'
Temat dniaSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza Gmina DrwiniaNowa oczyszczalnia ścieków i ponad 22 km kanalizacji oficjalnie oddane do użytku
KulturaKINO DLA SENIORA!

Na Proszowskiej powstanie Dom SąsiedzkiDrukuj

Na Proszowskiej powstanie Dom Sąsiedzki

Na osiedlu Proszowskim w Bochni może niedługo powstać Dom Sąsiedzki. Miejsce, które połączy funkcję ochronki dla dzieci, kafejkę internetową, klub seniora, Koło Aktywnych Kobiet i stanie się przestrzenią do spotkań osiedlowych.


Z inicjatywą wyszli mieszkańcy, którzy zwrócili się z prośba o pomoc do Starosty Bocheńskiego, który wystąpił do Wojewody Małopolskiego o przekazanie budynku po archiwum przy ul. Proszowskiej na taki cel.

Do początku tego roku z budynku korzystało Archiwum Narodowe, które przeniosło się do siedziby w Krakowie. Nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa, dlatego na prośbę Zarządu Osiedla Proszowskie, Starosta Adam Korta wystąpił do Wojewody Małopolskiego o przekazanie tego terenu na potrzeby utworzenia Domu Sąsiedzkiego.

Dom Sąsiedzki stanowiłby wspólną przestrzeń na działalność świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży w formie filii „Ochronki”, kafejki internetowej, kącika prasowo-czytelniczego, „Klubu Seniora”, ”Koła Aktywnych Kobiet”, „Klubu Malucha”. Byłby również miejscem spotkań sąsiedzkich oraz siedzibą lokalu wyborczego.

Tworzenie takich wspólnot to znakomity pomysł na integracje lokalnej społeczności . Dziękuję mieszkańcom za taką inicjatywę. Mam nadzieję, że Pan wojewoda przychyli się do naszego wniosku – mówi Adam Korta Starosta Bocheński.


(Info/foto:powiatbochenski/MM)

Zdjęcia

  • image008_t1.jpg
  • image003_t1.jpg
  • image002_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.