'
Temat dnia81. rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu Bezpieczeństwo publiczneRusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Karolina i Krzeczowska w Bochni Powiat BocheńskiWyniki matur w Powiecie Bocheńskim
Bezpieczeństwo publicznePo wczorajszych burzach w Małopolsce

Inwestycje Powiatu Bocheńskiego wyróżnione w konkursie Modernizacja RokuDrukuj

Inwestycje Powiatu Bocheńskiego wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku

Dwie inwestycje Powiatu Bocheńskiego zostały wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku. To budowa Zakładu Opiekuńczo Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym w Bochni oraz renowacja dawnej szkoły Życia w Cerekwi na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy.


Wyróżnienia podczas finałowej gali odebrał Starosta Adam Korta oraz Jarosław Kycia Dyrektor bocheńskiego szpitala.

To już XXVII edycja ogólnopolskiego konkursu budowlanego „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”, którego celem jest docenienie i uhonorowanie najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. Warto podkreślić, że jest to jedyny tego typu konkurs w Polsce. Najwyższy laur - statuetka i Tytuł „Modernizacja Roku” lub Tytuł "Budowa XXI wieku" jest obiektem pożądania wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów.

Dziękuję za te wyróżnienia, które tak naprawdę są wartością dodaną dla idei budowy bocheńskiego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego i modernizacji budynku dla Środowiskowego Domu Samopomocy. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że te budynki będą służyć lub już służą ludziom jak ŚDS w Cerekwi i jednocześnie spełniają wszystkie wymagania dla tego typu obiektów. Dzięki temu pobyt  jak i sama praca w tych obiektach odbywa się w komfortowych warunkach z szacunkiem dla drugiego człowieka - mówi Adam Korta Starosta Bocheński.


W tym roku do plebiscytu zostały zgłoszone dwie inwestycje z ziemi bocheńskiej - adaptacja budynku na Środowiskowy Dom Samopomocy w Cerekwi  oraz budowa Zakładu Opiekuńczo Leczniczego wraz z Hospicjum Stacjonarnym w Bochni.

Powiat Bocheński oraz SP ZOZ Szpital Powiatowy w Bochni otrzymali wyróżnienie w kategorii inwestor za budowę Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego z Hospicjum Stacjonarnym. Natomiast w kategorii projekt, bocheński  ZOL znalazł się podobnie jak ŚDS w Cerekwi w gronie finałowym.

Finałowa Gala plebiscytu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs odbywa się pod patronatem między innymi: Ministra Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Edukacji i Nauki, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

(Info:Starostwo Powiatowe/fot.K.Robert)

Zdjęcia

  • image002_t1.jpg
  • image007_t1.jpg
  • image009_t1.jpg
  • image013_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.