'
Temat dniaSprzęt dla OSP Wola Drwińska i OSP Grobla Bezpieczeństwo publiczneSzpital w Bochni z kontraktem NFZ na badania rezonansem magnetycznym Powiat BocheńskiW wieku 80 lat zmarł dziś rano w Krakowie Jan Kulig
Gmina DrwiniaSpejson - poszukiwany!

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych ONLINE rozpoczęty!

Święta to najpiękniejszy czas w roku. Jeśli tak jak My kochasz ten czas i obdarowywanie innych wyjątkowymi podarunkami zapraszamy do udziału w Festiwalu ONLINE w dniach 25.11-20.12.2020r. Nasi wystawcy przygotowali unikatowe prezenty oraz niezwykłe ozdoby świąteczne, ręcznie robioną biżuterię, ceramikę dekoracje wnętrz i wiele innych.

czytaj więcej...

Małopolska Noc Naukowców 2020

14. edycja wydarzenia zorganizowana pod hasłem \"Jak naukowcy zmieniają świat\" startuje już w najbliższy piątek 27 listopada. Szczególna uwaga położona jest na zagadnienia związane z pracą naukowców, wpływającą na różne aspekty ludzkiego życia. W tym roku spotykamy się online!

Dyrektorzy i Nauczyciele nagrodzeni...

11 nauczycieli i 7 dyrektorów otrzymało od starosty bocheńskiego Adama Korty, nagrody za wyróżniającą pracę dydaktyczno - wychowawczą i opiekuńczą...

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

POLSKA TURYSTYKA POCOVIDOWA

Najnowsze restrykcje rządu związane z turystyką, praktycznie kładą na łopatki tę i tak już ostro osłabioną branżę. To brutalny nokaut na turystycznym ringu, a ograniczenie pracy wyciągów narciarskich to dodatkowe kopnięcie leżącego.

czytaj więcej...

Tropem inwestycji - kolejne trasy pieszo-rowerowe

Kolejne trasy pieszo-rowerowe powstają na terenie gminy Drwinia. Już dzisiaj gmina może się pochwalić bardzo dobrymi efektami inwestycji w bezpieczeństwo i ekologię. Potrzeba takiej infrastruktury, nie tylko na terenie gminy Drwinia, wynika w dużej mierze ze zmiany sposobu spędzania wolnego czasu przez bardzo liczne rzesze miłośników aktywnego i zdrowego wypoczynku, ale również podyktowane jest troską o ich bezpieczeństwo na drodze.

Nietypowa 13. edycja weekendu z zabytkami!

W tym roku weekend z zabytkami odbędzie się w zupełnie innym wymiarze. W związku z panującą sytuacją organizatorzy proponują bocheńskie szlaki spacerowe.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

W wieku 80 lat zmarł dziś rano w Krakowie Jan Kulig

Znany w regionie samorządowiec, społecznik oraz wieloletni wójt gminy Łapanów. Prywatnie był ojcem Janusza Kuliga, znakomitego rajdowca i wyjątkowego sportowca, który zginął 13 lutego 2004 roku na przejeździe kolejowym w Rzezawie...

czytaj więcej...

Rezolucja i pieniądze Rady Powiatu w podziękowaniu dla medyków za walkę z pandemią

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu w Bochni rajcy podjęli rezolucję w sprawie podziękowania za pracę i szacunek dla wszystkich środowisk zaangażowanych w walkę pandemią. Jest to forma uznania dla tych osób, które od wielu miesięcy angażują się w działania związanie z walką z pandemią.

Stypendia dla najlepszych uczniów wręczone

Starosta Bocheński Adam Korta przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne, w dziedzinie sportu oraz za postawę społeczną. W tej edycji wyróżniono 58 uczniów szkół średnich Powiatu Bocheńskiego. Wśród nich są laureaci olimpiad, finaliści zawodów centralnych, ogólnopolskich festiwali czy mistrzowie lig sportowych.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Sprzęt dla OSP Wola Drwińska i OSP Grobla

Sprzęt dla OSP Wola Drwińska. W dniu 30 listopada br. Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk przekazał prezesowi OSP Wola Drwińska sprzęt zakupiony w ramach środków Funduszu Sołeckiego . Druhowie otrzymali dwa radiotelefony nasobne oraz sprzęt ratownictwa wysokościowego...

czytaj więcej...

Szpital w Bochni z kontraktem NFZ na badania rezonansem magnetycznym

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu bocheńskiego. Od dziś (1 grudnia) Pracownia Rezonansu Magnetycznego działająca w bocheńskim szpitalu wykonuje badania w ramach umowy z NFZ. Oznacza to, że z tego specjalistycznego badania mogą skorzystać wszyscy, którzy mają skierowanie.

