'
Temat dniaAkcja krwiodawstwa w Dziewinie Powiat BocheńskiPowiat Bocheński z tytułem "Lider Małopolski 2018" Bezpieczeństwo publiczneNowy wzór prawa jazdy - bez adresu
Bezpieczeństwo publiczneCHORE ZDROWIE

Komu 1% podatku?

Trwa czas rozliczeń podatkowych. Choć na rozliczenie się z fiskusem mamy czas do końca kwietnia, warto już rozglądnąć się za organizacją, której przekażemy 1 proc. Wybór, komu możemy go przekazać w Powiecie Bocheńskim, jest duży. Zachęcamy do wsparcia stowarzyszeń z terenu powiatu bocheńskiego.

czytaj więcej...

Kulturalna Małopolska na weekend

Karnawałowe ostatki w filharmonii czy operze? Na artystycznym benefisie czy koncercie piosenki francuskiej? A może na premierze spektaklu według kultowej powieści? Sprawdźcie ofertę małopolskich instytucji kultury na weekend!

Kolejna edycja wykładów - Akademia Niepodległości, już w poniedziałek

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Starostwo Powiatowe w Bochni zapraszają 18 lutego o godz. 17.00 na kolejną edycję wykładów w ramach Akademii Niepodległości.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Drwinia - raj dla cyklistów

Warto przyjechać do gminy Drwinia Teren gminy Drwinia, topograficznie idealny do tworzenia warunków dla rozwoju turystyki rowerowej, staje się coraz bardziej przyjazny dla turystów. Nadwiślańskie doliny i sąsiedztwo Puszczy Niepołomickiej są niezaprzeczalnym atutem, który jak magnes przyciąga wielkie rzesze miłośników aktywnego wypoczynku.

czytaj więcej...

88 tysięcy złotych na kulturę, sport i turystykę

Prawie 88 tysiące złotych dofinansowania przyznał Zarząd Powiatu w Bochni w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych powiatu bocheńskiego w zakresie kultury, turystyki i sportu w 2019 roku, które będą realizować organizacje pozarządowe i stowarzyszenia.

Narciarze z gminy Drwinia jeżdżą z głową

“Jeżdżę z głową” na nartach - tak mogą powiedzieć uczestnicy wyjazdów na stok narciarski organizowanych przez Gminę Drwinia.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Powiat Bocheński z tytułem "Lider Małopolski 2018"

Starosta Bocheński Adam Korta odebrał z rąk przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolskich Kazimierza Barczyka, nagrodę „Lider Małopolski” za najlepsze przedsięwzięcie w Małopolsce zrealizowane w 2018. Nagroda została przyznana za budowę sali gimnastycznej i termomodernizację budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

czytaj więcej...

Dotacje na renowację zabytków

Powiat Bocheński po raz kolejny dofinansuje renowację najcenniejszych zabytków Ziemi Bocheńskiej. W tym roku zainteresowani mogą składać wnioski do 31 marca.

Giełda informacji zawodowej w I LO

Młodzież tłumnie odwiedza Giełdę... W dniach 14 i 15 marca (czwartek – piątek) w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbędzie się Giełda Informacji Zawodowej.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Akcja krwiodawstwa w Dziewinie

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 31 marca 2019 roku, przy Ośrodku Zdrowia w Dziewinie z udziałem ambulansu.

czytaj więcej...

Nowy wzór prawa jazdy - bez adresu

Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknie więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej zmiany nazwy ulicy. Dla kierowców oznacza to dużą oszczędność, koszt wymiany prawa jazdy to bowiem 100,50 zł.

CHORE ZDROWIE

Nie da się skutecznie zarządzać poszczególnymi obszarami usług publicznych bez zdolności do uczciwego mierzenia się z wyzwaniami, jakie przynosi ich funkcjonowanie. Marketingowe działania mogą przez pewien czas zmylić ludzi, ale nie są w stanie oszukać rzeczywistości jako takiej. Wydaje się, że o tej prawdzie zapomniało Ministerstwo Zdrowia.

GKS zagra z Orkanem, derby A klasy w Gawłówku

(W derbach lepszy GKS II.../) Po udanej inauguracji zespołu GKS Drwinia i wygranej z Dunajcem Zakliczyn zespół swoje następne spotkanie rozegra w Szczyrzycu 24 marca br.o godzinie 15:30. Już w sobotę ruszają rozgrywki A - klasy. W Gawłówku zmierzą się w derbach Żubr Gawłówek i GKS II Drwinia. Raba Niedary rozpocznie wiosnę w niedzielę na boisku w Krzeczowie.

czytaj więcej...

GKS Drwinia rozpoczyna w niedzielę IV ligową rywalizację

(Wygrana GKS.../) Już w sobotę ruszają rozgrywki rundy wiosennej o mistrzostwo IV ligi, grupy małopolskiej – wschód. Pierwszy mecz naszego zespołu GKS Drwinia rozegrany zostanie na stadionie w Drwini w niedzielę o godzinie 16:00.

SZYBKA DYCHA W PUSZCZY NIEPOŁOMICKIEJ 19 MAJA

SZYBKA DYCHA W PUSZCZY NIEPOŁOMICKIEJ 19 MAJA - WYŚCIG ROWEROWY W INDYWIDUALNEJ JEŹDZIE NA CZAS

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Ogłoszenie UTW w Drwni

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drwini zaprasza wszystkich słuchaczy na zebranie sprawozdawcze w dniu 21 (czwartek) marca 2019 roku o godzinie 17:30. Zebranie odbędzie się w Domu Ludowym w Drwini.

czytaj więcej...

Kulturalny wieczór z okazji Dnia Kobiet

W dniu wczorajszym, w przededniu Dnia Kobiet, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli zaszczyciły swoją obecnością Kobiety z terenu gminy Drwinia. Zaproszenie dla kobiet wystosował wójt Jan Pająk oraz dyrektor GCKiP Radosław Brydniak.

KARNAWAŁOWE SPOTKANIE SENIORÓW

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drwini serdecznie zaprasza Słuchaczy i Sympatyków do udziału w „Spotkaniu Karnawałowym UTW – 2019”.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Konkurs Małopolska Gościnna

Chcesz zachęcić turystów do aktywnego spędzania czasu w Małopolsce? Masz pomysł na promocję regionalnych produktów? Zależy ci na stworzeniu oferty turystycznej dla swojego regionu? Rusza kolejna edycja konkursu „Małopolska Gościnna”, w której wystartować mogą organizacje pożytku publicznego angażujące się w promocję turystyczną Małopolski. Na wnioski czekamy do 21 marca.

czytaj więcej...

Od 10 marca zmiana rozkładu jazdy na kolei

Od najbliższej niedzieli, 10 marca zmieni się rozkład jazdy pociągów na małopolskich torach. Zmiany zostaną wprowadzone w związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego, prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Prawo do ulg ustawowych w transporcie drogowym

Zarząd Województwa Małopolskiego podpisał 246 umów refundujących dopłaty do przewozów ustawowo ulgowych w 2019 roku

Bez rolników nie zwalczymy ASF!

Zdaniem profesora Zygmunta Pejsaka, do walki z ASF powinni aktywnie włączyć się rolnicy...

czytaj więcej...

Zwiększenie finansowania inwestycji obszarów wiejskich

12 lutego br. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 staw, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Kolejne kraje zawieszają import wołowiny z Polski

Służby weterynaryjne czasowo wstrzymały import wołowiny z Polski. To już drugi kraj, ale również niezbyt znaczący odbiorca polskiego mięsa...

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.