'
Temat dniaRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie
Gmina DrwiniaPrzedstawiamy władze Gminy Drwinia po wyborach samorządowych

Ferie z AED w StarostwieDrukuj

Ferie z AED w Starostwie

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Borku w ramach projektu #FeriezAED rozpoczęła propagowanie wiedzy na temat defibrylatorów AED. Pierwszym miejscem ich wizyty było Starostwo Powiatowe w Bochni gdzie od 2022 roku obok Dziennika Podawczego znajduje się defibrylator AED.


Powiat Bocheński dba o zdrowie i życie mieszkańców nie tylko przez duże i medialne inwestycje jak np. utworzenie Centrum Diagnostyki Obrazowej z Pracownią Rezonansu Magnetycznego w bocheńskim szpitalu, ale też poprzez małe, ale równie ważne projekty. AED w budynku starostwa to niepozorne urządzenie, które może uratować czyjeś życie. Dlatego pamiętajmy o tym, że mobilny defibrylator jest cały czas gotowy do użycia i znajduje się tuż przy Dzienniku Podawczym - mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Głównym celem ogólnopolskiej akcji "Ferie z AED" organizowanej przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP jest zwiększenie świadomości mieszkańców co do lokalizacji defibrylatorów AED poprzez aplikację Reanimator. Głównym zadaniem młodzieży jest dodawanie punktów gdzie znajdują się takie urządzenia do ogólnopolskiej mapy za pomocą aplikacji Reanimator Community.
Jednocześnie jest to okazja do zaangażowania członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz młodzieży do wdrażania programu Pierwszy Ratownik, którego celem jest zwiększenie przeżywalności w pozaszpitalnym zatrzymaniu krążenia oraz innych stanów nagłych. Więcej informacji na temat programu Pierwszy Ratownik znajdziecie na stronie www.pierwszyratownik.pl.

Korzystając z okazji młodzież odwiedziła starostę bocheńskiego Adama Kortę i podziękowała za otrzymane do tej pory wsparcie na rzecz OSP w Borku.

(Info/foto: powiatbochenski/P.Salamon)

Zdjęcia

  • foto0001_t1.jpg
  • foto0002_t1.jpg
  • foto0003_t1.jpg
  • foto0004_t1.jpg
  • foto0005_t1.jpg
  • foto0006_t1.jpg
  • foto0007_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.