Temat dniaDroga w Słomce od jutra zamknięta ! Powiat BocheńskiZostań Superortografem Powiatu! Województwo MałopolskieUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku
Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

Piłkarski weekend 13-14 maja 2023 r.Drukuj

Piłkarski weekend 13-14 maja 2023 r.

Po wygranym meczu w Białce z liderem zespół GKS Drwinia (5m-46 pkt) czeka kolejny pojedynek ligowy, tym razem na swoim terenie, a w roli gości wystąpi drużyna Dunajec Nowy Sącz (7m-32 pkt). Sympatycy i kibice zespołu mają nadzieję, że udało się zneutralizować urazy i kontuzje po ostatnim meczu i trener Kulig nie będzie miał kłopotów z wystawieniem składu.
Mecz w niedzielę o godzinie 16:00.

W rozgrywkach A klasy zespoły z gminy Drwinia zagrają w niedzielę. Jako pierwsi na murawę wybiegną o godzinie 12:00 piłkarze GKS II Drwinia, którzy zmierzą się w Świniarach z Górnikiem Siedlec.
Żubr Gawłówek zagra w Kobylu o godzinie 16:00, a Promień Mikluszowice podejmie u siebie Tarnavię o godzinie 17:00.
Raba Niedary zagra w niedzielę o 11:00 z Gryfem w Chronowie.

V liga 2022/2023, grupa: małopolska (wschód)

Kolejka 24 - 13-14 maja

GKS Drwinia - Dunajec Nowy Sącz, 3 – 0 (0 – 0), bramki zdobyli: Dawid Lizak 58', Michał Bajda 81' (karny), Piotr Zapiór 85'.

SG – Kamil Sobczak (*****) - KS Kraków
Asystenci: Kamil Dubas, Adrian Kaczmarczyk.

Żółte kartki:
Żuchowicz 52', Chruślicki 56', Gródek 83'.
Bajda 72', Kulig 77', Tomala 90+1'.

Dunajec Nowy Sącz: Borzęcki Mateusz, Hajduk Jakub, Gródek Kamil, Krół Aleks (Pomietło Mateusz 46), Ziółkowski Jakub, Chruślicki Kacper, Kiełbasa Dawid II, Żuchowicz Jakub (Leśniak Sebastian 55), Jawor Adrian, Kowalski Jakub (Schneider Bartłomiej 70), Jabłoński Piotr, rezerwa: Duda Arkadiusz.

GKS Drwinia: Kamiński Błażej, Tomala Wojciech, Kulig Łukasz, Bochenek Damian, Baran Jakub, Duda Jakub, Lizak Dawid (Piotr Zapiór 64), Karp Uladzimir (Bajda Michał 60), Waryłkiewicz Krzysztof (Zachwieja Dawid 72), Dzięgiel Michał (Zaleński Kacper 85), Andrushko Oleksandr, rezerwa: Niżnik Patryk.

Pierwsza połowa meczu i gra zespołów nie wskazywała na to, że końcowy wynik będzie tak zdecydowany. Młody zespół Dunajca groźnie prezentował się w pierwszych 45 minutach i tylko rutyna gospodarzy pozwalała panować nad sytuacją i efektem tego był remis na wejście do szatni.

W drugiej połowie doświadczenie wzięło górę i już w 58 min. Dawid Lizak strzela z dystansu (swoją pierwszą bramkę po kontuzji) i gospodarze obejmują prowadzenie.

W 81 minucie Baran w dogodnej pozycji zostaje faulowany w szesnastce i rzut karny wykonuje Bajda, który podwyższa prowadzenie GKS.
Cztery minuty później Zapiór zdobywa trzecią bramkę, która zamyka wynik spotkania, chociaż okazji do podwyższenia wyniku gospodarze mieli kilka.

Po zdobyciu trzech punktów drużyna GKS Drwinia wskoczyła na podium w tabeli i zajmuje 3 miejsce, a przed nimi mecze z pretendentami do awansu z drugiego miejsca: KS Bocheński i Słopniczanka.

Tarnovia Tarnów - Kolejarz Stróże, 1 - 1
Jarmuta Szczawnica - Tuchovia Tuchów, 0-3 (wo)

TABELA V liga 2022/2023, grupa: małopolska (wschód)

***

Klasa okręgowa 2022/2023, grupa: Tarnów I

Klasa okręgowa 2022/2023, grupa: Tarnów I ink

***

Klasa A 2022/2023, grupa: Tarnów I (Bochnia)

Kolejka 21 - 13-14 maja

GKS II Drwinia - Górnik Siedlec, 3 – 2 (1-2), bramki zdobywali: Dawid Raś 0-1, Dawid Raś 0-2, Kamil Babkiewicz 1-2, Przemysław Młynarz 2-2, Przemysław Młynarz 3-2.

Gratulacje dla zespołu GKS II Drwinia!

Czarni Kobyle - Żubr Gawłówek, 7 - 2

Promień Mikluszowice - Tarnavia Tarnawa, 2 – 1 , bramki w meczu zdobywali: Jakub Pasiut 1-0, Adam Pałkowski 2-0, Ryszard Banat 2-1 (karny).

Gratulacje dla zespołu Promień Mikluszowice!

TABELA Klasa A 2022/2023, grupa: Tarnów I (Bochnia)