'
Temat dniaUmiejętności! Zawód! Przyszłość!  Bezpieczeństwo publiczneRemiza w Ispini przekazana jednostce OSP Województwo MałopolskieKonferencja prasowa radnych SWM
Powiat BocheńskiBocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

Miniładowarka zbudowana z fiata 126pDrukuj

Miniładowarka zbudowana z fiata 126p

Do redakcji topagrar.pl trafiła ciekawa informacja od czytelnika, który samodzielnie zbudował miniładowarkę z Fiata 126p, popularnie nazywanego maluchem. Zwinna, mała maszyna przegubowa to jeden z nadesłanych wynalazków.Jakie sprytne rozwiązania rolnicy wprowadzają w swoich gospodarstwach?

Miniładowarka zbudowana z Fiata 126p

Zwinna, mała ładowarka to nieoceniony pomocnik, zwłaszcza w gospodarstwach hodowlanych. Nasz Czytelnik zbudował samodzielnie maszynę przegubową o szerokości 1,2 m i udźwigu 400 kg.

Rama ładowarki i wysięgnika została wykonana z szyn i ceowników, które można kupić używane znacznie taniej na złomowisku. Silnik i skrzynia biegów pochodzi z małego Fiata 126p, a pompa hydrauliczna z ładowacza Cyklop.

Ładowarka ma napędzaną tylko przednią oś. Napęd ze skrzyni biegów przekazywany jest przez przekładnie łańcuchowe do przekładni od starej przyczepy samozbierającej. Dalej za pośrednictwem wału teleskopowego trafia do mostu.

Więcej na stronie>>> topagrar.pl(info/foto:topagrar.pl/wk)


Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.