'
Temat dniaWyniki konkursu Jak być eco! Gmina DrwiniaOstatnie pożegnanie! SportRuszyła sprzedaż biletów na ceremonie Igrzysk Europejskich
Powiat BocheńskiZarząd Powiatu z absolutorium za 2022 rok

80 rocznica pacyfikacji wsi Ispina

4 czerwca 2023 w Ispinie przy mogile pomordowanych przez hitlerowców mieszkańców wsi, będziemy obchodzić 80 rocznicę tego smutnego wydarzenia.

czytaj więcej...

Krakowski Wianek i kosmiczne hafty

W najbliższy weekend do Parku Kępińskich w Szczurowej zawita wielobarwny kalejdoskop kultury ludowej Krakowiaków Wschodnich. A wszystko za sprawą jubileuszowej, 40. edycji konkursu Krakowski Wianek.

23 maja rusza Integracja Malowana Dźwiękiem!

Ania Rusowicz, Adrianna Biedrzyńska, Natalia Lesz, Maurycy Polaski, Wojciech Sokolnicki, Jerzy Grunwald i Marek Piekarczyk to grono tegorocznych Jurorów 16. Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem” , którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kropla Dobroci.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Przewodnik do sentymentalnej podróży kolejką wąskotorową

W Polsce czynnych jest 25 kolei wąskotorowych. Każda z nich jest unikatowa i kryje ciekawą historię. Oryginalny tabor kolejowy i piękne krajobrazy sprawiają, że podróż nimi jest niezapomnianą przygodą.

czytaj więcej...

DO POCIĄGU Z ROWEREM. O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

Chętnie wybieramy przejazd jednośladem, aby odpocząć i spędzić aktywnie czas. Szerokie możliwości wyboru tras rowerowych, nawet w innej części kraju, daje dojazd do nich z wykorzystaniem pociągu. Urząd Transportu Kolejowego podsumował najważniejsze zasady przewozu rowerów w polskich pociągach.

Rowerem na majówkę

Majówka to idealny czas na rozpoczęcie sezonu rowerowego i nie ma lepszego miejsca na to niż Małopolska – najbardziej rowerowa część Polski.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Zarząd Powiatu z absolutorium za 2022 rok

Podczas dzisiejszej sesji, Rada Powiatu w Bochni udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu w Bochni. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe powiatu za 2022 r.

czytaj więcej...

Około 600 osób z powiatu do kwalifikacji wojskowej

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu bocheńskiego, która odbywa się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.

W piątek Piknik Ekologiczny na bocheńskim rynku!

Fotorelacja z pikniku!>>> Ponad tysiąc drzew jabłoni, gruszy, wiśni, lipy i grabów będzie można otrzymać podczas piątkowego Pikniku Ekologicznego pod hasłem #DrzewoDlaKlimatu, który już po raz drugi odbędzie się na bocheńskim rynku.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

WAŻNE: KOMUNIKATY LEKARZY WETERYNARII

W związku ze stwierdzeniem w dniu 27 kwietnia 2023 roku ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u ptaków dzikich tj. mewy śmieszki na terenie województwa małopolskiego, powiat tarnowski, gmina Radłów, miejscowość Zabawa-Zarzecze,

czytaj więcej...

Hospicjum domowe niesie pomoc

Towarzystwo Przyjaciół Chorych – Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni powołało nowy zarząd. Został on wybrany podczas walnego zebrania członków.

Szczepienia ochronne na terenach leśnych

Wścieklizna - Choroba ta jest jedną z najdłużej znanych i najgroźniejszych chorób odzwierzęcych. 

Piłkarski weekend 27-28 maja 2023 r.

(Już piąty mecz z rzędu wygrany przez GKS Drwinia.../ Wygrana Raby Niedary…/ Jednobramkowa porażka Promienia.../Wysoka porażka Żubra Gawłówek…/ Wygrana GKS II Drwinia…/)

czytaj więcej...

Ruszyła sprzedaż biletów na ceremonie Igrzysk Europejskich

Ruszyła sprzedaż biletów na ceremonie otwarcia (21.06) i zamknięcia (2.07) III Igrzysk Europejskich. Oba wydarzenia rozpoczną się o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie.

Piłkarski weekend 20/21 maja 2023 r.

(Zwycięstwo GKS w Tuchowie.../ Wygrana Żubra. i Raby../ Porażka Promienia i GKS II Drwinia.../)

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Wyniki konkursu Jak być eco!

Ponad 160 prac napłynęło na konkurs plastyczny „Z samochodu na rower, czyli jak być eco!”, który zorganizowano na terenie gminy Drwinia.

czytaj więcej...

Ostatnie pożegnanie!

Ze smutkiem podajemy informację o śmierci Stanisława Odrobiny, który w w latach 2003-2009 pełnił funkcję Zastępcy Wójta Gminy Drwinia.

Finał wojewódzkiego XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Za nami finał wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się w dniach 9 i 10 maja br., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach, w powiecie bocheńskim.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Marzymy o lepszej Polsce, to był temat pierwszego spotkania w Brzesku

W dniu dzisiejszym z inicjatywy Zarządu Powiatowego PSL w Brzesku oraz Adama Jarubasa - europosła odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców.

czytaj więcej...

Marzymy o lepszej Polsce

Zarząd Powiatowy PSL  w Brzesku wspólnie z europosłem Adamem Jarubasem zapraszają na otwartą debatę o przyszłości z ciekawym i intrygującym tytułem „Marzymy o lepszej Polsce\".

Tu Jest Przyszłość w Małopolsce

Dziś odbyła się w Krakowie konferencja prasowa Zarządu Regionu Małopolskiego PO RP promująca akcję #TuJestPrzyszłość, która będzie miała miejsce 15 i 16 maja w Małopolsce. 

JAKOŚĆ PALIW CIEKŁYCH I LPG W 2022 ROKU

W 2022 r. Inspekcja Handlowa zbadała jakość benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, gazu skroplonego (LPG) oraz lekkiego oleju opałowego. Do badań pobrano 1598 próbek paliw ciekłych (833 próbki benzyn i 765 oleju napędowego), 317 próbek LPG i 1 próbkę lekkiego oleju opałowego.

czytaj więcej...

Przepychanki z rolnikami na spotkaniu z M. Kuchcińskim w Dubiecku

Emocje w rolnictwie sięgają zenitu. Praktycznie codziennie rolnicy w Polsce protestują. Niektórzy rozdają warzywa, blokują drogi, inni rozsypują plewy pod domami polityków, a jeszcze inni wkraczają na spotkania polityków PiS, aby zademonstrować swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji.

ŚWIADCZENIE ZASŁUŻONYM SOŁTYSOM? NOWELIZACJA USTAWY O S.G.

9 marca 2023 r. do zaopiniowania wypłynął projekt nowelizacji u.s.g. Celem zmian jest przyznanie świadczenia sołtysom osiągającym wiek emerytalny i pełniącym funkcję przez przynajmniej 2 kadencje.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.