'
Temat dniaUWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE Powiat BocheńskiFerie z AED w Starostwie Województwo MałopolskieNIOSĄC WSPARCIE. PRAWIE 21 MLN ZŁ DLA MAŁOPOLSKI
Województwo MałopolskieZielone światło dla budowy kolejnego odcinka obwodnicy Podłęża i Niepołomic

Zmiany nazw dwóch wojewódzkich instytucji kultury

Informujemy, że od 24 stycznia 2024 r., zgodnie z decyzją władz Województwa Małopolskiego dwie instytucje kultury: Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zmieniły swoją nazwę.

Na strzelnicy przy ul. Strzeleckiej strzelanie z WOŚP

W sobotę 27 stycznia w ramach 32. Finału WOŚP na strzelnicy MCS przy ul. Strzeleckiej w Bochni odbędą się zawody, podczas których za kwotę 100 złotych będzie można oddać strzały i wesprzeć datkiem dzieci i dorosłych borykających się z chorobami płuc.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2024 idzie pełną parą!

Zbliżamy się do półmetka głosowania na Europejskie Drzewo Roku 2024. W ogłoszonym dzisiaj rankingu drzew w chwili obecnej na prowadzeniu znajduje się drzewo z Francji. Polski Buk „Serce Ogrodu” z 6675 głosami internautów zajmuje drugie miejsce...

czytaj więcej...

POLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ

Polska jest największym krajem w Unii Europejskiej bez krajowej strategii rowerowej. W Europie taki dokument posiada ok. 20 krajów, a kolejne dziewięć jest w trakcie jego opracowania...

Integracja i rozwój Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

Małopolskie trasy rowerowe to marka rozpoznawalna w całej Polsce. Jej elementarną częścią są obiekty, w których rowerzyści mogą odpocząć, przechować swój sprzęt i dokonać niezbędnych napraw-Miejsca Przyjazne Rowerzystom.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Ferie z AED w Starostwie

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Borku w ramach projektu #FeriezAED rozpoczęła propagowanie wiedzy na temat defibrylatorów AED. Pierwszym miejscem ich wizyty było Starostwo Powiatowe w Bochni gdzie od 2022 roku obok Dziennika Podawczego znajduje się defibrylator AED.

czytaj więcej...

Centrum Zdrowia Psychicznego - podpisano umowę na wykonanie dokumentacji budowlanej

Starosta bocheński Adam Korta oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak podpisali umowę na opracowanie kompletnej dokumentacji modernizacji budynku byłego pogotowia z przeznaczeniem na Centrum Zdrowia Psychicznego...

Powiatowy Zarząd Dróg Srebrnym Liderem Inwestycji

Powiatowy Zarząd Dróg otrzymał certyfikat - Srebrny Samorządowy Lider Inwestycji za osiągnięcia w Ogólnopolskim Rankingu.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

PIJANI KIERUJĄCY NA DROGACH POWIATU BOCHEŃSKIEGO

W ostatnim tygodniu, na terenie województwa małopolskiego miały miejsce działania pod nazwą „alkohol/narkotyki”. Ich celem jest eliminowanie z ruchu drogowego kierowców zarówno nietrzeźwych, jak i prowadzących swoje pojazdy pod działaniem środków odurzających.

czytaj więcej...

UWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.

UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI BO NIE MIAŁ PRAWA JAZDY

48-latek, kierujący renaultem przekroczył dozwoloną prędkość i pomimo wydanego przez policjantów sygnału do zatrzymania zaczął uciekać. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu 1,5 kilometra dalej. Mieszkaniec gminy Rzezawa uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mecze kontrolne zespołu GKS Drwinia

Wyniki oraz plan spotkań kontrolnych zespołu GKS Drwinia przed rozpoczęciem drugiej części sezonu 2023/2024 V ligi, grupa Małopolska Wschód.

czytaj więcej...

Plany treningowe i przygotowanie do rozgrywek Raby Niedary

Jak informuje na swojej stronie Raba Niedary – po blisko 3 miesięcznej przerwie zespół rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej.

VI turniej strzelecki w Chrostowej

W dniu 2 lutego br. na strzelnicy w Chrostowej rywalizowali w ramach kolejnej edycji zawodów ligi strzeleckiej zespoły LOK „Puszcza” Dziewin i „Sobolik” Chrostowa.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Gmina Drwinia: WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Gmina Drwinia: WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

czytaj więcej...

Odszedł od nas Emil Szczygieł pochodzący z Grobli

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas śp. Emil Szczygieł (*1930 - 2024+), najstarszy z braci, który pracował i mieszkał w Gliwicach.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

NIOSĄC WSPARCIE. PRAWIE 21 MLN ZŁ DLA MAŁOPOLSKI

Prawie 21 mln zł trafi do małopolskich samorządów na realizację programu „Opieka wytchnieniowa” w 2024 roku. Jak wynika z zaakceptowanej przez ministrę rodziny, pracy i polityki społecznej listy zatwierdzonych wniosków, do naszego województwa trafią najwyższe środki w skali kraju.

czytaj więcej...

Zielone światło dla budowy kolejnego odcinka obwodnicy Podłęża i Niepołomic

Wojewoda Małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji. To istotna inwestycja dla całej Małopolski.

NA KATOWICKIM LOTNISKU POWSTANIE M.IN. NOWY GŁÓWNY TERMINAL PASAŻERSKI

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA zaprezentowało program inwestycyjny Katowice Airport na lata 2024-2028. Plan obejmuje rozbudowę wszystkich stref lotniska tj. pasażerskiej, obsługi technicznej samolotów oraz cargo...

czytaj więcej...

Małopolski wojewódzki konserwator zabytków powołany

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz wręczył dziś mgr inż. arch. Katarzynie Urbańskiej akt powołania na stanowisko małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. W uroczystości uczestniczyli wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

CO NIK SKONTROLUJE W SAMORZĄDACH W 2024 ROKU?

CO NIK SKONTROLUJE W SAMORZĄDACH W 2024 ROKU? JEST PLAN Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła plan swojej pracy na 2024 rok. Izba przewiduje w tym roku realizację 94 tematów kontroli planowych. Nie ominą one samorządów.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.