'
Temat dniaUwaga: urząd uruchamia generator do małych grantów Turystyka i RekreacjaRusza II edycja konkursu Turystyczne Skarby Małopolski Gmina DrwiniaOGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACY
SportRozmowa z nowym trenerem GKS Drwinia

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy!

Jak co roku w trzecią niedzielę sierpnia (w tym roku będzie to 16 VIII) Starostwo Powiatowe w Bochni wspólnie z parafią pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni organizuje tradycyjne Dożynki Powiatowe.

czytaj więcej...

Ponad 65 tys. zł na ochronę zabytków w powiecie bocheńskim

W Starostwie Powiatowym w Bochni wręczono symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie powiatu bocheńskiego.

Spotkanie z podróżnikiem, fotografem i pisarzem Piotrem Strzeżyszem

W ramach realizowanego projektu „Aktywni w jesieni życia” dofinansowanego z MKiDN, Wypożyczalnia dla Dorosłych zaprasza 30 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 do sali klubu biblioteki ( ul. Mickiewicza 5 ) na spotkanie  połączone z pokazem multimedialnym, podróżnika, fotografa i pisarza Piotra Strzeżysza, autora  pięciu książek: „Campa w sakwach czyli rowerem na Dach Świata” (2011), „Makaron w sakwach czyli rowerem przez Andy i Kordyliery”(2012), „Powidoki”(2014), „Sen Powrotu” (2016) ,”Zaistnienia” (2020), który od ponad dwudziestu  lat przemierza świat na rowerze.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Rusza II edycja konkursu Turystyczne Skarby Małopolski

Odkryj Małopolskę na nowo i zdecyduj, co w regionie podoba Ci się najbardziej! Rusza kolejna edycja konkursu \"Turystyczne Skarby Małopolski\". Zapraszamy do wyruszenia w podróż po Małopolsce i odkrywania jej różnorodnych twarzy.

czytaj więcej...

Konkursu Ofert EkoMałopolska 2020

Ogłoszony przez Zarząd Województwa Małopolskiego otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego cieszy się ogromną popularnością. Pytania i wątpliwości organizacji pożytku publicznego, które chcą wziąć w nim udział, zostaną wyjaśnione podczas webinariów 4 sierpnia br. o godz. 14.00 i 16.00.

Zdrowa i bezpieczna zabawa podczas Juliady

W tym roku przypada 22. edycja Juliady, imprezy sportowo-rekreacyjnej dla młodzieży z Małopolski. Wydarzenie odbędzie się 18-19 lipca w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Środki z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla powiatu

310 tys. zł. otrzymał Powiat Bocheński na realizację trzech projektów w ramach naboru wniosków z programu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet społeczny. Bezpieczny dom”. W wyniku rozstrzygnięcia naboru Dom Pomocy Społecznej otrzymał 250 tys. wsparcia, Dom Dziecka 50 tys., a Ośrodek Interwencji Kryzysowej 10 tys. zł.

czytaj więcej...

Partnerski Powiat Saarlouis pomógł powodzianom z gminy Łapanów

Przemierzyli 1250 kilometrów, aby wspomóc mieszkańców gminy Łapanów, którzy ucierpieli podczas czerwcowej powodzi. Ośmiu strażaków z partnerskiego Powiatu Saarlouis przywiozło dary od społeczności, samorządu i przedsiębiorców.

Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej poszukiwany!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni poszukuje pracownika na stanowisko Koordynatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Oferty można składać do końca lipca.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Ponad 3 promile za kierownicą samochodu

Ponad 3 promile alkoholu miał mężczyzna, który w środę rano wsiadł za kierownicę fiata seicento. Został zatrzymany przez innych kierowców w Krzeczowie i oddany w ręce policjantów.

czytaj więcej...

Komunikat Domu Opieki Jestem w Grobli

Poniżej krótka informacja odnoszącą się do liczby zgonów w Ośrodku, w której wskazujemy, jak w praktyce należałoby traktować statystyki, oraz kilka odpowiedzi na pytania do nas kierowane:

Powiatowy Inspektor Sanitarny - KOMUNIKAT 04.08.2020

Komunikat Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego w Bochni dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2 z dnia 04.08.2020, godzina 08:00

Piłkarski weekend 15/16 sierpnia

(GKS wygrywa za 3 punkty.../) W sobotę 15 sierpnia o godzinie 11:00 drużyna GKS Drwinia podejmie na własnym stadionie zespół Skalnika z Kamionki Wielkiej. W pierwszej kolejce oba zespoły zremisowały swoje mecze, a jak będzie w świąteczne przedpołudnie w Drwini trzeba zobaczyć na żywo!...

czytaj więcej...

