'
Temat dniaPowstanie tymczasowy most na Wiśle w Świniarach Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Mikluszowicach 12 lipca Bezpieczeństwo publiczneW Jodłówce powstanie rondo
Powiat BocheńskiNowy dyrektor DPS

Ponad 65 tys. zł na ochronę zabytków w powiecie bocheńskim

W Starostwie Powiatowym w Bochni wręczono symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie powiatu bocheńskiego.

czytaj więcej...

Spotkanie z podróżnikiem, fotografem i pisarzem Piotrem Strzeżyszem

W ramach realizowanego projektu „Aktywni w jesieni życia” dofinansowanego z MKiDN, Wypożyczalnia dla Dorosłych zaprasza 30 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 do sali klubu biblioteki ( ul. Mickiewicza 5 ) na spotkanie  połączone z pokazem multimedialnym, podróżnika, fotografa i pisarza Piotra Strzeżysza, autora  pięciu książek: „Campa w sakwach czyli rowerem na Dach Świata” (2011), „Makaron w sakwach czyli rowerem przez Andy i Kordyliery”(2012), „Powidoki”(2014), „Sen Powrotu” (2016) ,”Zaistnienia” (2020), który od ponad dwudziestu  lat przemierza świat na rowerze.

Przyznaj z nami Kryształy Soli dla najlepszych NGO w Małopolsce!

Znasz organizację pozarządową, która od lat inspiruje innych do działania i zmienia swoje najbliższe otoczenie? Przeciera szlaki, proponuje nowe rozwiązania, dociera do środowiska i problemów, o których inni zapomnieli? Pomóż nam docenić te stowarzyszenia i fundacje – zgłoś je już dzisiaj jako kandydata do tegorocznej Nagrody Kryształy Soli. Nabór wniosków trwa do 31 lipca 2020 r.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Nowe boiska wielofunkcyjne dla II liceum i podstawówki nr 4

W dniu wczorajszym w starostwie powiatowym Adam Korta – starosta i Ryszard Drożdżak – wicestarosta, podpisali z burmistrzem miasta Stefanem Kolawińskim umowę związaną z realizacją inwestycji pn. „Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy II Liceum Ogólnokształcące w Bochni i PSP4 w Bochni wraz z zagospodarowaniem terenu obiektami małej architektury”. W spotkaniu uczestniczył też Marek Rudnik członek zarządu powiatu w Bochni. Zgodnie z umową do końca roku przy szkole powstanie boisko do gry w siatkówkę, koszykówkę oraz trzy boiska do badmintona.

czytaj więcej...

Wirtualny spacer śladami Jana Pawła II

18 maja br. minęła 100. rocznica urodzin Jana Pawła II, którego duża część życia związana była z Małopolską. Miejscem szczególnym dla Karola Wojtyły, który został Papieżem były Wadowice, a zwłaszcza Jego dom rodzinny.

Najlepsze trasy rowerowe - tylko w Małopolsce!

Dla niedzielnych rowerzystów i rodzin z dziećmi, dla długodystansowców i lubiących wyzwania – Małopolska jest pełna malowniczych terenów, po których poruszanie się rowerem jest prawdziwą przyjemnością. A turystyka rowerowa to zdrowa i ekologiczna forma podróżowania pozwalająca odkryć na nowo bliższą i dalszą okolicę.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Powstanie tymczasowy most na Wiśle w Świniarach

Most pontonowy powstanie na styku dwóch powiatów bocheńskiego i proszowickiego. Przeprawa będzie zlokalizowana pomiędzy Świniarami a Sierosławicami, w miejscu gdzie przed laty funkcjonował prom. W tej sprawie Starosta Bocheński Adam Korta w Nowym Brzesku podpisał list intencyjny z innymi samorządowcami.

czytaj więcej...

Nowy dyrektor DPS

Sebastian Lewandowski został pełniącym obowiązki dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Decyzja w tej sprawie zapadła wczoraj podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Bochni. Funkcję swoja pełni od 6 lipca do czasu wyłonienia nowego dyrektora w konkursie.

