'
Temat dniaDEKRET BISKUPA TARNOWSKIEGO ANDRZEJA JEŻA Województwo MałopolskieMałopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki Bezpieczeństwo publiczneBędzie bezpieczniej w Baczkowie
Gmina DrwiniaZawieszone zajęcia w szkole w Grobli

DLA OJCA ŚWIĘTEGO

Wyjątkowy koncert z okazji pontyfikatu przygotował również działający przy Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie - Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. 

czytaj więcej...

Katolicki Nobel dla sióstr Dominikanek za pomoc w bocheńskim DPS

Co roku w ramach obchodów Dnia Papieskiego Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia przyznaje wyróżnienia TOTUS TUUS. W tym roku jedna ze statuetek anioła autorstwa Wincentego Kuźmy, trafiła do Sióstr Dominikanek oraz ks. Piotr Dydo-Rożniecki. Opiekowali się oni niepełnosprawnymi podopiecznymi bocheńskiego DPS-u zakażonymi koronawirusem.

Festiwal Piosenki - Integracja malowana dźwiękiem

Mimo pandemii i wielu obaw 13. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” odbędzie się. Tegoroczna edycja, opóźniona z wiadomych względów może być najlepsza. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem. Finał zaplanowano na 8 października w Hali Widowiskowo – Sportowej. Wcześniej odbędą warsztaty dla uczestników i ciekawe wydarzenia towarzyszące.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Tropem inwestycji - kolejne trasy pieszo-rowerowe

Kolejne trasy pieszo-rowerowe powstają na terenie gminy Drwinia. Już dzisiaj gmina może się pochwalić bardzo dobrymi efektami inwestycji w bezpieczeństwo i ekologię. Potrzeba takiej infrastruktury, nie tylko na terenie gminy Drwinia, wynika w dużej mierze ze zmiany sposobu spędzania wolnego czasu przez bardzo liczne rzesze miłośników aktywnego i zdrowego wypoczynku, ale również podyktowane jest troską o ich bezpieczeństwo na drodze.

czytaj więcej...

Nietypowa 13. edycja weekendu z zabytkami!

W tym roku weekend z zabytkami odbędzie się w zupełnie innym wymiarze. W związku z panującą sytuacją organizatorzy proponują bocheńskie szlaki spacerowe.

Tajemnice wypraw Tytusa Chałubińskiego

W stolicy Podhala również do zobaczenia nowa wystawa Muzeum Tatrzańskiego. Jest ona poświęcona niezwykłej postaci patrona instytucji - doktora Tytusa Chałubińskiego, a zorganizowana w 200. rocznicę jego urodzin.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Informacyjny materiał filmowy dla kierowców

Skrzyżowanie ulic Trudna, Brzeska, Krzeczowska i Poniatowskiego do niedawna było jednym z najbardziej zakorkowanych miejsc na mapie drogowej Bochni. Aby temu zapobiec władze powiatu bocheńskiego zdecydowały o wprowadzeniu nietypowego rozwiązania w tym rejonie.

czytaj więcej...

Konkurs ekoselfie

Jesteś kreatywny, a do tego pasjonujesz się fotografią. Wykorzystaj to i zrób sobie zdjęcie lub nagraj krótki filmik, a wszystko to z motywem EKO. Podziel się z nami swoim pomysłem na ekologiczne życie i zgarnij atrakcyjną nagrodę!

Informacja dot. funkcjonowania Domu Opieki Jestem w Grobli

Po sytuacji związanej z zachorowaniami na covid, Dom Opieki działa już normalnie. Ośrodek jest odblokowany, 4 Podopiecznych dochodzi jeszcze do zdrowia w szpitalu, pozostali z diagnozą jako ozdrowieńcy wrócili do Ośrodka. Zdrowi są już także członkowie Personelu. W tym tygodniu planowane są nowe przyjęcia.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

DEKRET BISKUPA TARNOWSKIEGO ANDRZEJA JEŻA

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, biskup tarnowski Andrzej Jeż ponownie udziela na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania.

czytaj więcej...

Będzie bezpieczniej w Baczkowie

Na drodze wojewódzkiej  w Baczkowie będzie bezpieczniej. W miejscu w którym w samym 2020 roku zginęło pięć osób, zostanie ustawiony fotoradar. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Bochni radni zdecydowali o przeznaczeniu 100 tysięcy złotych na ten cel.

