'
Temat dniaPonad 3,7 mln zł dla małopolskich szkół Bezpieczeństwo publicznePodinspektor Jarosław Kmieć nowym Komendantem Powiatowym Policji w Bochni Powiat BocheńskiXXVI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych
SportWyjątkowy czerwcowy weekend w Małopolsce, pełen sportowych emocji

LIST OTWARTY STOWARZYSZENIA POLSKICH MEDIÓW

Prosimy Czytelników o zapoznanie się z Listem Otwartym Stowarzyszenia Polskich Mediów, którego członkiem jest również redaktor naczelny Grobla.net Krzysztof Szwiec. LIST OTWARTY STOWARZYSZENIA POLSKICH MEDIÓW SKIEROWANY DO DZIENNIKARZY, WYDAWCÓW I CZYTELNIKÓW

czytaj więcej...

Flaga ukraińska na Kopcu Kościuszki w Krakowie

W związku z wczorajszym usunięciem przez posła Grzegorza Brauna z krakowskiego Kopca Kościuszki flagi ukraińskiej - dziś wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz prezes Komitetu Kopca Kościuszki prof. dr hab. Piotr Dobosz w symbolicznym geście wspólnie zawiesili tę flagę w tym miejscu ponownie. Obecny był również Wiaczesław Wojnarowski - konsul generalny Ukrainy w Krakowie.

WIELKA REWOLUCJA W JĘZYKU POLSKIM!

MIESZKAŃCY MIAST PISANI WIELKĄ LITERĄ, ZMIANY DOTKNĄ TEŻ NAZW URZĘDOWYCH

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Ogłoszenie Programu Polskie szlaki turystyczne Edycja 2024 finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło Program „Polskie szlaki turystyczne”. Edycja 2024. finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

czytaj więcej...

Pierwsze posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej IX Kadencji

Pierwsze posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej IX Kadencji już za nami. Rada została powołana 23 kwietnia 2024 r., a 9 maja jej członkowie otrzymali nominacje od Ministra Sportu i Turystyki, Sławomira Nitrasa. Przewodniczącym Rady POT IX Kadencji został Tomasz Kobierski.

Daj się zaprosić do Żegociny

Najdalej na południe wysunięta gmina powiatu bocheńskiego to Żegocina.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

XXVI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych

W niedzielę 9 czerwca w centrum miasta Nowego Wiśnicza odbyła się XXVI Parada Orkiestr Dętych. To cykliczne wydarzenie zaplanowano w ramach tegorocznych Dni Wiśnicza i Jarmarku Wiśnickiego.

czytaj więcej...

Ogromne zainteresowanie bocheńską Porodówką

Ponad osiemdziesiąt osób wzięło udział w Dniu Otwartym Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Neonatologicznego Szpitala Powiatowego w Bochni, który zorganizowano w sali szkoleniowej Centrum Ratownictwa Medycznego. Termin wydarzenia zbiegł się z kończącym Tygodniem Godnego Porodu.

W powiecie bez większych zmian

W czasie poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Bocheńskiego wyłonione zostały władze, które będą przewodniczyć pracy Rady Powiatu oraz Zarządu Powiatu na czele ze starostą i wicestarostą oraz członkami zarządu.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Podinspektor Jarosław Kmieć nowym Komendantem Powiatowym Policji w Bochni

10 czerwca br. o godzinie 9, w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Bochni odbyła się uroczysta zbiórka w trakcie której z obowiązkami Komendanta jednostki po 5 latach pożegnał się insp. Jerzy Polczyk. Nowym szefem komendy został podinsp. Jarosław Kmieć.

czytaj więcej...

Akcja krwiodawstwa w dniu 9 czerwca 2024 r.

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 9 czerwca (niedziela) 2024 roku w Ośrodku Zdrowia w Dziewinie z udziałem ambulansu.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

W bocheńskim szpitalu ruszyła modernizacja Centrum Diagnostyki

Ruszyła przebudowa Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Bochni...

Piłkarski weekend 15-16 czerwca 2024 r.

Na placu boju Bocheński i GKS Drwinia...

czytaj więcej...

Konferencja Prasowa NIK na temat nieprawidłowości w resorcie sportu

RELACJA na żywo! Organizacja, przyznawanie środków i realizacja przedsięwzięć w ramach konkursu Sport dla wszystkich.

Piłkarski weekend 8-9 czerwca 2024 r.

(Bocheński wygrał z Dalinem.../ GKS uległ liderowi w Bieczu.../ Zryw lepszy od Żubra.../ W ostatnim spotkaniu B kasy Raba wygrała z Polanką 6 bramkami...)

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Akcja krwiodawstwa w dniu 9 czerwca 2024 r.

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 9 czerwca (niedziela) 2024 roku w Ośrodku Zdrowia w Dziewinie z udziałem ambulansu.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

czytaj więcej...

W piątek kolarze przejadą przez tereny gminy Drwinia

Kolumna 62.Małopolskiego Wyścigu Górskiego na Rondzie w Świniarach, gm. Drwinia - nagranie!

VI Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia

Klub Strzelecki LOK Puszcza Dziewin zaprasza w niedzielę 2 czerwca w godz. 15.00 - 18.00 na otwarty VI Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia dla dzieci i młodzieży z karabinka pneumatycznego na strzelnicy pneumatycznej w Domu Kultury w Dziewinie

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Ponad 3,7 mln zł dla małopolskich szkół

W ramach Programu „Posiłek w szkole i w domu” - Ponad 3,7 mln zł trafi do 84 publicznych szkół podstawowych z Małopolski w ramach wieloletniego rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu”...

czytaj więcej...

Święto Małopolski 2024

Już 9 czerwca, w malowniczych przestrzeniach krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego, odbędzie się kolejna odsłona Święta Małopolski. W tym roku przygotowaliśmy dla Was program tak bogaty i różnorodny, że każdy - niezależnie od wieku - znajdzie tu coś dla siebie, bo przecież jednym z głównych celów przyświecających wydarzeniu jest łączenie pokoleń!

Na Rynku w Bochni prezentowali się kandydaci Trzeciej Drogi do PE

Dziś o godzinie 16:00 na Rynku w Bochni odbył się briefing prasowy, w którym prezentowali się kandydaci do Europarlamentu. W gronie osób starających się o głosy wyborców był Adam Jarubas z numerem 1 na liście Trzeciej Drogi (obecny Europoseł), oraz wspierający listę: Krzysztof Jan Klęczar obecny wojewoda z numerem 10 na liście.

Powiat Bocheński pozyskał środki na usuwanie skutków osuwisk

Południowa część powiatu bocheńskiego, ze względu na swoje ukształtowanie terenu i budowę geologiczną, to obszary o dużej liczbie osuwisk.

czytaj więcej...

Program Aktywna Szkoła cieszy się zainteresowaniem szkół i samorządów w całej Polsce

UWAGA DYREKTORZY SZKÓŁ: Nabór do programu „Aktywa Szkoła” Ministerstwa Sportu i Turystyki przedłużony do 19 kwietnia!

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.