'
Temat dniaWycieczka nordic walking dla wszystkich! Bezpieczeństwo publiczneSukcesy młodych strażaków z gminy Drwinia Województwo MałopolskieKukułcze jajo w szacowaniu szkód
Województwo MałopolskieNowy most na Wiśle połączy dwa województwa

Zuzia Gawłowicz najlepsza w powiecie

W dniu 11 kwietnia 2018 r. w Bochni odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”.

czytaj więcej...

Kolejni małopolscy producenci w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

Gospodarstwo rolne i agroturystyczne „We młynie”, EKOMIODY Lidia Moroń-Morawska, czy Agroturystyka Malowane Wierchy – to tylko trzech z sześciu lokalnych producentów tradycyjnych przysmaków z Małopolski, którzy dołączyli do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska.

Życzenia dla Czytelników i Sympatyków Grobla.net

Pomyślnych Świąt Wielkanocnych dla Czytelników i Sympatyków życzy Redakcja Grobla.net

K
zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Wycieczka nordic walking dla wszystkich!

W dniach 19 i 20 maja br. odbędzie się kolejna, dwudniowa wycieczka nordic walking dla wszystkich chętnych w każdym wieku (kobiety i mężczyźni).

czytaj więcej...

Jazda z głową na nartach

„Jeżdżę z głową” na nartach, to zasada uczestników projektu, który po raz kolejny realizowany był w gminie Drwinia w okresie zimowych ferii.

Ferie szkolne w gminie Drwinia

Zachęcamy wszystkie dzieci w wieku 7-16 lat do spędzenia ferii z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Drwini. Wszystkim uczestnikom zapewniamy posiłek ( drożdżówkę i soczek). Wszystkie turnieje  sportowe są bezpłatne. Koszt 3 dni wyjazdowych to 100,00zł. Zapisy do 08.02.2018r. na świetlicach środowiskowych.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Roczny kalendarz wydarzeń i imprez powiatowych

Prawie 300 wydarzeń ukazało się w kalendarzu imprez wydanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Wśród nich znajdziemy imprezy sportowe, kulturalne, te związane z tradycją jak Wianki Świętojańskie nad Rabą czy Dożynki Regionalne ale również wydarzenia, które pojawią się po raz pierwszy jak cykl wykładów Akademii Niepodległości.

czytaj więcej...

Dajmy samorządom więcej swobody

Publikujemy za Rzeczpospolitą fragment wywiadu, którego udzielił dla gazety Ludwik Węgrzyn - prezes Związku Powiatów Polskich. Ekspert Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz członek Komitetu Regionów Unii Europejskiej, starosta bocheński. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wywiad dla Rzeczpospolitej przeprowadził Krzysztof Wellman.

Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego - nabór wniosków

Do 30 marca w Starostwie Powiatowym w Bochni można składać wnioski o przyznanie nagrody Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego. Odznaczenie wręczane jest od 2003 roku osobom i instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promocji Powiatu Bocheńskiego. Decyzję o wręczeniu podejmuje Kapituła powołana przez Radę Powiatu, a podstawą jest wniosek złożony w urzędzie.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Sukcesy młodych strażaków z gminy Drwinia

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM\" Z sukcesami zakończyli eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej reprezentanci z terenu gminy Drwinia.

czytaj więcej...

Apel policji do świadków wypadku w Rzezawie

Komenda Powiatowa Policji w Bochni zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób, które były bezpośrednimi świadkami wypadku zaistniałego w dniu 15 kwietnia 2018 r. w miejscowości Rzezawa...

Dzisiaj przypada 8 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

10 kwietnia, to dzień ósmej rocznicy katastrofy samolotu Tu-154 M pod Smoleńskiem.
W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób.

Piłkarski weekend 7/8 kwietnia 2018 r.

(Fatalna dyspozycja zespołu rezerw przyczyną porażki GKS II...Żubr wygrywa z Borkowianką.../GKS remisuje z Lubaniem.../Raba przegrywa w Lipnicy...) Kolejne emocje związane z rozgrywkami zespołów z terenu naszej gminy czekają kibiców w sobotę i niedzielę. Drużyna GKS, występująca w rozgrywkach IV – ligi, w ostatnim pojedynku nie sprostała zespołowi z Muszyny i musiała się pogodzić z przegraną na własnym stadionie. W niedzielę drużynę prowadzoną przez Mateusza Stańca czeka kolejny, trudny pojedynek z Lubaniem. Mecz o godzinie 17:00 – stadion w Drwini.

czytaj więcej...