Jedyna w Małopolsce klasa o profilu cyberbezpieczeństwo powstanie w I LO w Bochni

Wczoraj w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej Jerzy Pączek wicedyrektor I LO w Bochni odebrał certyfikat potwierdzający zakwalifikowanie się szkoły do programu „CYBER.MIL z KLASĄ”.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Akcja krwiodawstwa w Mikluszowicach 12 lipca

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 12 lipca 2020 roku, na parkingu kościelnym w Mikluszowicach z udziałem ambulansu.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

czytaj więcej...

W Jodłówce powstanie rondo

Starosta Bocheński Adam Korta oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa podpisali porozumienie w sprawie współfinansowania opracowania dokumentacji projektowej dla budowy ronda na granicy obu powiatów w Jodłówce i Jasieniu.

UWAGA! Utrudnienia na skrzyżowaniach ulic Krzeczowska, Poniatowskiego, Trudna i Brzeska!

Rozpoczęły się prace drogowe zmierzające do wprowadzenia ruchu okrężnego na skrzyżowaniach ulic Krzeczowska, Poniatowskiego, Trudna i Brzeska w Bochni. Nową organizację planuje się wprowadzić do końca lipca br.

Tym razem Unia Tarnów lepsza w rzutach karnych

GKS Drwinia - Unia Tarnów, 1 – 1 (0:1), bramki zdobyli: Dominik Wardzała 25\', Michał Guja 90+ z karnego. W rzutach karnych lepsza okazała się Unia i wygrała serie 5:3

czytaj więcej...

W sobotę GKS podejmie Unię Tarnów w rozgrywkach Pucharu Polski

W sobotę 4 lipca 2020 roku drużyna GKS Drwinia podejmie u siebie (stadion w Drwini) zespół Unii Tarnów w ramach rozgrywek kolejnej rundy Pucharu Polski.

Puchar dla GKS Drwinia

W dniu wczorajszym na stadionie w Drwini odbył się finałowy mecz rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bochnia.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Paczki żywnościowe od PCK

Już po raz drugi Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwini paczki żywnościowe.

czytaj więcej...

Grobla - piorun uderzył w dom

Dzisiaj w godzinach popołudniowych w miejscowości Grobla (lokalna nazwa ulicy Ławy) w czasie nagłej burzy piorun uderzył w budynek mieszkalny.

Rusza rekrutacja do Gminnego Centrum Opieki nad Dziećmi do lat trzech

Od dnia 23 czerwca 2020 roku rusza pierwsza rekrutacja do Gminnego Centrum Opieki nad Dziećmi do lat trzech.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Jak głosowali mieszkańcy powiatu i gminy Drwinia

Już w najbliższym czasie PKW ogłosi i potwierdzi oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta RP. Na podstawie opublikowanych protokołów z wyborów informujemy o wynikach i głosach oddanych na kandydatów w powiecie bocheńskim oraz na terenie gminy Drwinia i w Obwodowych Komisjach Wyborczych:

czytaj więcej...

Podajemy frekwencje w wyborach Prezydenta RP o godzinie 12:00

Frekwencja na terenie całej Polski według danych opublikowanych przez PKW o godzinie 12:00 wynosiła 24,08 % Na terenie Małopolski frekwencja wyniosła 25,52 % W powiecie bocheńskim frekwencja wyniosła 25,97 % W gminie Drwinia frekwencja wynosiła 24,78 %

Informacyjny materiał wyborczy PKW

Nowa kampania edukacyjna PKW to kilkanaście zaplanowanych przez Państwową Komisję Wyborczą spotów informacyjnych związanych ze zbliżającymi się wyborami na Prezydenta RP. 

Już za trzy dni wybory

Już za trzy dni wybory, w których wybierać będziemy Prezydenta RP. Po wielu zmianach spowodowanych koronawirusem wyznaczony został termin na 28 czerwca – I tura oraz 12 lipca II tura.

czytaj więcej...

USŁUGI: profesjonalnego prania:

USŁUGI: profesjonalnego prania:

Część IV - Grobla w nowej sytuacji po 1918 r.

Wieś galicyjska, wyniszczona przez wojnę wkroczyła w okres niepodległości. Równocześnie charakterystyczne dla polskiej galicyjskiej wsi było przeludnienie oraz duża liczba małych, a nawet karłowatych gospodarstw chłopskich. To wymagało przebudowy i przeprowadzenia reform - przede wszystkim reformy rolnej...

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.