'
Temat dniaAKCJA KRWIODAWCÓW 23 stycznia 2021 r. Gmina DrwiniaZimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Drwinia Bezpieczeństwo publiczneRejestracja osób powyżej 80. roku na szczepienia
Powiat BocheńskiKonwent wójtów w obronie bocheńskiego szpitala

Film edukacyjny - Krakowiacy Wschodni

Film o kulturze i tradycji ludowej, Jak wyglądało codzienne życie przodków mieszkańców regionu tarnowskiego?...

czytaj więcej...

Diecezjalny Konkurs Szopek - Głosuj!

O szopce w Grobli mówi się, że to jedna z najładniejszych bożonarodzeniowych szopek w dekanacie...

Nadzieja

Prawie dokładnie rok temu, składając moim Szanownym Krajanom i wszystkim Czytelnikom portalu Grobla net świąteczne życzenia, zwróciłam uwagę na mniej radosną stronę życia, na nieuniknione odchodzenie w inną sferę istnienia /a może nieistnienia/, co znajduje namacalny wyraz w postaci pustego miejsca przy wigilijnym stole…

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Młodzież z ekonomika zakończyła kolejny staż zawodowy

W Zespole Szkól Nr 3 w Bochni zakończył się projekt pn „Zagraniczny staż zawodowy – ścieżką indywidualnego rozwoju ucznia II”. Głównym celem projektu było podniesienie kompetencji zawodowych uczniów oraz zdobycie przez nich nowych doświadczeń zawodowych w branży gastronomicznej, hotelarsko – turystycznej i ekonomicznej, a także zrealizowanie części praktyki zawodowej przewidzianej podstawą programową kształcenia w zawodzie . To już kolejny - siódmy projekt unijny realizowany w Zespole Szkół Nr 3 w formie wyjazdu zagranicznego. W poprzednich latach młodzież wyjeżdżała również Niemiec jak i Grecji, a tego typu projekty realizowane są w tej szkole już od ponad dziesięciu lat.

czytaj więcej...

Mówisz: rower, myślisz: Małopolska!

W dniu 14 grudnia podpisano pierwszy certyfikat dla Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. To kolejny etap w intensywnym rozwoju turystyki rowerowej w Małopolsce. To też ogromna szansa dla lokalnych przedsiębiorców (m.in. obiektów noclegowych i gastronomicznych), którzy zwłaszcza teraz, w dobie Covid-19 potrzebują wsparcia. Turystyka rowerowa to ekologiczna i bezpieczna forma uprawiania turystyki – turyści podróżują w małych grupach i szukają mało zatłoczonych miejsc...

Podróż do średniowiecza...

Dzisiejszą, interesującą wyprawę w odległe czasy średniowiecza rozpoczęła degustacja szydłowskich specjałów...

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Konwent wójtów w obronie bocheńskiego szpitala

Dziś odbyło się posiedzenie Konwentu Starosty, Burmistrzów i Wójtów z terenu Powiatu Bocheńskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich samorządów z terenu powiatu bocheńskiego. Posiedzenie dotyczyło planowanej reformy szpitali, która według słów Ministra Zdrowia zakłada przejęcie szpitali przez Państwo, a następnie ich optymalizacji. Podejmowane przez rząd działania niosą realne zagrożenie dla istnienia bocheńskiej placówki.

czytaj więcej...

W budynku DPS powstało miejsce izolacji

Z końcem 2020 r. ukończono prace adaptacyjne I piętra byłego budynku DPS w Bochni. W wyniku przeprowadzonych prac utworzono 30 miejsc czasowego pobytu, w których mieszkańcy i personel DPS w Bochni znajdą schronienie w sytuacji zagrożenia COVID-19.

Amelia - pierwsze dziecko w powiecie bocheńskim w 2021 roku

W pierwszy dzień nowego 2021 roku o godzinie 6.05 w bocheńskim szpitalu na świat przyszła mała Amelka, córeczka Pani Karoliny. W chwili urodzenia ważyła 3630 gramów, mierzyła 58 cm oraz otrzymała 10 punktów w skali APGAR. Jak co roku pierwszy maluszek urodzony w naszej placówce otrzymał powitalny prezent.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

AKCJA KRWIODAWCÓW 23 stycznia 2021 r.

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 23 stycznia 2021 roku, przy Ośrodku Zdrowia w Dziewinie z udziałem ambulansu.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

czytaj więcej...

