'
Temat dniaPonad 3,7 mln zł dla małopolskich szkół Bezpieczeństwo publicznePodinspektor Jarosław Kmieć nowym Komendantem Powiatowym Policji w Bochni Powiat BocheńskiXXVI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych
SportWyjątkowy czerwcowy weekend w Małopolsce, pełen sportowych emocji

Powiat Bocheński pozyskał środki na usuwanie skutków osuwiskDrukuj

Powiat Bocheński pozyskał środki na usuwanie skutków osuwisk

Południowa część powiatu bocheńskiego, ze względu na swoje ukształtowanie terenu i budowę geologiczną, to obszary o dużej liczbie osuwisk.

Dzięki pozyskanemu przez powiat bocheński dofinansowaniu rządowemu będzie możliwość odbudowania zniszczonej infrastruktury.

Umowę na dofinansowanie z Wojewodą Małopolskim Janem Krzysztofem Klęczarem podpisali Starosta Bocheński Adam Korta i Wicestarosta Ryszard Drożdżak.

Powiat Bocheński otrzyma 240 tysięcy złotych ze środków pochodzących z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi.
Przyznane dofinansowanie dotyczy opracowania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej na osuwiska przy drogach powiatowych w Sobolowie i Kamionnej.

Dzięki tym środkom będziemy mogli jeszcze skuteczniej i szybciej reagować na zagrożenia związane z osuwiskami. To kolejny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy infrastruktury w naszym powiecie – wyjaśnia Adam Korta Starosta Bocheński.

(Info:powiatbochenski/PS/fot.MUW)

Zdjęcia

  • osuwiska_1_t1.jpg
  • osuwiska_2_t1.jpg
  • osuwiska_3_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.