'
Temat dniaTropem inwestycji - droga w Świniarach Województwo MałopolskieŚwięto Dzieci Gór startuje w najbliższą niedzielę KulturaWiele atrakcji podczas Święta Lasu w Gawłówku
KulturaOgłoszenia E.O. CENOMA o naborach wniosków

To jest miejsce na Twoją reklamę!

Skontaktuj się z nami - dane znajdziesz tutaj

Wiele atrakcji podczas Święta Lasu w Gawłówku

Kolejny rok z rzędu w Gawłówku zorganizowane zostało Święto Lasu. W tym roku wyjątkowo dopisała pogoda, a program zachęcił do udziału liczne rzesze uczestników. Świetną zabawę rozpoczął Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hetmańscy z Tarnowa w składzie: Robert Chrabąszcz, Michał Popiela i Szymon Przybyciej, który zaprezentował kilka historycznych sygnałów odgrywanych w czasie polowań – do wysłuchania w pliku dźwiękowym.

czytaj więcej...

Ogłoszenia E.O. CENOMA o naborach wniosków

OGŁOSZENIE O NABORZE NR 3/2017 - zachowanie dorobku historycznego, kulturowego oraz sakralnego obszaru LGD. OGŁOSZENIE O NABORZE NR 4/2017 - budowa/remont/modernizacja/wyposażenie obiektów pozwalających na obsługę ruchu turystycznego i/lub promocja turystyki lokalnej. OGŁOSZENIE O NABORZE NR 5/2017 - poprawa infrastruktury publicznej i przestrzennej służącej zaspokajaniu potrzeb kulturowych i społecznych.

KONCERT zespołu U Studni (dawne Stare Dobre Małżeństwo)

W ramach obchodów Dni Bochni, w muzealnym wirydarzu artystów prezentujących muzykę wysokich lotów z krainy łagodności wystąpi w dniu dzisiejszym zespół \"U Studniu\" złożony z muzyków, którzy przez lata współtworzyli Stare Dobre Małżeństwo. Koncert rozpoczyna się w piątek - dzisiaj! o godzinie 20:30.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Półkolonie w gminie Drwinia!!!

Jak co roku GCKiP w Drwini organizuje półkolonie. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o kontakt pod nr tel: (12) 281 70 44, e-mail: gckipgrobla@interia.pl , lub osobiście w siedzibie GCKiP w Grobli Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci z terenu Gminy Drwinia. W programie wycieczki autokarowe, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych atrakcji.

czytaj więcej...

III Charytatywny Bieg o Pierścień św. Kingi

START III Charytatywnego Biegu o Pierścień św. Kingi zbliża się wielkimi krokami. Już za kilkanaście dni w sobotę 1 lipca o godzinie 16 rusza po raz trzeci Bieg na dystansie 10 km. Nowa trasa tego biegu zadowoli amatorów a także celebrytów każdego rodzaju biegu.

Aż 13 medali seniorów UTW Drwinia na Małopolskiej Spartakiadzie Seniorów

W tegorocznej Małopolskiej Spartakiadzie Seniorów rozgrywanej w obiektach sportowych Zespołu Szkół w Kłaju reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Drwinia zdobyła aż 13 medali. W klasyfikacji medalowej dało to reprezentacji z Drwini pierwsze miejsce. Do zdobycia w ośmiu konkurencjach było łącznie 24 medale. Drużyna seniorów zdobyła 6 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe medale.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Kluczowe decyzje na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Bochni

W dniu 6 lipca odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu w Bochni, na którym podjęto szereg decyzji mających ważny wpływ na funkcjonalność powiatu.

czytaj więcej...

PZD wybrał ofertę na budowę mostu w Drwini

W dniu dzisiejszym w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. \"Rozbiórka istniejącego mostu o JNI 30004972 i budowa nowego obiektu inżynierskiego wraz z przebudową dojazdów do mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2097K Ispina - Bieńkowice w miejscowości Drwinia\".

Sesja absolutoryjna

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn uzyskał absolutorium za prawidłowe zrealizowanie budżetu powiatu w roku 2016.Podczas wczorajszej sesji rady powiatu ilością głosów dziewiętnaście za, przy dwóch wstrzymujących przegłosowano udzielenie absolutorium. Głosowanie poprzedziło wystąpienie starosty w którym prezentował informacje związane z wykonaniem budżetu.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Akcja krwiodawstwa w gminie Szczurowa

W dniu 9 czerwca 2017 roku Gminny Klub HDK z Drwini zorganizował siódmą w tym roku otwartą akcję honorowego oddawania krwi. O godzinie 10:30 ambulans RCKiK z Krakowa zaparkował na placu przed kościołem w Strzelcach Wielkich.

czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje 2017

Okres wakacji to czas wzmożonego ruchu turystycznego. Lokalizacja letnich miejsc wypoczynku (góry, jeziora, morze) sprawia, że indywidualne dotarcie podróżnych z miejsca zamieszkania do miejsca wypoczynku generuje nasilony ruch kołowy na wszystkich głównych ciągach komunikacyjnych. Niezależnie od wyjazdów indywidualnych w okresie wakacji, następuje także nasilenie zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami na obozy, kolonie i inne formy wypoczynku.

Nielegalne automaty do gier

W dniach 13 i 24 czerwca 2017 r. funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno - Skarbowego z Delegatury w Nowym Sączu przeprowadzili kontrole w bocheńskich lokalach pod kątem ujawnienia maszyn losowych do gier hazardowych.

