'
Temat dniaPonad 3,7 mln zł dla małopolskich szkół Bezpieczeństwo publicznePodinspektor Jarosław Kmieć nowym Komendantem Powiatowym Policji w Bochni Powiat BocheńskiXXVI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych
SportWyjątkowy czerwcowy weekend w Małopolsce, pełen sportowych emocji

W bocheńskim szpitalu ruszyła modernizacja Centrum DiagnostykiDrukuj

W bocheńskim szpitalu ruszyła modernizacja Centrum Diagnostyki

Ruszyła przebudowa Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Jarosław Kycia, dyrektor szpitala, podpisał umowę z firmą TERS z Lipnicy Murowanej, która zrealizuje tę inwestycję. Zadanie pochłonie ponad 7,5 mln złotych, z czego ponad 6 mln zł pochodzi ze środków Funduszu Medycznego.

Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej mieści się w budynku, w którym zlokalizowany jest SOR. Inwestycja ma poprawić i usprawnić pracę centrum zajmującego się kluczową w procesie leczenia diagnostyką.

Modernizacja, która ruszy za kilka dni obejmie m.in. przebudowę pomieszczeń centrum, modernizację instalacji, ale też wymianę zadaszenia, stolarki okiennej i drzwiowej. W ramach zadania przewidziano też montaż nowej windy łączącej CDL z SOR-em.

W efekcie powstanie zmodernizowana przestrzeń CDL. Inwestycja pozwoli na przeniesienie w jedno miejsce wszystkich pracowni centrum. Do tej pory mikrobiologia i epidemiologia funkcjonowały w budynku przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Po zakończeniu remontu będą działały obok pracowni analityczno-hormonalnej i pracowni serologicznej i banku krwi.

To kolejne centrum, które przechodzi gruntowną przebudowę po Centrum Endoskopii, Centrum Diagnostyki Obrazowej, Centrum Poradni Specjalistycznych czy Centrum Ratownictwa Medycznego. Szybka i kompleksowa diagnostyka jest niezwykle ważna w skutecznym rozpoznaniu i leczeniu chorób. Dlatego w ostatnich latach intensywnie rozwijamy tą część działalności medycznej w ramach szpitala — wskazał Adam Korta Starosta Bocheński.

Należy dodać, że w ciągu roku laboratorium szpitala wykonuje ok. 500 tys. badań. Dzięki tej inwestycji będzie ich z pewnością dużo więcej — mówi Anna Kaniewska-Wąsik – Kierownik CDL

Finał tego etapu prac przewidziano w marcu przyszłego roku.

(Info/foto:powiatbochenski/sk)

Zdjęcia

  • img-20240517-wa0009_t1.jpg
  • img-20240517-wa0000_t1.jpg
  • img-20240517-wa0006_t1.jpg
  • img-20240517-wa0007_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.