BOCHEŃSCY POLICJANCI ZATRZYMALI W POŚCIGU PIJANEGO KIEROWCĘ FORDA

Policjanci bocheńskiej drogówki zatrzymali w pościgu kierowcę, który łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Pijany „rajdowiec” najpierw wyprzedzając inne pojazdy w miejscu niedozwolonym przekroczył dozwoloną prędkość, a następnie nie zatrzymując się do policyjnej kontroli przez kilkaset metrów uciekał przed policyjnym radiowozem.

IGRZYSKA TO KONKRETNE KORZYŚCI DLA MIESZKAŃCÓW MAŁOPOLSKI

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i prof. Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa omówili aktualny stan przygotowań do organizacji III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023...

czytaj więcej...

Ostatnia kolejka rundy jesiennej IV ligi 2020 r.

(Dobre złego początki - niestety porażka GKS w Drwini...) W sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy jesiennej IV ligi. Przypominamy, że trzy kolejki przeniesione zostały na wiosnę przyszłego roku. Występujący w tych rozgrywkach nasz zespół GKS Drwinia ma szanse dostać się do grupy mistrzowskiej jeszcze w jesieni, jednak jest to tylko założenie teoretyczne i uzależnione kilkoma warunkami...

Piłkarska sobota 14 listopada 2020 r.

(Ważne zwycięstwo GKS w Bochni.../ Porażka Raby w Kobylu.../Wysoka porażka Żubra w Rzezawie.../) Nadchodząca kolejka spotkań naszych zespołów rozegrana zostanie w sobotę. Najciekawszym pojedynkiem będzie zapewne mecz derbowy w ramach 16 kolejki IV ligi, w którym zmierzą się KS Bocheński i GKS Drwinia.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Poświęć kilka minut dla dobra społecznego!

Uprzejmie informujemy, że od 17.11.2020 do 10 stycznia 2021 roku, na terenie gminy Drwinia są realizowane badania ankietowe związane z opracowywaniem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych i Diagnozy społecznej.

czytaj więcej...

Spejson - poszukiwany!

W dniu wczorajszym (26.11) w okolicy miejscowości Grobla – Ispina – Świniary zaginął jamnik o imieniu Spejson...

Trwa remont drogi powiatowej na terenie gminy Drwinia

Trwa remont drogi powiatowej na terenie gminy Drwinia na odcinku od Bieńkowic do Niedar.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Wsparcie ministerstwa do przygotowania dokumentacji budowy mostu na Wiśle

To doskonała wiadomość dla mieszkańców oraz podróżujących północną częścią Małopolski. Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przygotowaniem dokumentacji pod budową nowego mostu na Wiśle na terenie gmin Nowe Brzesko i Drwinia. Inwestycja otrzymała bowiem wsparcie z rządowego programu Mosty dla Regionów. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej na ten cel przekazuje dofinansowanie w wysokości 1,6 mln zł.

czytaj więcej...

Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki

Miejscem tegorocznych Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki było „polskie Monte Cassino” – Opactwo Benedyktynów w Tyńcu – miejsce niezwykłe, przyciągające turystów, wiernych i pątników malowniczym położeniem i ciekawą historią.

Wystartował konkurs Małopolskie Orkiestry Dęte 2020

To konkurs, w którym można zdobyć pieniądze m.in. na instrumenty, akcesoria muzyczne czy stroje dla orkiestr dętych działających w naszym regionie. Województwo Małopolskie przeznaczyło na ten cel 350 tys. zł. wsparcia. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 9 października.

Minister Puda mija się z prawdą...

Nie milkną echa wypowiedzi ministra rolnictwa Grzegorza Pudy w sprawie nowej wersji „Piątki dla zwierząt”. Tym razem jego słowa skomentował samorząd rolniczy, podkreślając, że w kwestii unijnych przepisów dotyczących uboju rytualnego minister mija się z prawdą.

czytaj więcej...

Koronawirus dławi unijne przetwórstwo ziemniaka

Eksperci z Copa-Cogeca – organizacji reprezentujących interesy unijnych rolników i spółdzielni rolniczych w KE i instytucjach działających w Unii – uważają, że w Europie należy ograniczać powierzchnię upraw ziemniaków przeznaczonych na przetwórstwo lub intensywnie poszukiwać nowych rynków zbytu na ten towar.

Ustawa o ochronie praw zwierząt powstanie od nowa?

Rząd zamierza na nowo napisać ustawę o ochronie zwierząt. Tym razem ma to zrobić minister rolnictwa. W projekcie będą utrzymane zapisy o ograniczeniu wchodzenia aktywistów na teren gospodarstw oraz nie będzie zakazu uboju rytualnego drobiu.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.