Rejestracja osób powyżej 80. roku na szczepienia

Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat…

Jak i gdzie będzie można się zaszczepić?

Szczepimy się przeciwko COVID-19!  Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0,...

UWAGA KLUBY SPORTOWE - CZAS NA ZŁOŻENIE WNIOSKÓW

Na podstawie art.30 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2020 r. poz. 713 z późn. zm.) oraz § 3 ust.1 Uchwały Nr IV/10/2011 Rady Gminy w Drwini z dnia 31 stycznia 2011 roku w sprawie określenia warunków i trybu finansowego wspierania rozwoju sportu w gminie Drwinia (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego Nr 67, poz. 530; zm. Dz. Urz. Woj. Małopolskiego Nr 484 poz. 4678), informuję o możliwości składania wniosków o wsparcie finansowe w formie dotacji na realizację zadania w zakresie rozwoju sportu na terenie gminy Drwinia.

czytaj więcej...

PROGRAM - SPORT WSZYSTKICH DZIECI - EDYCJA 2021

Ruszył nabór wniosków do Programu „Sport Wszystkich Dzieci” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Na jego realizację w 2021 roku przeznaczono kwotę 49 mln zł.

IGRZYSKA TO KONKRETNE KORZYŚCI DLA MIESZKAŃCÓW MAŁOPOLSKI

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i prof. Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa omówili aktualny stan przygotowań do organizacji III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023...

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Drwinia

Urząd Gminy w Drwini zamieścił na stronie urzędu komunikat w związku z opadami śniegu i przypomina numery telefonów do pracowników oraz przedstawicieli firm, którzy zajmują się utrzymaniem dróg na terenie Gminy Drwinia w sezonie zimowym 2020/2021 r. ...

czytaj więcej...

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2021 r.

Urząd Gminy w Drwini informuje, że w 2021r. podmiotem odbierającym odpady komunalne od mieszkańców z terenu gminy Drwinia, wyłonionym w drodze postępowania przetargowego jest EKOM Maciejczyk Sp. J. ul. Zakładowa 29, 26-052 Nowiny.

Trwa nabór ciągły do Gminnego Centrum Opieki nad Dziećmi do lat trzech

Szanowni rodzice Niniejszym informujemy, że obecnie jest prowadzona rekrutacja uzupełniająca do Gminnego Centrum Opieki nad Dziećmi do lat trzech, w trybie ciągłym tj. do czasu zapełnienia wszystkich wolnych miejsc opieki.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

ARiMR podsumowała 2020 rok. Ile pieniędzy trafiło do rolników?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła beneficjentom w 2020 roku ok. 29 mld zł - poinformowała ARiMR. Pieniądze te trafiły do nich głównie w ramach płatności bezpośrednich i PROW. Z jakich działań najczęściej korzystali rolnicy w 2020 roku?

czytaj więcej...

Lotnisko w Balicach zbuduje terminal cargo

Większy i nowocześniejszy budynek pozwoli spełnić wymagania ruchu towarów transportowanych na pokładach samolotów oraz umożliwi przeniesienie ruchu samochodów ciężarowych z bezpośredniego otoczenia terminala pasażerskiego oraz wewnętrznego układu komunikacyjnego.

MOŻNA JUŻ SKŁADAĆ WNIOSKI W PROGRAMIE NIEPODLEGŁA

Do 18 stycznia 2021 roku do godziny 15:59 potrwa nabór wniosków o dotacje z programu \"Niepodległa\" na 2021 rok. Mogą się o nie starać samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Chodzi o wydarzenia, które będą nawiązywać do setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

FABRYKA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH POWSTANIE W JAWORZNIE

Śląskie miasto Jaworzno zostało uznane za optymalne miejsce na produkcję Izery – realizowanego przez ElectroMobility Poland polskiego debiutu w dziedzinie elektrycznych samochodów osobowych. Już jesienią 2021 roku ma nastąpić symboliczne „wbicie łopaty” pod nową inwestycję, a na 2024 rok planowane jest rozpoczęcie produkcji aut w nowej fabryce.

czytaj więcej...

Czytelnikom i Sympatykom życzy GROBLA.net

Czytelnikom i Sympatykom – życzy GROBLA.net

ZASIŁEK OPIEKUŃCZY PRZEDŁUŻONY DO 24 GRUDNIA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o wydłużeniu do 24 grudnia br. w związku z nauczaniem zdalnym, które na chwilę obecną ma trwać aż do 3 stycznia 2021 r.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.