Temat dniaUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa
Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Piłkarski weekend 29-30 października 2022 r.Drukuj

Piłkarski weekend 29-30 października 2022 r.

(GKS nie sprostał Słopniczance…/ Wygrana GKS II Drwinia w Lipnicy…/ Wysoka wygrana Promienia w Nieszkowicach…/ Porażka Żubra i Raby…/) GKS po niedzielnym meczu w Drwini traci do Watry 4 punkty, do Słopnic 3 pkt. straty, a do Bocheńskiego 1 pkt. straty. W tabeli zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 25 pkt.

W niedzielę będzie okazja do zniwelowania starty do Słopniczanki i zrównania w tabeli, jednak jest jeden istotny warunek – trzeba wygrać!

Rezerwy GKS II Drwinia czeka walka o punkty w Lipnicy Murowanej.

Drużyna Promienia zagra w Nieszkowicach, a zespół Żubr podejmie u siebie Orła z Cikowic.

Wszystkie mecze w niedzielę.

Raba Niedary zagra u siebie z KR Jodłówka.

V liga 2022/2023, grupa: małopolska (wschód)

Kolejka 13 - 29-30 października

Sokół Słopnice - GKS Drwinia, 2 – 1(1-0), bramki zdobyli: Dominik Pach 32', Wojciech Tomala 56', Sławomir Porębski 80'.

SG – Kacper Dyrek (*****) - KS Nowy Sącz
Asystenci: Łukasz Kogut, Stefan Mac.

Żółte kartki: Brito Dos Santos 12', Pach 49', Baran 50', Zaleński 52', Duda 65', Jasica 75'.

Widzów – 200

Słopniczanka Słopnice: Zakiyev Shahin, Pach Dominik (Franczak Patryk 88), Brito Dos Santos (Porębski Sławomir 60), Kuchnia Krystian, Jasica Dominik (Goliński Szczepan 85), Mrózek Adrian, Augustyn Michał, Franczak Adrian (Wiewióra Tymoteusz 60), Kordeczka Mirosław, Franczak Karol, Matras Artur, rezerwa: Leśniak Adam, Porębski Driusz.

GKS Drwinia: Kamiński Błażej, Tomala Wojciech, Kulig Łukasz, Bochenek Damian (Knap Paweł 63), Duda Jakub (Dzięgiel Michał 69), Jędras Jakub (Zapiór Piotr 55), Baran Jakub, Bajda Michał (Dunaj Łukasz 75), Krokosz Mateusz, Zaleński Kacper (Waryłkiewicz Krzysztof 63), Andrushko Oleksandr.

Niestety dzisiejszy wytęp zespołu GKS Drwinia nie należał do udanych. Gospodarze, których dużym atutem jest mały, kameralny stadion ze sztuczną nawierzchnią potrafią się dobrze dostosować do gry i warunków. Widać w grze gospodarzy wiele elementów, które są wyćwiczone na tym małym boisku i trener Suder dostosował w sposób skuteczny taktykę i sposób gry zespołu do odnoszenia sukcesów, czego potwierdzeniem jest wysoka pozycja Słopnic po dzisiejszej kolejce druga pozycja w tabeli za Watrą.

Zespół GKS nie mógł sobie poradzić z takim stylem gry przeciwnika. Pierwsza bramka padła w 32 min. i tylko duże szczęście było po stronie gości, bo mogło być więcej bramek w pierwszej połowie. Duża również zasługa Kamińskiego, który stanął na wysokości zadania i obronił co najmniej trzy trudne piłki.
W drugiej połowie GKS zaczął grać piłką i przynosiło to efekty. Goście przeważali na boisku, czego efektem było zdobycie przez Tomalę bramki wyrównującej. Zachęceni zdobyciem bramki GKS próbował zdobyć bramkę dającą trzy punkty, niestety w 80 minucie naraził się na kontrę i Porębski po uderzeniu głową zdobył drugą bramkę dla gospodarzy, która również dała komplet punktów i wywindowała drużynę ze Słopnic na pozycję wicelidera V ligi.