'
Temat dnia81. rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu Bezpieczeństwo publiczneRusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Karolina i Krzeczowska w Bochni Powiat BocheńskiWyniki matur w Powiecie Bocheńskim
Bezpieczeństwo publicznePo wczorajszych burzach w Małopolsce

Konferencja dla dyrektorów szkółDrukuj

Konferencja dla dyrektorów szkół

Blisko 70 dyrektorów, wicedyrektorów ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu bocheńskiego wzięło w konferencji „Dyrektor wobec wyzwań nowego roku szkolnego – wiedza i praktyka”.Konferencję zorganizowała Poradnia Psychologiczno – Pedagogicznej im. Stefana Szumana w Bochni we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bochni. Honorowym patronatem objął ją Małopolski Kurator Oświaty.

Dziękuję Państwu za liczny udział w spotkaniu. W obliczu ciągłych zmian w prawie wymiana doświadczeń jest niezwykle ważnym aspektem Państwa pracy – mówił podczas powitania uczestników Wicestarosta Ryszard Drożdżak.

W pierwszym wystąpieniu dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Bochni Kinga Pałka przedstawiła obszar działań swojej placówki, swoim działaniem obejmuje 116 szkół i placówek do których uczęszcza ponad 24 tysiące dzieci i młodzieży. W ubiegły roku szkolnym poradnia wydała ponad tysiąc opinii oraz 413 orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. To wzrost w stosunku do roku szkolnego 20/21 o 45%.

Główną część konferencji stanowiły wykłady Roberta Ludwiniaka specjalisty prawa pracy, wykładowcy prawa oświatowego i prawa pracy oraz radcy ministra w Ministerstwie Edukacji Narodowej, egzaminatora OKE.

Ogrom wiedzy, wymiana doświadczeń i pozytywna atmosfera, tak można podsumować tą konferencje - zakończył konferencje Tadeusz Bernardy wizytator z Delegatury Tarnowskiej.


(Info/foto:powiatbochenski)

Zdjęcia

  • image_6487327-1_t1.jpg
  • image_6487327-3_t1.jpg
  • image_50459905_t1.jpg

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.