Temat dniaUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa
Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Piłkarski weekend 6-7 maja 2023 r.Drukuj

Piłkarski weekend 6-7 maja 2023 r.

(GKS pokonał lidera.../ Wysoka wygrana Raby Niedary.../ Porażka Żubra.../ Zwycięstwo Promienia w Trzcianie.../ W Świniarach kuriozalna decyzja sędziowska!.../)
Zmiany kadrowe w BKS i ,„poza boiskowe szachy” spowodowały, że pierwszy piłkarski sprawdzian na najwyższym szczeblu V ligi z liderem rozgrywek Watrą Białka Tatrzańska rozegrany zostanie w niedzielę z udziałem zespołu GKS Drwinia. Będzie to korespondencyjny sprawdzian dla czołówki, bo na wynik tego spotkania z dużym zainteresowaniem będą się przyglądać pretendenci do awansu.
Mecz w niedzielę w Białce o godzinie14:30.

Zespoły A klasy zagrają w sobotę. Jako pierwsza zagra drużyna GKS II Drwinia, która podejmie w Świniarach lidera z Cikowic, drużynę Orła.
Promień Mikluszowice zagra w Trzcianie, a Żubr Gawłówek podejmie u siebie drużynę Zryw z Królówki.

W niedzielę Raba Niedary podejmie Ostrowiankę.

V liga 2022/2023, grupa: małopolska (wschód)

Kolejka 23 - 6-7 maja

Watra Białka Tatrzańska - GKS Drwinia, 2 – 3 (2-2), bramki zdobyli: Mateusz Sławecki 14', Rafał Ciesielski 19', Sławomir Zubel 25'. Rafał Ciesielski 36', Wojciech Tomala 70'.

SG – Szymon Olchawa (*****) - KS Nowy Sącz
Asystenci: Łukasz Kogut, Krzysztof Budnik.

Żółte kartki: Masłowski 27', Tomala 28', Ciesielski 31', Masłowski 53', Lupa 68', Młynarski 73, Lizak 73', Knap 84', Łukaszczyk 90+2', Młynarski 90+3', Baran 90+3', Andrushko 90+6',Weronika Krawiec 90+6'.

Czerwone kartki: Masłowski 53' (druga zółta), Młynarski 90+3'(druga zółta).

Widzów 60

GKS Drwinia: Kamiński Błażej, Tomala Wojciech, Kulig Łukasz, Knap Paweł (Bochenek Damian 78), Baran Jakub, Rafał Ciesielski, Karp Uladzimir (Lizak Dawid 55), Waryłkiewicz Krzysztof (Zachwieja Dawid 75), Dzięgiel Michał (Duda Jakub 65), Zapiór Piotr (Jędras Jakub 55), Andrushko Oleksandr, rezerwa: Niżnik Patryk.

Watra Białka Tatrzańska: Kudła Szymon, Sławecki Mateusz, Pasternak Konrad, Łukaszczyk Jan, Zubel Sławomir (Młynarski Marcin 50), Lupa Kamil, Młynarski Łukasz, Mlonzi Kamogelo, Masłowski Kacper, Dudek Krystian, Styrenczak Jakub ( Płonka Karol 75), rezerwa: Kobal Vadym, Kostrzewa Rafał, Drozd Tomasz, Rabiański Andrzej.

Dzisiejsze spotkanie w Białce Tatrzańskiej przejdzie do histori z kilku powodów. Po pierwsze Watra poniosła porażkę na własnym terenie. Po drugie sam mecz dostarczył wielu sportowych emocji i zwłaszcza w pierwszej połowie kibice mogli oglądać naprawdę futbol na wysokim poziomie.
Po trzecie do historii przejdzie również trudne zadanie dla trójki sędziowskiej, którym nie było łatwo w tym meczu i musieli solidnie rozdawać żółte kartoniki po tym, jak zaostrzyła się gra, szczególnie w drugiej połowie.

Pierwsza bramka dla gospodarzy pada po przypadkowym zamieszaniu pod bramką Kamińskiego i tylko Sławecki - strzelec bramki wie jak zmieścił piłke w bocznej siatce bramki gości.
Zaledwie cztery minuty później Andrushko przechodzi na czystą pozycję w obrębie szesnastki i zostaje sfaulowany. Rzut karny wykonuje Ciesielski i wyrównuje wynik.
Sześć minut później fatalny błąd bramkarza Kamińskiego i z prezentu bezlitośnie korzysta Zubel, zdobywając drugą bramkę dla gospodarzy.
Dokładnie 9 minut później, po pokazowej akcji skrzydłami, Ciesielski pięknym uderzeniem z główki zdobywa bramkę, która daje remis i z takim wynikiem zespoły schodzą do szatni.

Po przerwie gospodarze usiłują zdobyć bramkę, jednak obrona GKS działa już bez zarzutu, a niebezpieczne kontry zespołu GKS dawały okazje do zdobycia bramek, jednak padła tylko jedna. W 70 minucie Tomala strzela bramkę i zamyka wynik spotkania.

Szkoda, że gra w końcówce spotkania weszła w mało sportową rywalizację, bo to nieco popsuło naprawdę dobre widowisko piłkarskie. Za próbę wyrównania na siłę gospodarze zapłacili znacząco wyższą cenę bo w efekcie aż dwóch zawodników musiało zobaczyć czerwone kartoniki. Również zdobywca dwóch bramek dla GKS Rafał Ciesielski został brutalnie sfaulowany i być może wyłączony z gry.

Analiza otrzymanych kartek przedstawionych na początku materiału pozwoli wszystkim czytającym zrozumieć, jaką wagę miało spotkanie, jednak niesmak z nieuzasadnionych i mało sportowych i nterwencji pozostanie.

Gratulacje dla zespołu GKS Drwinia!

Pozostałe mecze kolejki

Tuchovia Tuchów - Metal Tarnów, 0 - 9
Korona Niedzieliska - Radłovia Radłów, 0 - 2
GLKS Gromnik - Zalesianka Zalesie, 3 - 2
Dunajec Nowy Sącz - Jarmuta Szczawnica, 3-0 (wo)

Kolejarz Stróże - Orkan Szczyrzyc, 4 - 1
Sokół Słopnice - Tarnovia Tarnów, 4 - 1
Dunajec Zakliczyn - Bocheński KS, 2 - 1

TABELA V liga 2022/2023, grupa: małopolska (wschód)

***

Klasa okręgowa 2022/2023, grupa: Tarnów I

Klasa okręgowa 2022/2023, grupa: Tarnów I ink

***

Klasa A 2022/2023, grupa: Tarnów I (Bochnia)

Kolejka 20 - 6-7 maja

GKS II Drwinia - Orzeł Cikowice, Po zakończeniu pierwszej połowy przy stanie 0-3 (bramki zdobyli: Adam Dunaj, Grzegorz Siemdaj 2), sędzia główny przerwał spotkanie z powodu słabej widoczności linii 16 metrów, która wynikała z intensywnych opadów deszczu.
Pomimo prób obu zespołów o wznowienie spotkania mecz został przerwany.

LKS Trzciana 2000 - Promień Mikluszowice, 2 - 5, bramki dla Promienia zdobyli: D.Józefat, A.Pałkowski, A.Pałkowski, D.Józefat, M.Kicka.

Promień Mikluszowice: M.Wymazała, M.Puka, J.Tomala, J.Smoleń, B.Romański, M.Migas, A.Gąsiorek, J.Pasiut, J.Kleszcz, A.Pałkowski, D.Józefat.