Pierwszy piłkarski weekend nowego sezonu

(GKS dwa razy na remis.../ Raba za trzy punkty.../ Żubr pokonany.../) Już w sobotę rozpocznie rozgrywki nowego sezonu piłkarskiego IV liga, grupa małopolska – wschód. Podopiecznych trenera Rafała Polichta czeka trudny sprawdzian umiejętności w pierwszym meczu w Słopnicach. Mecz w sobotę o godzinie 17:00 na stadionie Sokoła...

Rozmowa z nowym trenerem GKS Drwinia

Już w sobotę rozpoczną się rozgrywki piłkarskie sezonu 2020/2021 w grupie wschodniej IV ligi. Pierwszy mecz czeka drużynę GKS Drwinia w sobotnie popołudnie. Mecz odbędzie się w Słopnicach o godzinie 17:00. Przed dzisiejszym treningiem poprosiliśmy o rozmowę nowego szkoleniowca zespołu GKS Drwinia, którym jest Rafał Policht.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACY

Ponowne ogłoszenie o naborze na stanowisko pracy – Pielęgniarka/Położna – 1 osoba x 1 etat. Dyrektor Gminnego Centrum Opieki nad Dziećmi do lat trzech, z siedzibą w Drwini ponownie ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko: Pielęgniarka / Położna – 1 osoba x 1 etat w ramach projektu pn. „Aktywni rodzice na rynku pracy”.

czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracy

Dyrektor Gminnego Centrum Opieki nad Dziećmi do lat trzech, z siedzibą w Drwini ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko pracy: Opiekunka/Opiekun – 6 osób x 1 etat,pielęgniarka/położna - 1 etat,osoba sprzątająca - 2 osoby x 0,5 etatu.

Most pontonowy w Świniarach już otwarty

Jak ogłosił Urząd Miasta i Gminy Nowe Brzesko - Tymczasowy most pontonowy na rzece Wiśle pomiędzy miejscowościami Sierosławice (Gmina Nowe Brzesko) i Świniary (Gmina Drwinia) będzie od dzisiaj czynny tzn. 21.07.2020 od godz. 13.00.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Uwaga: urząd uruchamia generator do małych grantów

Od 17 sierpnia br. urząd marszałkowski uruchamia internetowy generator eNGO, który pomoże przygotować prawidłowo ofertę w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Warto sprawdzić jego możliwości już dzisiaj, bo od 1 września br. wszystkie oferty na „małe granty” będą musiały być składane za pośrednictwem generatora.

czytaj więcej...

Jeszcze zaświeci słońce, bo Dobro jest w Małopolsce!

Chciałbyś poczuć się jak bohater, który ratuje sobie i innym życie? Wiedzieć, że masz wpływ na to, że inni dzięki Tobie czują się bezpiecznie? To proste. Wystarczy, że założysz maseczkę, zachowasz dystans społeczny, będziesz często myć i dezynfekować ręce! Tylko tyle i aż tyle!

Propozycje Kryształów Soli tylko do końca lipca

Znasz organizację pozarządową, która przeciera szlaki, proponuje nowe rozwiązania, dociera do środowiska i problemów, o których inni zapomnieli? Od lat inspiruje innych do działania i zmienia swoje najbliższe otoczenie? Pomóż nam docenić te stowarzyszenia i fundacje – zgłoś je już dzisiaj jako kandydata do tegorocznej Nagrody Kryształy Soli. Nabór wniosków trwa do 31 lipca 2020 r.

Nie przeszkadzajcie rolnikom w ich pracy!

WIR apeluje do osób mieszkających na wsi: Nie przeszkadzajcie rolnikom w ich pracy! Dwa dni temu informowaliśmy o kolejnym przypadku ukarania rolnika mandatem za pracę kombajnem zbożowym po godz. 22:00. Policję powiadomiła wczasowiczka odpoczywająca na wsi, której przeszkadzał hałas i kurz z maszyny pracującej na polu za płotem.

czytaj więcej...

Pół miliona zł na ochronę pszczół w Małopolsce

Promocja pszczelarstwa i rozwój pasiek na obszarze Przyjaznej Doliny Raby i Czarnej Orawy, wsparcie Małopolskiego Szlaku Pasiek Edukacyjnych i pszczelarstwa w powiecie limanowskim czy promocja występującej w Beskidzie Wyspowym pszczoły kraińskiej linii Dobra – to tylko kilka wybranych inicjatyw ekologicznych, którym przyświeca jeden cel – ochrona tych najbardziej pożytecznych owadów. Na realizację 20 projektów, w ramach konkursu samorządu województwa „Małopolska Pszczoła” przeznaczono łącznie 500 tys. zł.

ARiMR informuje, że nabór wniosków na premię dla młodego rolnika został przedłużony

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że już 6. nabór wniosków „Premie dla młodych rolników” trwający od 6. czerwca został przedłużony do 17 sierpnia br. Wnioski można składać w oddziałach regionalnych. 

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.