'
Temat dniaNowoczesny tomograf komputerowy będzie w bocheńskim szpitalu Powiat BocheńskiBlisko 140 tysięcy złotych na ochronę zabytków w powiecie bocheńskim Turystyka i RekreacjaPOLACY LAST MINUTE
Bezpieczeństwo publiczneCzy opryski są przyczyną zatruć pszczół?

Finał 43. edycji Echa Trombity

Serdecznie zapraszamy w dniach 23-25 czerwca br. do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu na finał 43. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY z udziałem najlepszych zespołów Małopolski.

czytaj więcej...

Jubileusz szkoły muzycznej

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach jest publiczną szkołą gminną powołaną w 2011 roku z inicjatywy wójta Jana Pająka. Już we wrześniu szkoła będzie obchodzić swoje 10 – lecie.

Powiatowe Zielone Świątki

Święto zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świątek, to już wieloletnia tradycja, która towarzyszy uroczystościom kościelnym, ale jest również świętem polskiego chłopa i świętem ludowym obchodzonym od 1904 roku.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

POLACY LAST MINUTE

SEKRETY PILOTÓW WYCIECZEK Polak na wakacjach to dopiero zjawisko. Narzekamy, marudzimy, puszczają nam hamulce, odpinamy wrotki i jedziemy przed siebie. Bez trzymaki! Niech się dzieje. A jak się źle zadzieje, to do odpowiedzialności zostanie pociągnięty rezydent albo pilot wycieczki. Jacy jesteśmy na wakacjach? Sięgnij po „Polacy last minute”, a sam się przekonasz.

czytaj więcej...

Rowerowo w rytmie eko

Długi weekend, ciepłe czerwcowe dni i zbliżające się wakacje zachęcają do tego by wsiąść na rower, ruszyć przed siebie, odkrywać nowe miejsca i wracać do tych dobrze znanych. 

Dołącz do sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom!

Prowadzisz obiekt noclegowy, punkt gastronomiczny, sklep lub serwis rowerowy? Masz firmę zajmującą się przewozem osób lub plac parkingowy w pobliżu jednej z tras rowerowych sieci VeloMałopolska? A może jesteś właścicielem atrakcji chętnie odwiedzanej przez turystów? Sprawdź, jakie kryteria musisz spełnić, by dołączyć do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Nabór trwa do 31 maja.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Julia Kołos najlepsza w konkursie kulinarnym

Już po raz czwarty odbył się konkurs BLACK BOX „Wyczaruj potrawę” o tytuł Kulinarnego Mistrza Zespół Szkół nr 3 w Bochni-Ekonomik w którym wzięli udział najlepsi uczniowie klas gastronomicznych.

czytaj więcej...

Blisko 140 tysięcy złotych na ochronę zabytków w powiecie bocheńskim

W Starostwie Powiatowym w Bochni wręczono symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie powiatu bocheńskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

Zarząd Powiatu w Bochni rozstrzygnął konkurs ofert na realizację zadań publicznych powiatu bocheńskiego w 2021 roku w zakresie kultury, kultury fizycznej i turystyki. Dofinansowanie otrzymało 28 zadań na łączną kwotę 91,5 tysięcy złotych.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Ruszyły prace w Majkowicach i Bogucicach

Rozpoczęły się prace przy rozbudowie drogi powiatowej w Majkowicach i Bogucicach. Inwestycja, która pochłonie prawie 8 milionów złotych potrwa do końca roku.

czytaj więcej...

Nowoczesny tomograf komputerowy będzie w bocheńskim szpitalu

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu bocheńskiego. Do Szpitala Powiatowego w Bochni trafi nowoczesny 32-rzędowy tomograf komputerowy. Urządzenie zastąpi stary, wysłużony aparat. Zakup tomografu był możliwy dzięki wsparciu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej II. Starostwo Powiatowe w Bochni, przekazało na jego zakup 500 tys. zł, zaś brakujące środki zapewnił szpital.

Czy opryski są przyczyną zatruć pszczół?

