'
Temat dniaKoncepcja budowy zbiornika retencyjnego przy Drwince Gmina DrwiniaTropem inwestycji - boisko wielofunkcyjne w Grobli Powiat BocheńskiUśmiechnij się dzieciaku, cały świat na ciebie czeka...
SportNajbliższy weekend a konto wiosny

Dziedziniec tysięcy świateł w wiśnickim zamku!

Muzeum Ziemi Wiśnickiej i firma Perfect Light zapraszają na „Dziedziniec tysięcy świateł” na Zamku w Wiśniczu. Ta wyjątkowa wystawa na dziedzińcu zewnętrznym wiśnickiego zamku otwarta jest dla zwiedzających do 6 marca 2022 roku, w godzinach 16.00 – 20.00.

czytaj więcej...

ZADUSZKI WITOSOWE 2021

Dzisiejsze uroczystości związane z corocznymi Zaduszkami Witosowymi, które odbywają się w rodzinnej miejscowości Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, zgromadziły grubo ponad dwa tysiące uczestników...

Pomnik z ciekawą i ważną historią

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych jest zawsze momentem, w którym sięgamy pamięcią do wszystkich bliskich i wszystkich ważnych postaci, które wniosły jakieś wartości do naszego życia, a które odeszły...

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

W Dziewinie dla Leyli zebrano 36 643,75 zł

W trakcie niedzielnego pikniku charytatywnego w Dziewinie organizatorzy zebrali wspólnie dla Leyli Robak bardzo dużą kwotę w wysokości 36 643,75 złotych.

czytaj więcej...

Piknik charytatywny dla Leyli Robak

Już 7 listopada 2021 roku w Strefie Rekreacyjno-Sportowej w Dziewinie rozpocznie się o godzinie 11:30 Piknik Charytatywny dla Leyli.

Certyfikat Internautów - wybierz Najlepszy Produkt Turystyczny!

Polska Organizacja Turystyczna kolejny raz w ramach konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej wsłuchuje się w głos internautów, którzy zadecydują, do kogo powędruje Certyfikat Internautów 2021.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Na finiszu inwestycja drogowa przy Ośrodku ŁOŚ

Na finiszu są prace związane z modernizacją drogi powiatowej w ciągu ul. Strzeleckiej do ośrodka ,,Łoś” w Bochni. Całość inwestycji pochłonie 1,4 miliona złotych.

czytaj więcej...

Uśmiechnij się dzieciaku, cały świat na ciebie czeka...

Uśmiechnij się dzieciaku, cały świat na ciebie czeka... to tekst piosenki z teledysku, który przygotowali podopieczni Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej ,,Perspektywa\" w Bochni.

Powiat Bocheński drugi w Małopolsce w szczepieniu dla Niepodległej

Aż 135 osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 podczas zorganizowanej 11 listopada przez Powiat Bocheński w Bochni akcji \"Szczepimy się dla Niepodległej\". Akcja odbywała się w 13 miejscowościach w Małopolsce. Najwięcej osób zaszczepiło się w Krakowie 218 oraz właśnie w Bochni.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

W niedzielę 21 listopada 2021 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to dzień refleksji, dzień pamięci tych, którzy stracili życie na drodze.

czytaj więcej...

Pożar dachu kościoła w Drwini

W godzinach nocnych z niedzieli na sobotę w Drwini doszło do pożaru części dachu przy wieży kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski.

DROGOWE PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ 2021

Tegoroczna akcja „Znicz 2021” trwająca od piątku 29.10. do wtorku 02.11. dobiegła końca. Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu bocheńskiego czuwali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Mistrzostwa Świata Karate

19 i 20 listopada 2021 r. odbędą się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin. To właśnie tu, w stolicy Małopolski, około 700 najlepszych zawodników z 32 krajów zawalczy o tytuł Mistrza Świata.

czytaj więcej...

Najbliższy weekend a konto wiosny

(KOLEJKI WIOSENNE ODWOŁANE!) Tydzień temu na stadionie w Drwini zmierzyły się dwa zespoły w meczu określanym jako hit kolejki, a już juto w ramach 16 kolejki (wiosennej) będzie szansa na rewanż.

Prawdopodobnie ostatni piłkarski weekend tej rundy

( Remis na boisku w Drwini.../) Drugi zespół tabeli klasy okręgowej GKS Drwinia w niedzielę zmierzy się z piątą drużyną tabeli Koroną Niedzieliska.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Koncepcja budowy zbiornika retencyjnego przy Drwince

W czasie czwartkowej sesji Rady Gminy w Drwini przedstawiona została koncepcja, którą przesłało do Urzędu Gminy w Drwini Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Zarząd Zlewni w Krakowie.

czytaj więcej...

Tropem inwestycji - boisko wielofunkcyjne w Grobli

Dobiega do finału budowa wielofunkcyjnego boiska przy szkole w Grobli. Dzięki tej inwestycji dzieci uczące się w tej placówce będą mogły korzystać z najnowocześniejszej i najbezpieczniejszej nawierzchni.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

LAUREACI TURYSTYCZNYCH SKARBÓW MAŁOPOLSKI

III edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną została zakończona i wyłoniono laureatów.

czytaj więcej...

NOWY MOST NA DUNAJCU W KUROWIE

Zbudowana przed II wojną światową przeprawa przez Dunajec za chwilę przejdzie do historii. Kierowcy korzystają już z nowego mostu w ciągu DK75, dłuższego i szerszego, o konstrukcji typu extradosed, a to umożliwi rozbiórkę starego obiektu i dokończenie inwestycji.

SAMORZĄDOWY PROGRAM POŻYCZKOWY

Program przewiduje preferencyjne pożyczki dla jednostek samorządu terytorialnego przeznaczone na finansowanie inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich ( do 20.000 mieszkańców). Budżet programu wynosi 20 mln zł. Organizatorem programu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Narodowy Holding Spożywczy - pomysł powraca

Po raz kolejny wraca temat powstania Narodowego Holdingu Spożywczego. Projekty i koncepcje są już gotowe, ale czy faktycznie tym razem termin powstania grupy zostanie dotrzymany? Co to oznacza dla rolników?

czytaj więcej...

Wieprzowina w Polsce głównie z importu

Import wieprzowiny do Polski znacznie przewyższa eksport, co pogarsza i tak trudną sytuację hodowców. Inaczej  jest w przypadku drobiu i wołowiny. Czy produkcja trzody ma szansę przetrwać?

Koszty produkcji rolnej galopują - gorąca dyskusja w Sejmie

Od wielu miesięcy trwa burzliwa dyskusja na temat rosnących kosztów produkcji. Drożeją wszystkie wykorzystywane w rolnictwie środki, od ropy, gazu, prądu, po pasze czy nawozy. Inflacja daje popalić wszystkim po trochu...

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.