'
Temat dniaPonad 3,7 mln zł dla małopolskich szkół Bezpieczeństwo publicznePodinspektor Jarosław Kmieć nowym Komendantem Powiatowym Policji w Bochni Powiat BocheńskiXXVI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych
SportWyjątkowy czerwcowy weekend w Małopolsce, pełen sportowych emocji

Na Rynku w Bochni prezentowali się kandydaci Trzeciej Drogi do PEDrukuj

Na Rynku w Bochni prezentowali się kandydaci Trzeciej Drogi do PE

Dziś o godzinie 16:00 na Rynku w Bochni odbył się briefing prasowy, w którym prezentowali się kandydaci do Europarlamentu. W gronie osób starających się o głosy wyborców był Adam Jarubas z numerem 1 na liście Trzeciej Drogi (obecny Europoseł), oraz wspierający listę: Krzysztof Jan Klęczar obecny wojewoda z numerem 10 na liście.

Gospodarzem spotkania był Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Bochni Ryszard Drożdżak.

Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar wprowadzając do rozmowy Adama Jarubasa mówił - Pracujemy dla sprawdzonego samorządowca i znakomitego naszego lidera eurodeputowanego Adama Jarubasa. Wieloletniego marszałka, reprezentanta naszego środowiska w Parlamencie Europejskim, człowieka nie tylko niezwykłej kultury, ale też ogromnej pracowitości, który nie spoczywa na laurach i człowieka, który oprócz pracy w Europarlamencie jest również nauczycielem akademickim i jest naprawdę merytorycznym silnym głosem Polski, Małopolski, Świętokrzyskiego, Polski południowej w Unii Europejskiej.

W czasie briefingu głos zabrała również Pani Monika Motyczyńska wiceprzewodnicząca rady powiatu krakowskiego oraz Piotr Stolecki politolog absolwent Uniwersytetu Jagielońskiego były dyplomata członek korpusu dyplomatycznego, który startuje z listy z numeru 8.

Całość do obejrzenia i wysłuchania w materiale filmowym.


„Tylko #TrzeciaDroga prowadzi dziś do Europy takiej, jaka jest w naszych sercach. Taka, jaką my chcemy - bo będziemy tam sobą”, takie słowa wypowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, podpisując dokument "Siła Polaków w Europie".

Dokument zawiera 6 punktów:

1. Europa przygotowana do obrony granic.

2. Czas na Polski Atom - źródło czystej i taniej energii.

3. Zielony Ład do poprawy.

4. Polscy rolnicy z równymi szansami w Europie.

5. Europa inwestuje w zdrowie.

6. Europa cyfrowo konkurencyjna.


Zdjęcia

  • dsc_3437_t1.jpg
  • dsc_3436_t1.jpg
  • dsc_3433_t1.jpg
  • dsc_3432_t1.jpg
  • dsc_3431_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.