
Kiedy pogoda nie rozpieszcza, za oknem deszcz, wiatr, a temperatura nie sprzyja spacerom nie musicie rezygnować z odkrywania Małopolski! Małopolskę można zwiedzać również nie ruszając się z fotela lub wygodnej kanapy, grzejąc się pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty w ręku. To możliwe dzięki wirtualnym spacerom, dzięki którym turystyka przenosi się do innego wymiaru.
Otworzy się przed Wami wirtualny przewodnik, dzięki któremu można przenosić się w czasie i przestrzeni. Kilkanaście propozycji spacerów podzielono tematycznie i regionalnie. Dzięki nim w każdej chwili można sprawdzić jakie warunki narciarskie panują na najpopularniejszych małopolskich stokach, zobaczyć najpiękniejsze panoramy z górskich szlaków, dowiedzieć się gdzie uprawiać wspinaczkę skałkową lub pojeździć konno.
Amatorzy dwóch kółek odwiedzą najciekawsze trasy rowerowe, a wielbiciele małopolskich tradycji i folkloru przeniosą się w miejsca gdzie ludowe zwyczaje są ciągle żywe i kultywowane. Dla tych, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice historii i zwiedzać najcenniejsze zabytki mogą wybrać się na spacer szlakiem małopolskich zamków lub Małopolską Trasą Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wirtualne spacery zaprowadzą Was również do największych miast w Małopolsce i ich okolic. Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Wadowice i Zakopane staną przed Wami otworem i pokażą to wszystko, czym mogą się pochwalić.
Najpiękniejsze miejsca, muzea, dzieła sztuki i architektury oraz miejscowe zwyczaje i legendy – wszystko na wyciągnięcie ręki. Lektor towarzyszący każdemu wirtualnemu spacerowiczowi opowie o wszystkich ciekawostkach, niczym wykwalifikowany, miejscowy przewodnik.
Wirtualne zwiedzanie to fantastyczna przygoda bez konieczności wychodzenia z domu. W każdej chwili możecie sięgnąć po telefon lub komputer by przenieść się w zupełnie inną przestrzeń. To także doskonała inspiracja i przygotowanie planów na kolejny sezon turystyczny - korzystajcie!
WIRTUALNE SPACERY Z PRZEWODNIKIEM
Życzymy udanej wirtualnej podróży!
(Info/foto:BP_UMWM/Zespół ds.Gospodarki Turystycznej/ACH)