KOMUNIKAT INSPEKTORA SANITARNEGO W BOCHNI

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2 z dnia 07.10.2020, godzina 08:00...

Piłkarski weekend 17/18 października 2020 r.

(Mecz GKS II odwołany z powodu kwarantanny gości.../Mecz Raby Niedary odwołany z powodu kwarantanny gości.../ Wygrana Promienia po nerwowym spotkaniu.../ Mecz Żubra Gawłówek odwołany z powodu złego stanu boiska.../) Trudna sytuacja dla powiatu bocheńskiego w każdej dziedzinie. Sytuacja wywołana koronawirusem wymusza powrót do restrykcji. Niestety wszyscy razem zapomnieliśmy o zbiorowym bezpieczeństwie i jak bumerang, tym razem do nas, wraca obraz włoskiej Lombardii z okresu wiosny...

czytaj więcej...

Piłkarski weekend 10/11 października 2020 r.

(Ważny punkt GKS zdobywa w Gorlicach.../ GKS II przegrał w Rzezawie.../ Raba przegrała u siebie.../ Mecz Żubra odwołany.../ Mecz Promienia odwołany.../) Już w sobotę zmagania piłkarskie rozpocznie GKS Drwinia. Drużyna Rafała Polichta pojedzie do Gorlic, by powalczyć o ligowe punkty, z którymi kiepsko. Być może coś się odmieni? Początek spotkania 15:00...

Złoto i dwa srebra na Mistrzostwach Polski dla Joanny Wawrzonowskiej (z domu Tomala)

Na odbywających się we Wrocławiu Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w strzelectwie sportowym złoty medal i dwa srebrne wywalczyła Joanna Tomala (obecnie Wawrzonowska) z klubu Flota Gdynia...

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Zawieszone zajęcia w szkole w Grobli

Na wniosek Dyrektora Szkoły oraz w oparciu o opinię Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bochni Nr NHD-32-45/20 z dnia 11.10.2020 r. organ prowadzący wyraził zgodę na zawieszenie zajęć na czas od dnia 12 października 2020 r do dnia 16 października 2020 r.

czytaj więcej...

Szkoła w Świniarach zawiesza zajęcia stacjonarne

Urząd Gminy w Drwini podał informację o zawieszeniu zajęć stacjonarnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świniarach w klasie VI i VII oraz oddziale przedszkolnym.

Mapa - pomocnik rowerzystów i piechurów

Staraniem Gminy Drwinia wydana została miniaturowa, składana mapa turystyczna obejmująca swoim zasięgiem tereny od Igołomi i Niepołomic na zachodzie, po Uście Solne i Rzezawę na wschodzie.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki

Miejscem tegorocznych Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki było „polskie Monte Cassino” – Opactwo Benedyktynów w Tyńcu – miejsce niezwykłe, przyciągające turystów, wiernych i pątników malowniczym położeniem i ciekawą historią.

czytaj więcej...

Wystartował konkurs Małopolskie Orkiestry Dęte 2020

To konkurs, w którym można zdobyć pieniądze m.in. na instrumenty, akcesoria muzyczne czy stroje dla orkiestr dętych działających w naszym regionie. Województwo Małopolskie przeznaczyło na ten cel 350 tys. zł. wsparcia. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 9 października.

Pedagog poszukiwany - Knkurs!

Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni ogłasza nabór na stanowisko: PEDAGOG w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni w wymiarze pełnego etatu w Projekcie „Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Bocheńskim” współfinansowanego ze środków UE.

Komunikat dla słuchaczy UTW Drwinia

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drwini informuje wszystkich Słuchaczy i Sympatyków, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem zawiesza wszystkie zajęcia UTW aż do odwołania...

czytaj więcej...

Drogie euro, wyższe dopłaty bezpośrednie za 2020 rok

Europejski Bank Centralny podał oficjalny kurs Euro, po którym na złotówki będą przeliczane płatności bezpośrednie za 2020 rok. To aż 4,5462 zł za 1 Euro. Kiedy zatem poznamy stawki dopłat za ten rok?

Informatyk poszukiwany

Starostwo poszukuje specjalisty, którego głównym zadaniem będzie udział w pracach związanych z wdrożeniem systemów informatycznych w ramach projektu „Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim”

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.