'
Temat dniaUmiejętności! Zawód! Przyszłość!  Bezpieczeństwo publiczneRemiza w Ispini przekazana jednostce OSP Województwo MałopolskieKonferencja prasowa radnych SWM
Powiat BocheńskiBocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

W niedzielę kncert kolęd w Drwini

W nadchodzącą niedzielę 29 stycznia w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Drwini...

czytaj więcej...

Spotkania z poezją - Wieczór autorski Justyny Marii Mączki

Miłośników poezji zapraszamy w dniu 28 stycznia (sobota) 2023 roku do Uścia Solnego, gdzie z sympatykami poezji spotka się autorka nowego tomiku wierszy pt. „Myśli Powoje” Justyna Maria Mączka – poetka z Uścia Solnego.

Na NOWY ROK (nie tylko o pokusach)

Dzień dobry wszystkim!

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Przewodnik turystyczny - nowa pozycja wydawnicza

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa publikacja związana z Bocheńszczyzną - Przewodnik turystyczny to zbiór propozycji 24 wycieczek po najpiękniejszych zakątkach powiatu bocheńskiego.

czytaj więcej...

Turystyczne Skarby Małopolski odkryte!

Małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki były okazją do ogłoszenia zwycięzców i wyróżnionych w tegorocznym Konkursie Turystyczne Skarby Małopolski. Uroczysta gala odbyła się w piątek 28 października 2022 r. w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Miejsca, które znamy i lubimy

Małopolska daje swoim Mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i harmonię. Stawia na wartości i kreatywność, które znajdują odzwierciedlenie w konkretnych miejscach, tworzonych przez pasjonatów. Prawdopodobnie dlatego Małopolska należy do najchętniej odwiedzanych miejsc w całej Polsce.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Umiejętności! Zawód! Przyszłość! 

Umiejętności! Zawód! Przyszłość! - pod tym hasłem odbył się Festiwal Zawodów w bocheńskiej budowlance. Mury Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni odwiedziło niemal 700 ósmoklasistów.

czytaj więcej...

Bocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

To niewątpliwie powód do dumy! Szpital Powiatowy w Bochni znalazł się w gronie trzech najlepszych szpitali położniczych w Małopolsce. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że zostało przyznane przez same mamy. Warto dodać, że to kolejny ranking, w którym bocheńska „porodówka” wypadła tak dobrze.

Noworoczne spotkanie opłatkowe ludowców w Ujeździe

Tegoroczne spotkanie opłatkowe Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu bocheńskiego było osiemnastym z kolei. Tym razem zorganizowane zostało w miejscowości Ujazd na terenie gminy Trzciana.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Remiza w Ispini przekazana jednostce OSP

Data 29 stycznia 2023 roku zostanie grubymi literami zapisana w kronikach jednostki OSP Ispina.

czytaj więcej...

Dwie seniorki dały się oszukać na wnuczka

Do wielu prób wyłudzenia pieniędzy doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu bocheńskiego. Oszuści dzwonili do bocheńskich seniorów i wykorzystując metodę „na wnuczka” i „na policjanta” przedstawiali im zmyśloną historię o potrąceniu przez krewnego starszych osób kobiety w ciąży i konsekwencjach, których można uniknąć tylko poprzez potencjalne „wykupienie się”.

Sylwestrowe cuda na stacjach paliw

Jaka będzie cena oleju napędowego 1 stycznia 2023 roku? Od 1 stycznia 2023 roku wraca podatek VAT na paliwa w wysokości 23%. Po wprowadzeniu rządowych tarcz antyinflacyjnych na początku tego roku został on obniżony do 8%...

GKS Drwinia już po pierwszym sparingu

Jak przekazują przedstawiciele GKS Drwinia drużyna jest już po pierwszym sprawdzianie tej wiosny.

czytaj więcej...

Zaproszenie do kolejnej edycji programu strzeleckiego

Klub Strzelecki Ligi Obrony Kraju \"PUSZCZA\" Dziewin zaprasza na kolejną edycją otwartych treningów strzeleckich w ramach programu pn. \"Strzelnica 2023\" skierowanego do pasjonatów tego sportu.

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY

W sprawie wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu sportu.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Uroczyste spotkanie Krwiodawców z Drwini

Gminne Centrum Kultury i Promocji Drwini z siedzibą w Grobli było miejscem spotkania krwiodawców z Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Drwini.

czytaj więcej...

Komunikat ws. zakupu węgla dla gospodarstw domowych w 2023 r.

Wójt Gminy Drwinia informuje o możliwości składania wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych  w 2023 r.  

Bieńkowice - Jasełka - w roli głównej mieszkańcy sołectwa

W dniu dzisiejszym świetlica w Bieńkowicach wypełniła się mieszkańcami sołectwa, którzy przybyli na przedstawienie tradycyjnych Jasełek, które przygotowali sami mieszkańcy.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Konferencja prasowa radnych SWM

Poniżej publikujemy notatkę z konferencji prasowej poświęconej sytuacji pielęgniarek w małopolskich szpitalach oraz próbie odwołania Pana Krzysztofa Nowaka z funkcji Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

czytaj więcej...

Spotkania na temat rozwoju Małopolski

Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza na konferencje \"4 lata dla Małopolski. Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027\". Zaplanowane na styczeń i luty wydarzenia odbędą się w: Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu, Proszowicach, Tarnowie i Krakowie.

Uczciwa Polska w Tarnowie

W czasie tradycyjnego spotkania opłatkowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w auli im. Wiesława Wody prezes Władysław Kosiniak-Kamysz prezentował zebranym program „Uczciwa Polska”.

Nowe kwoty limitów w kampanii samorządowej

Minister Finansów wydał szereg rozporządzeń dotyczących podwyższenia limitów wydatków w wyborach. Wśród nich regulacje dotyczące startu do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego.

czytaj więcej...

Ziemia zamiast do rolników trafi do spółek Skarbu Państwa?

Część gruntów z KOWR zamiast do rolników indywidulnych trafi do spółek Skarbu Państwa? Do rolników indywidulanych trafiać mają grunty rolne powracające po zakończonej dzierżawie. Niemniej jednak Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa bierze również pod uwagę opcję zawarcia w trybie bezprzetargowym umów dzierżawy z jednoosobowymi spółkami Skarbu Państwa.

Uwaga rolnicy - wnioski tylko do 30 grudnia!

Tylko do końca roku rolnicy mają czas, by starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.