperymentów. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. 

czytaj więcej...

W peletonie będzie ponad tysiąc zawodników

Wydarzeniem trzeciego wrześniowego weekendu będzie wyścig dla kolarskich amatorów i mastersów, piąta edycja Małopolska Majka Days. W imprezie czynny udział weźmie ambasador i współorganizator – Rafał Majka, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France.

Maskotka połączy kibiców i pokolenia

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 ogłosił konkurs na maskotkę wydarzenia. Do wygrania są atrakcyjne nagrody związane z przyszłorocznymi Igrzyskami. Organizatorzy szczególnie liczą na młodych fanów sportu.

BADANIA KIEROWCÓW - NOWELIZACJA

Do obrad w ramach KWRiST wpłynął projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców. Celem rozporządzenia jest dopasowanie regulacji zdrowotnych do przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz do dyrektyw unijnych.

czytaj więcej...

Rynek rzepaku nad przepaścią. Rolnicy apelują o interwencję

Kilkanaście organizacji rolniczych zwróciło się z apelem do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w sprawie rynku biopaliw. Ich zdaniem plany rządu dotyczące ograniczenie zapotrzebowania na rzepak będą miały takie skutki polityczne na wsi jak wcześniej „Piątka dla Zwierząt”.

Kiedy przełom w krajowej energetyce wiatrowej?

Cały czas czekamy na przełom w energetyce wiatrowej. Rząd przyjął ustawę, która miała ułatwić zablokowane do tej pory inwestycje w instalacje wiatrowe. Ale Sejm cały czas nie zaczął nad nią pracy. Tymczasem eksperci zwracają uwagę, że proponowane przepisy są dziurawe.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.