ŚOR niebezpieczne dla pszczół: czy to stwierdzenie jest oparte na faktach? Rośnie liczba przypadków zatruć pszczół przez niewłaściwe stosowanie środków ochrony roślin. Ale zdecydowana większość doniesień na ten temat nie znajduje potem potwierdzenia w faktach.

Piłkarski weekend 19/20 czerwca 2021 r.

( Promień potwierdził swoje aspiracje.../ GKS II uległ Tarnavi../ Raba wysoko przegrała w Żegocinie.../ Z przykrością informujemy, że nasz najlepszy zespół GKS Drwinia pożegnał się z honorem z IV ligą…/) Żegnamy jutro zespoły występujące w IV lidze. Ostatnia kolejka wiosny i poznamy ostateczny układ...

czytaj więcej...

Zaległe mecze 19 kolejki A klasy

( Zdecydowana wygrana Raby w derbach.../ Porażka GKS II w Lipnicy.../) A klasa rozegra mecze zaległej 19 kolejki, w której zagrają zespoły z gminy Drwinia. W środę GKS II zagra w Lipnicy Murowanej, a w czwartek czekają kibiców derby w Niedarach pomiędzy Rabą i Żubrem.

Piłkarski weekend 12/13 czerwca 2021 r.

( Aż 7 bramek w Drwini.../ Porażka Żubra w Kobylu.../ GKS II Drwinia lepszy w derbach.../) W niedzielne popołudnie na stadionie w Drwini drużyna GKS rozegra mecz pożegnalny sezonu 2020/2021 przed własną publicznością. Nastroje wśród kibiców i sympatyków nie są najlepsze i nie ma co ukrywać, że małe są szanse aby było inaczej.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

W dalszym ciągu trwa rekrutacja seniorów!

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwini informuje, że trwa ciągła rekrutacja do Dziennego Domu Senior+ w Woli Drwińskiej.

czytaj więcej...

Zapraszamy krwiodawców do Dziewina w dniu 9 maja

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 09 maja 2021 roku, przy Ośrodku Zdrowia w Dziewinie z udziałem ambulansu.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

Informacja dla kandydatów do pierwszej klasy

Informacja dla kandydatów do pierwszej klasy Szkoły Muzycznej I st. im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Krzysztof Kołodziejczyk wyróżniony nagrodą Amicus Hominum

Wspierają osoby niepełnosprawne, organizują ciekawe inicjatywy społeczne, zachęcają innych do działania - to tylko kilka z przykładów tego, jak laureaci nagród Amicus Hominum i Kryształy Soli zmieniają Małopolskę na lepsze. Podczas tegorocznej gali poznaliśmy laureatów obu prestiżowych wyróżnień. 

czytaj więcej...

Twój głoś może sprawić wiele radości

Ponad 230 projektów czeka na głosy Małopolan! Do głosowania w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dopuszczono rekordową liczbę zadań. O tym, które z nich zostaną zrealizowane, zdecydują Mieszkańcy Małopolski. Głosowanie potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Do rozdysponowania jest 12 milionów złotych!

Będzie budowana nowa droga w Majkowicach i Bogucicach

4,8 miliona złotych na drogę powiatową w Majkowicach i Bogucicach... Powiat Bocheński otrzymał prawie 4,8 miliona złotych dofinansowania z przeznaczeniem na rozbudowę drogi powiatowej w Majkowicach i Bogucicach.

NOWY PRZEDMIOT - HISTORIA TAŃCA

Do konsultacji publicznych przekazano projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół.

czytaj więcej...

Jarosław Kalinowski o szansach i zagrożeniach w nowej WPR"?

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu udzielonego przez Jarosława Kalinowskiego - Posła do Parlamentu Europejskiego - Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), którego udzielił dla redakcji topagrar.pl...

PATOSTREAMING: TEMIDA MÓWI DOŚĆ!

W sieci krążą wstrząsające nagrania. Na jednym z nich widać młodego mężczyznę. Wchodzi do szamba. Skacze do kontenera ze śmieciami. Rozbija sobie cegły na głowie.

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.