Nowy trener i zmiany w kadrze GKS Drwinia

Mateusz Staniec - nowy trener IV ligowego zespołu GKS Drwinia w ubiegłym tygodniu rozpoczął pracę z zespołem. Wśród zawodników, którzy licznie zjawili się na pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie dało się zauważyć kilka nowych twarzy. Czterech nowych zawodników wzmocni drużynę GKS. Będą to: Mateusz Cieśla, Roman Stepankow, Jakub Berliński i Łukasz Fasuga.

czytaj więcej...

XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy Bochnia - Chodenice

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich amatorów biegania w niedzielę 6 sierpnia 2017 r. na XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy Bochnia- Chodenice, który odbywa się pod patronatem Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.

Zakończenie programu profilaktycznego Zawsze do celu

Wraz z zakończeniem roku szkolonego zakończył się również program pn. \"Zawsze do celu\" adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu gminy Drwinia. Program ten został opracowany i zrealizowany przez prowadzących zajęcia nieodpłatnie instruktorów strzelectwa sportowego z Koła Strzeleckiego LOK \"PUSZCZA\" Dziewin Krzysztofa Machaja i Leszka Machaja oraz sfinansowany ze środków będących dyspozycji wójta Gminy Drwinia Jana Pająka.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Tropem inwestycji - droga w Świniarach

Już od kilku tygodni trwają prace budowlane na drodze gminnej przebiegającej przez Świniary. Inwestycja jest realizowana przez Gminę Drwinia w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, na którą pozyskane zostały środki zewnętrzne.

czytaj więcej...

Wycieczka rowerzystów do Szczawnicy

Dnia 12 czerwca Uczniowski Klub Sportowy Junior Bike Club ze Świniar w ramach realizacji projektu English Teaching wyruszył na długo wyczekiwaną wycieczkę językowo-rowerową w góry. Wczesnym rankiem, w strugach wiosennego deszczu członkowie klubu i opiekunowie udali się w kierunku Szczawnicy.

Święto Lasu 2017 - Gawłówek 9 lipca

Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Niepołomice Łukasz Nowak oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli Radosław Brydniak, serdecznie zapraszają na Święto Lasu, które odbędzie się na stadionie sportowym w Gawłówku dnia 09.07.2017 r. o godzinie 15.00. Gwiazda wieczoru - KORDIAN, godzina 18.00.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Święto Dzieci Gór startuje w najbliższą niedzielę

Dziecięce zespoły folklorystyczne z Indonezji, Meksyku, Indii, Rosji, Węgier, Czech, Turcji i Macedonii oraz gospodarze – ludowe zespoły z naszego regionu – przyszły tydzień, od 23 do 30 lipca w Nowym Sączu będzie stał pod znakiem muzyki z każdego zakątka świata. Wszystko za sprawą 25. Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór.

czytaj więcej...

Różne oblicza rzemiosła, czyli kolejna edycja ETNOmanii!

Warsztaty, koncerty, pokazy, targi rękodzieła i etnodesignu, strefy dzieci, kuchni regionalnej i slow food, leżakowania na polanie, ale także wiele nowych atrakcji – czeka na wszystkich miłośników kultury ludowej, którzy w niedzielę 16 lipca pojawią się na festiwalu ETNOmania w Muzeum Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie. Zapraszamy!

Wsie i małe miasta przejdą rewitalizację

Rozbudowa i modernizacja szkół, przedszkoli, żłobków i domów kultury, rewitalizacja parków, placów zabaw, boisk i skwerów oraz przebudowa ścieżek rowerowych, dróg czy infrastruktury komunalnej – to tylko część z zaplanowanych prac, których realizacja będzie możliwa dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. A wszystko w ramach konkursu mającego na celu odnowę obszarów wiejskich. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano rekordową sumę – 118,5 mln zł.

Międzynarodowy Spływ Wisłą Vistuliada 2017 w Świniarch

W Roku Rzeki Wisły międzynarodowy spływ kajakowy Vistuliada odbędzie się na odcinku 900 km z Krakowa do Gdańska. III edycja imprezy służyć będzie nie tylko popularyzacji aktywnej turystyki, ale przede wszystkim przyrody i dziedzictwa kulturowego nadwiślańskich miejscowości. Pokażemy zabytki i miejscowe atrakcje, spotkamy ciekawych ludzi, weźmiemy udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, spróbujemy specjałów regionalnych kuchni, przybliżymy dawne tradycje i zwyczaje.

czytaj więcej...

Rok Wisły w Świniarach

W niedzielne popołudnie 4 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świniarach mieszkańcy Świniar i Niedar spotkali się by świętować międzypokoleniowe spotkanie „Rodzinne Święto Wisły ”. Jego celem było wspólne spędzenie czasu w rodzinnym gronie oraz przybliżenie fragmentu historii naszej małej ojczyzny, której losy „wplecione” są w nurt rzeki Wisły. Wydarzenie zostało zainspirowane ogólnopolskim wydarzeniem „ Rok Wisły\".

Opłatkowe spotkanie słuchaczy UTW

Okres Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Trzech Króli jest wyjątkowy w naszej tradycji. Świąteczna atmosfera udziela się wszystkim. Jest to okres składania sobie wzajemnych życzeń i dzielenia się opłatkiem. W sobotę 14 stycznia br. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się w Domu Ludowym w Drwini, by uczestniczyć w noworocznym spotkaniu opłatkowym...