W środę GKS Drwinia podejmie Poprad z Muszyny

(Po dobrym początku, porażka GKS...) Po udanym rozpoczęciu wiosny przez zespół GKS Drwinia w Żabnie, już w środę kolejny pojedynek, tym razem na własnym stadionie. Przeciwnik – Poprad Muszyna, to dobry zespół z czołówki tabeli (6m. 27 pkt.).

GKS zainauguruje wiosnę w Żabnie

(Dobra passa drużyn GKS – 2 x po 3:1).../Żubr przegrywa z Rabą... Już w Wielką Sobotę zespół GKS Drwinia rywalizujący w rozgrywkach IV – ligi (grupa wschód), rozegra swój pierwszy pojedynek piłkarski wiosny. Rywalem będzie drużyna z Żabna, która po rozegranych 16 kolejkach ma na swoim koncie 25 pkt. I zajmuje, wysokie 5 miejsce w tabeli.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

O tulipanach - prawie wszystko

W najbliższy czwartek - 5 kwietnia br. w sali Domu Ludowego w Drwini odbędzie się ciekawa prezentacja pt. „Krótka historia tulipana”,

czytaj więcej...

Wyróżnienia dla gitarzystek z Mikluszowic

Duety gitarowe w składzie: Ania Fąfara i Zosia Korbut oraz Dominika Dziedzic i Angelika Zdebska - podopieczne nauczyciela gitary w Szkole Muzycznej w Mikluszowicach otrzymały wyróżnienia w trakcie III Małopolskiego Konkursu Zespołów Gitarowych, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Krzeszowicach. Do konkursu przystąpiło 12 duetów gitarowych z całego regionu.

Kolorowe i smakowite potrawy w konkursie Wielkanocne Soły

Konkurs na najpiękniejsze Stoły Wielkanocne, który już od kilku lat wpisuje się w przedświąteczną tradycję na terenie gminy Drwinia, to wydarzenie dla miłośników tradycji, smakoszy wielkanocnych potraw i wszystkich, którzy lubią podziwiać i rozkoszować się obfitością świątecznych dań.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Kukułcze jajo w szacowaniu szkód

W związku z niedawną nowelizacją Prawa łowieckiego w terenie pojawia się bardzo dużo niejasności. W efekcie tego rolnicy pozostają bezradni w zgłaszaniu szkód łowieckich.

czytaj więcej...

Nowy most na Wiśle połączy dwa województwa

Na tę inwestycję czekali mieszkańcy dwóch województw: małopolskiego i świętokrzyskiego. Po prawie 80 latach prom łączący Borusową w gminie Gręboszów z Nowym Korczynem (powiat buski) zniknie z Wisły. Pod koniec 2020 roku zastąpi go 677-metrowy most na DW 973 spinający dwa brzegi Wisły. Będzie to najkrótsza droga z Tarnowa w kierunku Kielc, i dalej do Warszawy.

Good Deeds Day Polska 2018

Już dzisiaj startuje druga edycja Good Deeds Days Polska – międzynarodowego święta, którego celem jest czynienie dobra dla innych ludzi i naszej planety. W akcję po raz kolejny włącza się Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego!

Odmiany- szansa czy kula u nogi?

Choć o pozytywnym znaczeniu kwalifikowanego materiału siewnego dla plonowania i jakości wiemy dużo, to nadal nie jest on dostatecznie wykorzystywany przez rolników. Pytanie tylko dlaczego?

czytaj więcej...

Uwaga na bioasekurację - od dziś kontrole gospodarstw!

Dzisiaj powinny ruszyć kontrole spełniania przez rolników zasad bioasekuracji. Służby weterynaryjne muszą odwiedzić ok. 200 tys. gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną. Pytaniem bez odpowiedzi jest kiedy ta ogromna operacja się zakończy.

Europejski drób - w jakości siła - wyróżnione przez KE

Kampania promocyjna Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej została wyróżniona przez Komisję Europejską w czasie INFO DAY w Brukseli. To jeden z najlepszych programów promujących europejską żywność na świecie.

Reklama

Pogoda

pogoda

Czarne na białym...

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania