'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Ponad 1300 wykroczeń ujawnionych w dniu wczorajszym przez małopolskich policjantówDrukuj

Ponad 1300 wykroczeń ujawnionych w dniu wczorajszym przez małopolskich policjantów

Ponad 1300 wykroczeń ujawnionych przez małopolskich policjantów ruchu drogowego podczas wojewódzkich działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


W środę 8 lutego br. na terenie Małopolski prowadzone były wojewódzkie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem ich było przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących jednośladami na drogach. W ciągu jednodniowych działań, ujawniono 1324 wykroczenia.

Najwięcej z nich tj. 700 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. 324 wykroczenia związane były z nieprawidłowym zachowaniem kierującego pojazdem wobec pieszego. Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 329. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych. Ponadto policjanci ujawnili 21 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów. 

Do działań użyto również dronu. W ciągu dwóch godzin jego pracy, na jednej z krakowskich ulic ujawniono 9 wykroczeń polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu w rejonie przejścia dla pieszych. Za powyższe wykroczenia kierujący zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 zł oraz 15 pkt karnymi.

Zima jest trudnym i niebezpiecznym czasem dla uczestników ruchu drogowego. Dlatego kierujący pojazdami powinni ciągle mieć na uwadze dynamicznie zmieniające się warunki drogowe. Piesi natomiast muszą pamiętać o tym, że nie wolno im wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Ponadto im bardziej będą widoczni na drodze tym większe będzie ich bezpieczeństwo. Zalecamy używanie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym – gdzie są one obowiązkowe po zmroku, ale wszędzie tam gdzie słaba widoczność mogłaby utrudnić kierującym dostrzeżenie pieszego z odpowiedniej odległości.

Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo na drodze i podróżujmy bezpiecznie - apelują policjanci!


(Info:KPP Bochnia)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.