Temat dniaDroga w Słomce od jutra zamknięta ! Powiat BocheńskiZostań Superortografem Powiatu! Województwo MałopolskieUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku
Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

Rusza piłkarska wiosnaDrukuj

Rusza piłkarska wiosna

(Na dobry początek GKS wraca z dorobkiem 3 punktów) Już w sobotę startują rozgrywki rundy rewanżowej V ligi – grupa małopolska wschód.
W tych rozgrywkach występują dwa zespoły z powiatu bocheńskiego: KS Bocheński i GKS Drwinia.

Po rundzie jesiennej zdecydowanie lepszą pozycję ma zespół z Bochni, który zajmuje drugie miejsce i ma tylko 3 pkt. do lidera drużyny Watry(38 pkt).
GKS Drwinia startuje z piątej pozycji z dorobkiem 28 pkt.

Sporo zmian w zespole GKS i kontuzje, które komplikują zespołowi dobry start w rundzie.
Jak będzie zobaczymy już w sobotę, kiedy w Tarnowie drużyna zmierzy się z Metalem.

V liga 2022/2023, grupa: małopolska (wschód)

Kolejka 16 - 18/19 marca

Metal Tarnów - GKS Drwinia, 1 – 2 (1-0), bramki zdobyli: Damian Wolański 17', Jakub Jędras 61', Michał Bajda 62'.

SG – Damian First – KS Gorlice
Asystenci: Bogusław Moroń, Dariusz Tutko.

Żółte kartki:
Baran 29, Zaleński 34, Spinda 44, Dubas 46, Ciesielski 67, Rajczyk 72, Andrushko 75, Dzięgiel 90+5.

Metal Tarnów: Bijak Stanisław, Jękosz Paweł, Magdziarczyk Jarosław (Zaucha Jarosław 81), Kuta Kamil, Pilus Bartłomiej (Miroszka Kacper 38), Wolański Damian, Kogut Szczepan, Chudyba Damian, Spinda Patryk (Dubas Igor 46), Rajczyk Dariusz (Rajczyk Arkadiusz 66), Czarnik Dawid (Klepacki Antoni 71), rezerwa: Walasek Nikodem, Jaśkiewicz Filip, Kawik Karol, Jurczyk Bartosz.

GKS Drwinia: Niżnik Patryk, Tomala Wojciech, Kulig Łukasz, Knap Paweł (Bochenek Damian 46), Duda Jakub (Dzęgiel Michał 65), Ciesielski Rafał (Słomnicki Michał 85), Jędras Jakub (Zachwieja Dawid 90+), Baran Jakub, Bajda Michał, Zeleński Kacper (Waryłkiewicz Krzysztof 46), Andrushko Oleksandr,

Bezpośrednio przed rozpoczęciem spotkania sędzia Damian First dał sygnał gwizdkiem do symbolicznej minuty ciszy, którą uczczono pamięć zmarłego Ryszarda Niemca, prezesa MOZPN w Krakowie, redaktora Tempa, Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej.

Już od początku spotkania gospodarze z animuszem ruszyli na bramkę GKS. Zdecydowane ataki i stwarzanie wielu dogodnych okazji zagrażających bramce gości trwały blisko 30 minut, jednak zawodziła skuteczność gospodarzy, a dobrze broniący swojej bramki Niżnik, skutecznie przerywał groźne dośrodkowania.
Jednak 17 minuta okazała się pechowa dla gości. Błąd w obronie zespołu GKS i Wolański zdobywa bramkę dającą prowadzenie gospodarzom. Do końca pierwszej połowy jednobramkowa przewaga się nie zmienia.

W drugiej połowie gospodarze dokonują dwóch zmian. Jednocześnie obraz gry się zmienia i coraz częściej goście atakują bramkę Bijaka.
Kilka składnych akcji nie przynosi efektu bramkowego, dopiero 60 minuta jest czasem na wyrównanie wyniku meczu przez Jędrasa, a minutę później Bajda daje prowadzenie zespołowi Łukasza Kuliga i takim wynikiem kończy się spotkanie.

Gratulacje dla zespołu za zdobycie trudnych punktów w Tarnowie!